ماجرای زندانی شدن شاهزاده بسمه به دستور بن سلمان

به گزارش سیلور 7، یک روزنامه اسپانیایی نوشت که ولیعهد عربستان سعودی در فوریه دستور بازداشت دختر عموی خود را صادر کرد و این شاهزاده خانم از آن زمان در زندان الحائر در جنوب پایتخت به سر می برد.

ماجرای زندانی شدن شاهزاده بسمه به دستور بن سلمان

به گزارش گروه بین الملل سیلور 7، روزنامه اسپانیایی ای بی سی، روز شنبه گزارش داد شاهزاده بسمه بنت سعود بن عبدالعزیز از فوریه 2019 توسط پسرعمویش محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی بازداشت شده است. این شاهزاده خانم در حالی که قصد سفر درمانی به سوئیس را داشت، بازداشت شد و او یک فایل ویدیویی از صحنه بازداشتش در منزل خود را به همراه دارد.

این روزنامه اسپانیایی در خبری ویژه نوشت، شاهزاده بسمه بیش از یک سال است که به دستور پسرعمویش، محمد بن سلمان در زندان الحائر خارج از ریاض بازداشت شده است.

به نوشته این روزنامه، همه چیز در 28 فوریه سال گذشته میلادی رخ داد که شاهزاده بسمه با شرکت هواپیمایی ردستار قرارداد بست تا در ازای 80 هزار یورو، او را برای درمان به سوئیس منتقل کند. به نظر می رسد که وی به همراه خانواده اش مجوز این سفر را دریافت کرده بوند، ولی در آخر کار، هواپیما از فرودگاه بلند نشد.

روزنامه آی بی سی تأکید کرد، 9 نفر در منزل شاهزاده بسمه در شهر جده منتظر او بودند، و این افراد در حالی که در آپارتمام این شاهزاده حضور داشتند، برخی از آن ها متوجه دوربین های مداربسته شدند لذا اقدام به پوشاندن آن ها کردند تا فیلمبرداری از صحنه امکان نداشته باشد. این روزنامه البته ویدیوی مربوط به این صحنه را منتشر کرده و نوشته است بسمه بلافاصله پس از آنکه به همراه دو دخترش به منزل شان برگشتند، توسط این افراد دستگیر شد.

این روزنامه به نقل از یک منبع نزدیک به شاهزاده بسمه نوشت، افراد حاضر در منزل شاهزاده به وی گفتند که ولیعهد می خواهد با او صحبت کند و او در آن زمان فهمید که دیداری با پسر عمویش در کار نیست بلکه دستگیر خواهد شد. این منبع اضافه نمود، از آن زمان، شاهزاده بسمه در سلول 108 بخش بی زندان الحائر به سر می برد و هفته ای یک بار اجازه دارد با خانواده خود تماس بگیرد، و خانواده او نمی داند که این شاهزاده خانم تا چه زمانی در بازداشت خواهد بود و شرایط سلامتی او نیز وخیم است.

شاهزاده بسمه، زمانی که در اروپا به سر می بُرد مقالاتی درباره شرایط زنان عربستانی و اصلاحات سیاسی می نوشت. او در سال 2016 با میانجیگری پسرعمویش محمد بن نایف ولیعهد وقت، به کشور بازگشت و از ملک سلمان خواست تا اراضی وسیعی را که متعلق به پدرش ملک سعود بن عبدالعزیز در الطائف است و نیز حساب های بانکی وی در سوئیس تقریبا به مبلغ 2 میلیارد دلار را بازگرداند. ولی، بعد از آن که محمد بن سلمان دستور کنار زدن بن نایف از کرسی ولیعهدی و بازداشت شماری از شاهزاده ها را صادر کرد، شاهزاده بسمه نیز بازداشت شد. گفته می شود این شاهزاده تنها زنی است که به همراه دیگر شاهزاده ها دستگیر شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 898

به "ماجرای زندانی شدن شاهزاده بسمه به دستور بن سلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای زندانی شدن شاهزاده بسمه به دستور بن سلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید