سوار شدن بر بزرگترین اسکیت برد جهان چه حسی دارد؟

به گزارش سیلور 7، سازه ها و دست سازهای بزرگ همواره برای ما مجذوب کننده هستند. اینکه وسیله ای را در ابعادی بسیار بزرگ تر از ابعاد واقعیش ببینیم، حس عجیبی به ما می دهد. حالا اگر این وسیله یک وسیله متحرک هم باشد، مجذوب کنندهیتی دو چندان دارد.

سوار شدن بر بزرگترین اسکیت برد جهان چه حسی دارد؟

در سال 2009 در لس آنجلس و برای ضبط یک سریال تلویزیونی آمریکایی، اسکیت بردی ساخته شد که 15.11 متر طول، 64.2 عرض و 10.1 ارتفاع داشت و در واقع بزرگی آن 12 برابر یک اسکیت برد معمولی بود. این اسکیت برد هم صفحه و هم چرخ های بسیار بزرگی داشت. نام این اسکیت برد در کتاب گینس و در بخشی که مربوط به ساخته های عجیب و هیجان انگیز وجود دارند، ثبت شده است.

رئیس پارک اسکی کالیفرنیا به عنوان عضوی از گروه سازنده گفته است که قصد داشته تا چنین اسکیت بردی را واقعا بسازد. در ساخت این اسکیت برد از لایه های چوبی برای ایجاد صفحه و چرخ های دقیق مشابه نمونه معمولی و در ابعاد بزرگ تر استفاده شده است.

به گفته او سخت ترین بخش کار این بوده است که هیچ برنامه زمانی مشخصی برای کار نداشته اند و بر اساس طرحی که در دست داشته اند کار را شروع نموده و به مرور ادامه داده اند. در این مدت از آزمایش و خطا برای یافتن برترین راه استفاده و زمانی حدود 10 هفته تا حصول نتیجه نهایی صرف شده است.

البته به علت ابعاد بزرگ این اسکیت برد بعضی ملاحظات ضروری بوده است. چرخ ها شبیه تایرهای ماشین های مسابقه ای هستند و صفحه اسکیت هم یک چهارچوب فلزی دارد تا استحکام بیشتری داشته باشد.

میزان بزرگ این اسکیت برد توجه همه را به خود جلب می نماید به طوری که که گردشگرانی از برزیل، چین و ژاپن برای تماشا آن آمده اند و از طرفی این اسکیت به نقاط مختلفی از آمریکا برده شده است. اما جابه جایی آن هم به علت ابعادش کار سختی است و مستلزم ملاحظات زیادی است.

یک روز وقتی سازندگان مشغول جابه جایی این اسکیت برد در میدانی در نیویورک بوده اند، یک افسر پلیس جلوی آن ها را گرفته است. اما برخلاف تصور آن ها که فکر می کردند قرار است جریمه شوند، افسر پلیس از آن ها خواسته که اسکیت بردشان را به او بدهند تا با آن یک عکس بگیرد.

افراد زیادی سوار این اسکیت برد شده اند اما یکبار یکی از اعضای گروه ساخت به تنهایی سوار آن شد تا در یک برنامه در پنسیلوانیا شرکت کند. اما به علت ابعاد بزرگ اسکیت نتوانسته بود در حال حرکت به تنهایی اسکیت را از زمین بلند کند.

این عضو گروه به عنوان یکی از کسانی که نامش در کتاب گینس آمده است، توصیه هایی به افرادی داشته که قصد ساختن وسایل عجیب یا بزرگ دارند.

لحظه ای که کار ساخت اسکیت برد تمام شد برایم لحظه بسیار عجیبی بود. برترین لبخند عمرم در آن لحظه بر لبانم نشست. من و همکارم با خوشحالی در بالای آن ایستاده بود و دست میزدیم.

سازنده یک وسیله عجیب بودن بسیار شگفت انگیز است. در تمام عمرم این آرزو را در سر داشتم که روزی نامم در کتاب گینس ثبت گردد و ساختن این وسیله این امکان بزرگ را برای من فراهم کرد. بسیار هیجان انگیز و جالب بود. من به همه کسانی که ایده هایی در سر دارند، توصیه می کنم که سعی نمایند ایده شان را پیاده نمایند. کسی چه می داند، شاید شما نفر بعدی باشید که نام تان در کتاب گینس ثبت می گردد.

منبع: کجارو / guinnessworldrecords.com
انتشار: 4 فروردین 1401 بروزرسانی: 4 فروردین 1401 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 2044

به "سوار شدن بر بزرگترین اسکیت برد جهان چه حسی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوار شدن بر بزرگترین اسکیت برد جهان چه حسی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید