عارف: دولت می توانست بهتر عمل کند

به گزارش سیلور 7، رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه نقد منصفانه و پرهیز از افتادن در دام سیاه نمایی عملکرد دولت مهم است، گفت: دولت می توانست بهتر عمل کند.

عارف: دولت می توانست بهتر عمل کند

به گزارش گروه سیاسی سیلور 7، محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در نشست شورای عالی جبهه اصلاح طلبان با رابطان استانی با تبریک حلول ماه ربیع و مناسبت های ارزشمند این ماه و با تسلیت در گذشت مرحومه اعظم طالقانی در ارتباط با این مجاهد و مبارز اظهار کرد: ایشان اسوه مقاومت، مبارزه و آزادی خواه بودند که راه پدر خود را به خوبی ادامه دادند.

وی سپس با تسلیت درگذشت سید ابراهیم درازگیسو رابط استان گلستان که در همین نشست، مراسم یادبود وی نیز برگزار و یادش گرامی داشته شد؛ گفت: مرحوم درازگیسو از یاران سخت کوش انقلاب و از مدیدان ارشد برجسته و موثر در کشور بودند که جریان اصلاحات قدردان زحمات ایشان است.

عارف در ادامه با تقدیر و تشکر از کارگروه استان های شورایعالی و رابطین استان ها در تشکیل شورایعالی استانی از نمایندگان احزاب و افراد حقیقی برجسته در استان ها برای انجام این امر مهم نیز تشکر کرد.

رئیس شورای عالی جبهه اصلاح طلبان سپس به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی اشاره نمود و یادآور شد: تا روز برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند سال 1398 حدود 16 هفته یا حدود 112 روز وقت باقی است. 16 هفته به اندازه یک ترم درسی در دانشگاه است که در آخر این ترم باید امتحان بدهیم و نمره بگیریم.

به همین دلیل عارف به ضرورت اجرای یک پروژه دقیق با اهداف مهم در زمان نسبتا کوتاه پیش رو اشاره نمود و گفت: تقویت وحدت و انسجام در جریان اصلاحات، کوشش برای مشارکت پرشور و حداکثری مردم در انتخابات اسفند ماه، معرفی کاندیدا های برجسته، دارای مقبولیت عمومی و تاثیر گذار در چهارچوب سیاست های راهبردی و شاخص های مصوب شورایعالی، برنامه ریزی دقیق با همکاری و همدلی احزاب و افراد حقیقی و حقوقی برای به دست آوردن نتایج مطلوب از جمله مواردی است که باید به آن توجه کرد.

وی با بیان اینکه شورایعالی سیاستگذاری اصلاح طلبان تدبیر دهه 90 جریان اصلاحات است گفت: به دنبال این تدبیر دستاورد های سال 1392 و ضرورت استمرار، انسجام، وحدت و خرد جمعی و تقویت آن ها میان اصلاح طلبان شکل گرفت.

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان با اشاره به دستاورد های این شورا در گام های اول و دوم تاکید نمود: گام پیروز اول در انتخابات سال 1394 برای مجلس دهم و مجلس خبرگان و فراکسیون امید بود. گام دوم در انتخابات سال 1396 در ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا شکل گرفت.

وی حضور در انتخابات مجلس یازدهم در اسفند ماه امسال را گام سوم شورایعالی اصلاح طلبان خواند و گفت: با جمع بندی از عملکرد این شورا در گام های اول و دوم و برطرف ضعف ها و فعالیت بیش تر برای رسیدن به نتایج بهتر، ارتباط نزدیک تر با مردم و بدنه اجتماعی اصلاح طلبان و توجیه آنان جهت حضور در انتخابات برای برداشتن گام سوم آماده می شویم.

عارف ادامه داد: گزارش عملکرد فراکسیون امید و شورا های اسلامی شهر و روستا باید به مردم ارائه گردد.

وی اضافه کرد: نقد منصفانه عملکرد دولت همراه با بیان دست آورد های چند ماه اخیر، پرهیز از افتادن در دام سیاه نمایی عملکرد دولت یک موضوع مهم است. دولت اقدامات ارزشمندی در مسائل زیربنایی داشته که البته خوب به مردم اطلاع رسانی نشده هرچند در بعضی حوزه ها می توانست بهتر عمل کند. ولی یادمان باشد اصلاح طلبان در دام سیاه نمایی درباره عملکرد دولت که بعضی جریانات مطرح می نمایند نیافتند و در این زمینه دنبال نخود سیاه نروند.

عارف در ادامه اظهار کرد: باید حداکثر کوشش خود را به کار ببریم تا با حضور پرشور و موثر مردم در انتخابات پیش رو در راستای گام های اول و دوم و توجه به دستاوردهایشان در گام سوم پیروز شویم.

وی توضیح داد: شورایعالی باید با همکاری کارگروه ها و شورای استانی و صاحب نظران اولویت برنامه راهبردی را در نظر بگیرد. به همین دلیل باید شعار اصلی را برگزیند. همچنین باید شاخص های انتخاب کاندیدا ها را تعیین کرد. از سوی دیگر باید متن میثاق نامه را تکمیل کنیم و چگونگی معرفی کاندید ها و تشکیل ستاد مرکزی انتخابات را تدوین و به مردم اعلام کنیم.

رئیس شورایعالی جبهه اصلاح طلبان به اصلاح طلبان توصیه کرد در پروژه های انتخابات متمرکز شوند و از بحث های که ممکن است وحدت را به خطر بیاندازد پرهیز نمایند و این بحث ها را به فرصت های مناسب دیگری محول نمایند.

وی یادآور شد: با موضوع شورای استانی باید کوشش گردد اجماع خوبی بین اصلاح طلبان در همه شهر ها و استان ها بوجود آید.

عارف در انتها به ضرورت ارتباط نزدیک هیئت رئیسه شورای استانی با هیئت رئیسه و کارگروه شورای عالی اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 595

به "عارف: دولت می توانست بهتر عمل کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عارف: دولت می توانست بهتر عمل کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید