روغن نارگیل سمی است!

به گزارش سیلور 7، روغن نارگیل که مدتها است به عنوان یک غذای فوق العاده شناخته گردیده، طبق گفته پروفسور کارین میشلز در واقع یک سم خالص است.

روغن نارگیل سمی است!

به گزارش سیلور 7 و به نقل از گاردین، روغن نارگیل به عنوان بخش مهمی از هر رژیم غذایی سالم مورد ستایش قرار گرفته است. طرفداران روغن نارگیل ادعاهای خود را مبنی بر توانایی روغن نارگیل در سوزاندن چربی، افزایش سلامت قلب و بهبود هاضمه به پشتوانه تحقیقات دانشمندان مطرح می نمایند.

اما اکنون استاد دانشگاه هاروارد، از روغن نارگیل به عنوان سم خالص نام می برد. اما چگونه روغن نارگیل از صندلی رفیع خود سقوط کرد؟

وقتی پروفسور کارین میشلز استاد دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد در سخنرانی اخیر خود از سمی بودن روغن نارگیل پرده برداشت، بسیاری از متخصصان سلامت و کارشناسان غذایی شوکه شدند.

وی گفت: مصرف روغن نارگیل به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل، چیزی بین معجزه و سم است.

سخت است بدانیم که زمان آغاز تزلزل روغن نارگیل چه زمانی است، اما بسیاری به مقاله نیویورک تایمز در سال 2011 به عنوان نقطه آغاز برای تجدید نظر در این مورد اشاره می نمایند.

ملیسا کلارک نویسنده آن مقاله، چگونگی ظهور چربی های سفید را در بزرگترین فروشگاه های غذاهای سالم در آمریکا آنالیز کرد.

وی خاطرنشان می نماید که روغن نارگیل از اواسط سال 1990 تاکنون با مطالعه مرکز تحقیقات منافع عمومی آمریکا باید در فهرست غذاهای مضر قرار می گرفت. این مطالعه ادعا کرد که ذرت بو داده در روغن نارگیل که در یک سینما به دست مردم داده گردیده بود، دارای چربی اشباع گردیده به اندازه شش همبرگر بزرگ است.

اکنون محققان می گویند تحقیقات در مورد روغن نارگیل احتیاج به مطالعات دقیق تری دارد. مطالعات کنونی ادعا می نمایند روغن نارگیل، کلسترول را افزایش می دهد، چرا که در فرآیند فراوری آن از روغن نارگیل هیدروژنه استفاده می گردد، نه روغن نارگیل خالص حاصل از میوه نارگیلی که در قفسه میوه فروشی ها دیده می گردد.

همچنین روغن نارگیل حاوی اسید لوریک(lauric acid) است که یک اسید چرب اشباع گردیده است که طبق برخی ادعاها، ویژگی های آنتی باکتریال، ضد میکروبی و ضد ویروسی دارد، اما اثبات این ادعاها سخت است.

نقطه ضعف روغن نارگیل این است که دارای 82 درصد چربی اشباع گردیده است که همه ما می دانیم برای بدن مضر است.

انجمن قلب آمریکا توصیه می نماید یک فرد معمولی باید میزان مصرف چربی اشباع خود را کمتر از شش درصد از کالری روزانه خود حفظ کند. بنابراین تمام غذاهایی که از روغن نارگیل در آنها استفاده می گردد، باید پرهیز کرد.

اما اگر شما روزانه 2000 کالری وارد بدن خود می کنید، این بدان معناست که شما می توانید از یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل در روز لذت ببرید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آبان 1397 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 24

به "روغن نارگیل سمی است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روغن نارگیل سمی است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید