سهم ایران از بازار گردشگری 2017 چقدر است

به گزارش سیلور 7، سال 2016 هم به سرانجام رسید و تعطیلات سال نو میلادی در بسیاری از کشورهای دنیا آغاز شده است. اما سهم ایران از تعطیلات کنونی و سایر تعطیلات سال 2017 چقدر خواهد بود؟ آیا گردشگری ایران می تواند منتظر رشد و بهبود صندلی دنیای خود باشد؟ در ادامه با دورونزدیک همراه باشید...

سهم ایران از بازار گردشگری 2017 چقدر است

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید

در 2 ماه گذشته، یکی از مهمترین دغدغه ها و نگرانی های بخش گردشگری، انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آینده آمریکا و پیامدهای سیاسی و اقتصادی آن بوده است. در این مدت، بعضی نگران مراودات نوپای ایران و غرب بوده و بسیاری هم بازار پرنوسان سکه و طلا را زیر نظر داشته اند. با این حال، به نظر می رسد که با یک مدیریت هوشمندانه، دست کم حوزه گردشگری بتواند از این شرایط حتی منتفع هم بشود. بلیط تهران استانبول | بلیط استانبول تهران

افزایش قیمت دلار در روزها و هفته های گذشته، باعث شده تا هزینه تمام شده سفر به ایران برای گردشگران خارجی کاهش یابد؛ هزینه ای که در سال های گذشته هم نسبت به مقاصد مشابه بسیار اندک بود.

این شرایط انگیزه اقتصادی گردشگران را برای سفر به ایران افزایش می دهد. هر چند احتمالا، سطح کنونی قیمت دلار و سایر ارزها تنها یک شوک روانی بوده و ادامه پیدا نکند، توجه بیشتر به سایر مولفه های مهم جذب گردشگران (به ویژه تبلیغات دیجیتال، استفاده موثر از رسانه های اجتماعی و کاهش موانع اداری ورود گردشگران) می تواند ایران را در صندلی قدرتمندی نسبت به سایر رقبای منطقه ای قرار دهد.

اما از نظر آینده روابط اجتماعی و سیاسی ایران و غرب هم احتیاج به درایت بیشتر مسئولان و بهانه ندادن به دست دشمنان است. در صورتی که ایران همچنان بتواند وجهه مثبت و معقول خود را دست کم در اروپا حفظ کند، می توانیم انتظار داشته باشیم که فرایند افزایش گردشگران خارجی به کشور، سرعت بیشتری بگیرد. در این بین، شاید تنها مساله باقیمانده، احترام گذاشتن بیشتر به خواسته های گردشگران و افزایش درک دوطرفه باشد. خوشبختانه مهمان نوازی ایرانی ها در این زمینه می تواند یاری بزرگی باشد.

خرید

تهران مشهد

تهران آنتالیا

منبع: دور و نزدیک
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 642

به "سهم ایران از بازار گردشگری 2017 چقدر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم ایران از بازار گردشگری 2017 چقدر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید