عارف: شرط تحقق الگوی پیشرفت تبدیل آن به گفتمان فراگیر است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، نقشه تحول و دروازه ورود به تمدنی جدید است که بر پایه ایمان به آخرین شریعت الهی و مبتنی بر مبانی اصیل اسلامی بنا خواهد شد.

عارف: شرط تحقق الگوی پیشرفت تبدیل آن به گفتمان فراگیر است

محمدرضا عارف در گفت وگو با خبرنگاران، درباره فراخوان رهبر انقلاب برای تکمیل و ارتقای الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت گفت: این الگو به مثابه یک نقشه جامع، مسیر دستیابی به تحولی عظیم در مسیر حرکت انقلاب اسلامی را روشن می سازد. الگو ویژگی های این زیست بوم را در کنار ارزش های الهی مورد نظر قرار می دهد.

وی با بیان اینکه فراز و نشیب های حرکت نظام، جای خالی یک الگوی بومی را مدت هاست که عیان ساخته است ادامه داد: شرط استقلال و آزادی این ملت در گروی استقلال در طراحی یک الگوی حکمرانی بومی است. خوشبختانه با استفاده جمعی اندیشمندان حوزه و دانشگاه این الگو با مختصات مکانی - زمانی این سرزمین طراحی شده است و امید می رود با نظرخواهی از ارکان نظام از جمله دولتمردان و اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت و مجلس شورای اسلامی و بهره مندی از نظرات نخبگان، صاحب نظران برجسته و بزرگان علمی کشور، سند تکمیل یافته مبنای برنامه های پیشرفت و توسعه قرار بگیرد.

رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه شرط تحقق این سند تبدیل آن به یک گفتمان فراگیر و ایجاد یک عزم ملی برای اجرای آن است که باید در این زمینه همگان کوشش نمایند مطرح کرد: مبانی اصیل ارزشی، هدف گذاری آرمانی، هدف گذاری واقع گرایانه و تدابیر دستیابی به آنها در این سند پدید آمدن تمدنی نوین برای ایران اسلامی را نوید می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 30 بهمن 1397 شناسه مطلب: 74

به "عارف: شرط تحقق الگوی پیشرفت تبدیل آن به گفتمان فراگیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عارف: شرط تحقق الگوی پیشرفت تبدیل آن به گفتمان فراگیر است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید