ملاقات با تیم ملی فوتبال عراق را بیش از حد حساس و عظیم نکنیم

به گزارش سیلور 7، به گزارش خبرنگاران، تیم ملی فوتبال ایران در سومین ملاقات پیاپی خود در بحرین به سومین پیروزی متوالی رسید تا در آستانه صعود از مرحله گروهی مسابقات انتخابی جام جهانی قرار داشته باشد.

ملاقات با تیم ملی فوتبال عراق را بیش از حد حساس و عظیم نکنیم

ایمان عالمی پیشکسوت فوتبال و مهاجم اسبق تیم ملی ایران در مصاحبه با خبرنگاران در مورد این بازی گفت: انتظاری جز پیروزی پر گل در این بازی نداشتیم و چه بسا اگر بازیکنان ما دقت بیشتری داشتند، نتیجه بازی رفت تکرار می شد. اما این بازی بیشتر شبیه یک بازی تدارکاتی بود که ملی پوشان ما به خوبی از آن استفاده کردند.

وی افزود: این بازی نشان داد تفاوت چندانی بین نفراتی که در بازی های اخیر در ترکیب ثابت قرار داشتند با آنهایی که روی نیمکت بودند نیست و حتی در بعضی موارد دیده شد انگیزه نفراتی که روی نیمکت بودند بیشتر هم بود.

مهاجم سابق تیم ملی ایران بیان داشت: اسکوچیچ به خوبی از این بازی بهره برداری کرد؛ تا حدودی بازی با عراق را در فاز تهاجمی شبیه سازی کرد و تا حدودی هم به بعضی بازیکنان استراحت داد تا توازن و تعادل در استفاده از نفرات حفظ گردد.

عالمی در مورد ملاقات برابر عراق بیان داشت: در این تردید نداشته باشید که عراق یکی از بهترین تیم های تاریخ خودش را در اختیار دارد و آنها بیشتر از همواره به صعود به جام جهانی امیدوار هستند. نگاهی به لیست بازیکنان تیم ملی عراق ما را به این باور می رساند که آنها حداقل سیزده چهارده بازیکن در سطح اول آسیا دارند و بازی با چنین تیمی نمی تواند راحت باشد. اما در عین حال نباید عراق را بیش از آن چیزی که هست عظیم کرد و نباید این بازی را زیادی حساس کرد.

پیشکسوت فوتبال تاکید نمود: کادر فنی تا همین الان عملکرد خوبی داشته و نشان داده که توانایی آماده سازی ذهنی بازیکنان را هم دارند. لذا باید به آنها اعتماد کرد و در مورد عراق هم بگذاریم اسکوچیچ و همکارانش کارشان را انجام دهند. باید به عراق همان قدر که ضروری است پرداخت نه بیشتر.

کارشناس فوتبال بیان داشت: اگر تیم ملی با همین فرمانی که تا به حال پیش رفته جلو برود، قطعاً پیروزی بر عراق هم خیلی دور از دسترس نیست و باید امیدوار باشیم پیروزی بر عراق حسن ختامی باشد بر عملکرد تیم ملی ایران در مرحله گروهی این مسابقات.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1718

به "ملاقات با تیم ملی فوتبال عراق را بیش از حد حساس و عظیم نکنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات با تیم ملی فوتبال عراق را بیش از حد حساس و عظیم نکنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید