راز های ناشناخته از زندگی فیل ها!

به گزارش سیلور 7، به منظور افزایش آگاهی درباره این موجودات زیبا، باهوش و آرام، حقایق جالبی را درباره آن ها جمع آوری کرده ایم.

راز های ناشناخته از زندگی فیل ها!

فیل ها در منطقه ها جنوبی صحرای بزرگ آفریقا و بخش های جنوبی آسیا وجود دارند و بزرگترین حیوانات خشکی هستند. به طور کلی دو گونه فیل وجود دارد: فیل های آسیایی و آفریقایی. فیل ها موجودات شگفت انگیزی هستند که متاسفانه جمعیت آن ها به دلیل تخریب زیستگاه شان، به شدت در حال کاهش است. با خبرنگاران همراه باشید تا با فیل این موجود شگفت انگیز آشنا شوید.

فیل و آب بازی

فیل ها عاشق آب هستند. آن ها دوست دارند در آب شیرجه بزنند، شنا کنند و در میان امواج بازی کنند. مفاصلشان هم در آب کمی استراحت می کند.

فیل های ماده تا 50 سالگی می توانند بچه دار شوند. آن ها هر 2 تا 4 سال بچه دار می شوند و معمولا یک قلو و به ندرت دوقلو به دنیا می آورند.

عاج فیل

این موجودات هم مثل انسان ها، راست عاج یا چپ عاج هستند. مثلا اگر فیلی چپ عاج باشد، از عاج چپش برای جنگیدن، برداشتن اشیا یا کندن درختان استفاده می کند و معمولا عاج چپش به مرور زمان کوتاه تر می شود.

شکارچیان این موجودات را در درجه اول به خاطر عاجشان می کشند. با اینکه این کار غیرقانونی است، تقاضای زیاد برای عاج از سوی چین و قیمت بالای آن به شکارچیان انگیزه می دهد جنایتشان را ادامه دهند.

حمام گل

فیل ها از گل به عنوان ضدآفتاب استفاده می کنند تا از پوست شان در برابر اشعه فرابنفش حفاظت کنند. پوست فیل ها اگرچه سخت است، اما بسیار حساس است. بدون حمام گل که آن ها را از سوختگی، نیش حشرات، از دست رفتن رطوبت حفظ می کند، پوستشان دچار آسیب های جدی می شود.

پوست فیل آنقدر حساس است که حتی مگسی را که روی آن می نشیند، احساس می کند.

ترس فیل از زنبور عسل

فیل ها از موش نمی ترسند. اما از مورچه و زنبور می ترسند. به همین دلیل کشاورزان در برخی کشور های آفریقایی برای حفظ مزارعشان از دست این موجود از کندو های زنبور استفاده می کنند.

خرطوم فیل ها

اگرچه خرطوم فیل ها بزرگ است و حدود 180 کیلوگرم وزن دارد، اما بسیار چابک است و می تواند اشیای ریز را بردارد، حتی یک دانه برنج!

لمس کردن شکل مهمی از ارتباط میان فیل هاست. آن ها با زدن خرطوم هایشان به هم، سلام می کنند فیل های پیرتر هم با خرطوم خود جوان تر ها را کتک می زنند تا آن ها را ادب کنند.

فیل ها موجودات احساسی و کاری

صدا های مختلفی تولید می کنند. شاید معروف ترین آن ها صدای شیپور باشد که هنگام هیجان، ناراحتی یا عصبانیت تولید می کنند. آن ها می توانند صدای شیپور زدن یک فیل دیگر را از فاصله 9.5 کیلومتری بشنوند.

فیل ها از دوران باستان به عنوان حیوانات کاری برای انجام وظایف مختلف، از جمله شرکت در جنگ، استفاده می شدند.

این حیوانات، احساسات انسانی مثل احساس شکست، غصه و حتی گریه دارند. آن ها عزیزانشان را به یاد می آورند و تا سال ها بعد از مرگ آن ها برایشان گریه می کنند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این افراد بیشتر به سرطان معده مبتلا می شوند! را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 5 مرداد 1401 بروزرسانی: 5 مرداد 1401 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 2148

به "راز های ناشناخته از زندگی فیل ها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز های ناشناخته از زندگی فیل ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید