لیگ سختی در بسکتبال خواهیم داشت، پتروشیمی باید بازیکن خارجی بگیرد

به گزارش سیلور 7، تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام که سه سال پیش قهرمان لیگ برتر باشگاه های کشور شد، سال جاری با راهنمایی فرزاد کوهیان در فصل جدید این رقابت ها حاضر می شود.

لیگ سختی در بسکتبال خواهیم داشت، پتروشیمی باید بازیکن خارجی بگیرد

این برای نخستین بار است که کوهیان در بندرامام مربیگری خواهد نمود. محمد حسن زاده، میثم میرزایی، محمدرضا اکبری، محمد یوسف وند، سالار منجی، سجاد مشایخی، حامد حسین زاده، رسول مظفری، محمد بهرام زاده، پیغام کیانی، اشکان خلیل نژاد و عدنان شاهوردی نفراتی هستند که با نظر کوهیان در ترکیب تیم پتروشیمی قرار گرفته اند.

به گفته سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی، تمرینات این تیم از اواخر شهریورماه شروع شد اما تنها حدود 10 روز است که وی ترکیب کامل بازیکنانش را در اختیار دارد. همچنین وی تاکید دارد که لیگ سال جاری برای تمام تیم ها سخت تر از همواره خواهد بود و به همین دلیل نتیجه گیری و موقعیت هیچ تیمی قابل پیش بینی نیست.

فرزاد کوهیان در تبادل نظر با سیلور 7 گفت: بیشتر از یک ماه است که تمرینات پتروشیمی شروع شده اما طی این مدت به دلایل مختلف ترکیب کامل بازیکنان را در اختیار نداشتیم. محمد حسن زاده که به طور قرضی به تیم نفت رفته بود تا این تیم را در مسابقات باشگاه های آسیا همراهی کند. این بازیکن دیر به ترکیب ما بازگشت. علاوه بر این چند بازیکن را به هم دلیل مصدومیت در اختیار نداشتیم از جمله حامد حسین زاده که دو هفته از تمرینات دور بود.

وی ادامه داد: در کل تقریبا از 10 روز پیش با بازگشت حسن زاده و بهبودی وضعیت بازیکنان مصدوم توانستیم با ترکیب کامل تمرین کنیم. البته در بازی محبت آمیز اخیری که داشتیم بهرام زاده، اکبری و میرزایی مصدوم شدند طوریکه این روزها آنها را هم در تمرینات نمی بینیم.

سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام با اشاره به اینکه از ترکیب دوازه نفره این تیم برای لیگ 99 - 98 بازیکنانی مانند میثم میرزایی، سجاد مشایخی و اسماعیل خلیل نژاد سال گذشته هم در ترکیب این تیم بودند، اظهار داشت: البته هر 12 بازیکن فعلی با نظر خود من در ترکیب تیم قرار گرفتند. به این موضوع که چه بازیکنی سال گذشته در ترکیب بود یا نه، کاری نداشتم. بر اساس برنامه و تصمیمات شخصی اقدام به جذب بازیکن کردم.

کوهیان با یادآوری اینکه در ترکیب دوازده نفره تیم بسکتبال پتروشیمی بازیکن خارجی وجود ندارد، گفت: نظر خود من این است که بازیکن خارجی هم در ترکیب قرار بگیرد. البته گزینه خاصی مد نظرم نیست و اصلا رایزنی در این زمینه نداشته ام. تصمیم گیری هم در نهایت به نظر باشگاه بستگی دارد اما با شرایطی که از دیگر تیم ها می بینم، بهتر است ما هم بازیکن خارجی داشته باشیم.

وی در این زمینه ادامه داد: سال گذشته بازیکن خارجی زیادی در ترکیب تیم ها نبود و بیشتر آنها هم کیفیت بالایی نداشتند. سال جاری اما بیشتر تیم ها جذب دو بازیکن خارجی را در برنامه خود قرار داده اند. به خصوص تیمهایی که بازیکن تاثیرگذار داخلی ندارند سعی نموده اند جای خالی آنها را با بازیکن خارجی پُر نمایند. علاوه بر این جذب بازیکن خارجی -البته به شرط با کیفیت بودن- در سطح مسابقات و رقابت تیم ها هم تاثیرگذار خواهد بود. به همین دلیل نظرم در این زمینه مثبت است.

سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی بندرامام با یادآوری اینکه به دلیل افزایش تعداد تیم ها نسبت به ادوار گذشته و همچنین پخش بودن بازیکنان ملی و مطرح در ترکیب همه تیم ها، سال جاری لیگ برتر بسکتبال با شرایطی متفاوت از همواره برگزار خواهد شد، گفت: این مسئله بدون شک باعث نزدیک شدن رقابت ها می گردد. سال گذشته تفاوت میان تیم ها زیاد بود و به همین دلیل دقیقا قابل پیش بینی بود که کدام تیم ها به مرحله نیمه نهایی صعود می نمایند اما خیلی بعید است که سال جاری نتیجه رقابت ها هم قابل پیش بینی باشد چه برسد به تیم های برتر.

فرزاد کوهیان در انتها این تبادل نظر تاکید نمود: لیگ سختی در بسکتبال پیش رو خواهیم داشت. تیم ها برای نتیجه گیری باید رقابت نزدیک و فشرده ای با یکدیگر داشته باشند و این قطعا به نفع بسکتبال کشور خواهد بود هر چند که باعث می گردد کار برای تیمِ من هم سخت تر گردد. با این حال از این شرایط استقبال می کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 547

به "لیگ سختی در بسکتبال خواهیم داشت، پتروشیمی باید بازیکن خارجی بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ سختی در بسکتبال خواهیم داشت، پتروشیمی باید بازیکن خارجی بگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید