سراهای دانشجویی باید متناسب با شأن و منزلت دانشجویان تجهیز گردد

به گزارش سیلور 7، به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد بوشهر، دکتر علیرضا صامت مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در نشست هم اندیشی تدوین آیین نامه سرای دانشجویی با بیان اینکه کاربرد کلمه سرای به جای خوابگاه برای محل زندگی و اقامت دانشجویان شایسته است، گفت: این تغییر نام از آنجاست که سرای دانشجویی تنها محل خواب نیست و دانشجویان به نوعی زندگی عادی و روزمره خود را در آنجا سپری می نمایند.

سراهای دانشجویی باید متناسب با شأن و منزلت دانشجویان تجهیز گردد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

دکتر صامت با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی احتیاجمند آیین نامه جامع، کامل و جدیدی درخصوص نحوه ایجاد و اداره سراهای دانشجویی است، گفت: آخرین بخشنامه ای که به طور کامل به این مهم پرداخته، مربوط به سال های 1374 و 1386 بوده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه با تمام توسعه های کیفی و کمی دانشگاه آزاد اسلامی، کمتر به شرایط نگهداری و قوانین استفاده از سراهای دانشجویی پرداخته شده است، اضافه کرد: البته در سال های 1389 و 1391 نیز تنها دو دستورالعمل در مورد مسائل بهداشتی و انضباطی صادر شده است، اما عملاً جوابگوی احتیاج اداره و نگهداری سراهای دانشجویی نیست.

مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه برای اداره سراهای دانشجویی باید تمام جنبه ها و موارد زندگی دانشجویان مدنظر قرار گیرد، گفت: سراهای دانشجویی باید در شأن و منزلت دانشجویان تجهیز و اداره شوند.

دکتر صامت با بیان اینکه در تدوین اولیه پیشنویس دستورالعمل جدید سراهای دانشجویی، از بیش از 40 واحد دانشگاهی نظرخواهی شده است، توضیح داد: 21 واحد دانشگاهی نظرات خود را در مباحثی چون نحوه پذیرش دانشجویان، اسکان موقت، مسائل انضباطی، بهداشتی، چگونگی خدمات دهی، مبلغ و نحوه پرداخت شهریه و... به سازمان مرکزی اعلام و در نگارش آیین نامه مد نظر قرار گرفته و اعمال شده است.

وی ادامه داد: پس از اصلاحات و بازنگری مجدد آیین نامه، از 23 واحد دانشگاهی دیگر نیز استعلام و پیش نویسی کامل تدوین شده که برای جمع بندی نهایی مورد بحث قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است در این نشست که به میزبانی واحد بوشهر برگزار گردید، معاونین دانشجویی و فرهنگی واحدهای بوشهر، زنجان، رشت، اهواز، قزوین، کرمان، نجف آباد، اصفهان (خوراسگان)، قائمشهر و خرم آباد در کارگروه های مختلف، مسائل مطرح شده در پیش آیین نامه سراهای دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را مورد آنالیز قرار دادند.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1389

به "سراهای دانشجویی باید متناسب با شأن و منزلت دانشجویان تجهیز گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سراهای دانشجویی باید متناسب با شأن و منزلت دانشجویان تجهیز گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید