مرزبان: وزارت ورزش، استقلال و پرسپولیس را به یک چشم نگاه می نماید و به هر 2 ضربه می زند!، نباید قهرمانی را به مدیران باشگاه تبریک گفت

به گزارش سیلور 7، مربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس اعتقاد دارد وزارت ورزش و جوانان با جدایی سرمربیان پیشین سرخابی های پایتخت، به هر دو باشگاه ضربه زده است.

مرزبان: وزارت ورزش، استقلال و پرسپولیس را به یک چشم نگاه می نماید و به هر 2 ضربه می زند!، نباید قهرمانی را به مدیران باشگاه تبریک گفت

علیرضا مرزبان درباره چهارمین قهرمانی متوالی تیم فوتبال پرسپولیس در لیگ برتر فوتبال به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: زمانی می توانستیم قهرمان پرسپولیس را قطعی بدانیم که استقلال دچار مسائل درونی شد و استراماچونی باید می رفت. سپاهان هم وارد یک مینی بحران شد، اما پرسپولیس بازیکنان باتجربه ای داشت که سه سال قهرمان شده و راه قهرمانی را بلد بودند. آنها با استفاده از بحران سایر تیم ها به ثبات رسیدند و انتظار می رفت با صلابت قهرمان شوند.

وقتی سایر تیم ها با مسائل درونی روبه رو شدند، پرسپولیس به عملکرد باکیفیت خود ادامه داد

وی ثبات تیمی را عامل اصلی قهرمانی سرخپوشان خواند و گفت: این بازیکنان چند سال است کنار هم هستند. دروازه بان تیم در جام جهانی بازی نموده بود و مدافعان هم تجارب خیلی خوبی داشتند. خلیل زاده بی نظیر بود و کامیابی نیا با وجود مصدومیت هایی که با آن روبرو شد، ثبات خیلی خوبی داشت. مهاجمان تیم هم با اضافه شدن مهدی ترابی، نقش حساسی ایفا کردند. زمانی که شاسی تیم استحکام لازم را دارد، در همه مواقع می توانید از آن بهره ببرید و پرسپولیس با وجود مسائل درونی سایر تیم ها، به عملکرد باکیفیت خود ادامه داد.

فرق استقلالِ بعد از استراماچونی با پرسپولیسِ بعد از کالدرون چه بود؟

مربی پیشین پرسپولیس با اشاره به تغییر سرمربی سرخپوشان در انتها نیم فصل اول توضیح داد: با جدایی کالدرون، بحث بر سر این بود که پرسپولیس دچار مشکل می گردد یا خیر. فرق پرسپولیسِ بعد از کالدرون با استقلالِ بعد از استراماچونی این بود که بازیکنان پرسپولیس تجربه قهرمانی داشتند. کالدرون در نیم فصل اول در ادامه پیروزیت های برانکو، ساختار تیم را حفظ کرد و تیم را بالا نگه داشت. بازیکنان هم شرایط بدنی خوبی داشتند و یحیی گل محمدی این فرایند را ادامه داد.

پرسپولیس آرامش خود را مدیون کریم باقری است، او سکوها را هم کنترل می نماید

مرزبان با تمجید از مربیان فعلی پرسپولیس اعلام نمود: کسی چون کریم باقری خیلی به تیم یاری کرد. او نقش تنظیم نماینده روابط اجتماعی بازیکنان را دارد و پرسپولیس آرامش خود را مدیون باقری است. حضور باقری در پرسپولیس، سکوها را هم کنترل می نماید و احساس خوبی به رختکن می دهد. گل محمدی هم که به عنوان مربی قهرمان وارد صحنه شد، کارنامه خیلی خوبی در شهر خودرو داشت و خیلی زود با پرسپولیس هماهنگ شد. تیم مقابل نفت مسجدسلیمان بازی فوق العاده ای ارائه کرد و نشان داد می داند چگونه از عمق و کناره ها حرکت کند.

کادر پزشکی مسئله کرونا را در تیم حل کرد، قهرمانی را به آنها تبریک می گویم

مربی پیشین پرسپولیس با تمجید از سایر افراد حاضر در باشگاه و نقش آنها در قهرمانی این فصل اعلام نمود: باید بپذیریم با وجود اشتباهات عظیم مدیریتی، کادر پزشکی پرسپولیس خیلی به تیم یاری کرد و تدارکات هم با دقت، مسائل را مدیریت کرد. کادر پزشکی مسئله کرونا را در تیم حل کرد تا بازیکنان از این بابت دچار مشکل نشوند و قهرمانی را به آنها، طرفداران، مربیان و بازیکنان تبریک می گویم.

پرسپولیس از بازیکنان حاشیه ساز چشم پوشی کند

مرزبان درباره شرایط سرخپوشان در فصل آینده گفت: اکنون باشگاه باید به دنبال حفظ بازیکنان فعلی و جذب بازیکنان مدنظر گل محمدی باشد و از بازیکنانی که حاشیه دارند و ممکن است به تیم لطمه بزنند، چشم پوشی کند. بازیکنان جدید علاوه بر بی حاشیه بودن باید انگیزه و حس تیمی بالایی داشته باشند تا پرسپولیس در آسیا هم پیروز باشد.

مدیران باشگاه به دنبال منافع شخصی خود هستند و نباید قهرمانی را به آنها تبریک گفت

وی با بیان اینکه ساختار تیم پرسپولیس در چند سال اخیر تغییری ننموده است و بازیکنان این تیم به ندرت جابه جا شده اند، به خبرنگاران گفت: تغییرات دائم مدیریتی هم تأثیر منفی روی فرایند تیم نداشته است. طرفداران یاد گرفتند از حواشی دوری نمایند و با احترام به بازیکنان، به تیم خود یاری نمایند. آنها مواقعی که کار خوب پیش نمی رفت، حس خوبی به تیم دادند. تنها کسانی که نباید قهرمانی را به آنها تبریک گفت، مدیران باشگاه هستند که جنجال ها و حواشی بی هدفی را آغاز نموده بودند. بعضی از آنها به دنبال مطرح شدن بودند و جز یکی دو نفر، سایر اعضای هیئت مدیره منافع خود را دنبال می کردند.

هیئت مدیره تیم را به حاشیه می بُرد

مربی فوتبال ایران با بیان اینکه طرفداران و بازیکنان پرسپولیس فهمیده اند باید به چه کسانی اعتماد نمایند، توضیح داد: شما باید به کسانی تکیه کنید که هوادارتان هستند، اما هیئت مدیره نقش مثبتی ایفا نکرد و تیم را به حاشیه می بُرد. کادر فنی و بازیکنان با وجود تمام حاشیه ها، اجازه ندادند پرسپولیس و آینده خود آنها ضربه بخورد. افراد وفادار به پرسپولیس و بازیکنان که منافع باشگاه را به منافع شخصی ترجیح می دهند، باید در پرسپولیس مدیریت نمایند.

استقلال با استراماچونی به ثبات و نظم رسید،اما تیم را نابود کردند

وی درباره عملکرد استقلال در لیگ نوزدهم بیان نمود: استراماچونی حاکمیت عقلانی را به استقلال برگرداند و این تیم، لیگ را با بازی ها و نتایج فوق العاده خوبی آغاز کرد. این مربی خیلی زود مسائل داخلی فوتبال ایران و احساس بازیکنان ما را فهمید و تیمش را متحد کرد. با رفتاری که با استراماچونی داشتند و پولش را پرداخت نکردند، این مربی را از استقلال جدا کردند. عدم حاکمیت عقل در سیطره استقلال، هرج و مرج را در باشگاه افزایش داد و به تیم ضربه زد. مدیرعامل و هیئت مدیره باشگاه استقلال در اغتشاش، عملکرد بسیار خوبی داشتند، بازیکنان دچار مشکل شدند و بی نظمی زیادی در باشگاه به وجود آمد. استقلال با استراماچونی به ثبات و نظم خوبی رسید، اما تیم را نابود کردند.

وزیر ورزش با استقلال و پرسپولیس رفتار خوبی ندارد

مربی فوتبال کشورمان در خصوص اینکه تعدادی از پیشکسوتان استقلال، وزیر ورزش را پرسپولیسی و عامل قهرمانی سال های اخیر سرخپوشان می دانند، گفت: به نظرم وزیر در جدایی کالدرون مقصر بود. پرداختی ها به استقلال و پرسپولیس نشان می دهد حتی اگر وزیری آبی یا قرمز باشد، با دو باشگاه رفتار خوبی ندارد. استقلال و پرسپولیس می توانند با بازاریابی خوب، تبلیغات و حق پخش تلویزیونی اداره شوند.

وزارت ورزش اجازه دهد استقلال و پرسپولیس مستقل شوند

مرزبان با بیان اینکه همه پول ها در ایران متعلق به مردم است و وزارت ورزش از جیب آنها پول می دهد، توضیح داد: به وزارت ورزش توصیه می کنم در انتخاب هیئت مدیره و مدیرعامل باشگاه ها دخالت نکند. او اجازه بدهد مسئولان باشگاه ها، کارهای باشگاه را انجام دهند و مستقل شوند. استقلال و پرسپولیس از لحاظ هواداری اینقدر قدرت دارند که خود را از پول وزارت ورزش بی احتیاج نمایند.

وزارت ورزش همان ضربه ای را که به استقلال زد به پرسپولیس هم وارد کرد!

وی با مقایسه اتفاقاتی که برای سرمربیان پیشین سرخابی ها افتاد، اعلام نمود: این وزارت ضربه ای که با رد کردن استراماچونی به استقلال زد، همان را به پرسپولیس و با جدایی کالدرون وارد کرد و نمی توانیم بگوییم رنگی عمل می نماید. با شرایط پرداختی به باشگاه های استقلال و پرسپولیس می توان گفت وزارت ورزش با یک چشم به این دو نگاه می نماید!

دخالت در استقلال و پرسپولیس به ضرر آنهاست

مربی فوتبال کشورمان در ادامه انتقاداتش از وزارت ورزش و جوانان به خبرنگاران گفت: تغییرات در هیئت مدیره دو باشگاه، حاصل دخالت اطرافیان وزیر است و دخالت وزارت به ضرر دو باشگاه است. امیدوارم رفتار حرفه ای به فوتبال ایران برگردد و این اتفاق با تفکیک سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال انجام می گردد. دست سازمان لیگ باید در حق پخش و تبلیغات باز باشد و با هماهنگی تیم ها، استراتژی خاصی داشته باشد.

اگر فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ مستقل عمل نمایند، فوتبال ایران جلو می رود

مرزبان در ادامه اضافه نمود: رسیدگی به مسائل داوری، تیم های ملی، تربیت مربیان و تیم های پایه و آماتور، وظایف اصلی فدراسیون فوتبال است و اگر فدراسیون و سازمان لیگ به صورت مستقل عمل نمایند، فوتبال ایران جلو می رود. فدراسیون فوتبال آلمان، سه هفته است که بازی های رده های مختلف این کشور را بدون دردسر خاصی به انتها رسانده است.

چیزی جز شعار دادن و اتهام زدن به یکدیگر بلد نیستیم

وی با اشاره به مسائل فعلی فوتبال کشورمان بیان نمود: با این حال هرج و مرج فوتبال ایران و اهانت هایی که می گردد، نشان می دهد قدرت سازماندهی و پرداختن به مسائل عظیم را نداریم و چیزی جز شعار و تهمت به یکدیگر بلد نیستیم. شیوع کرونا در آلمان کمتر از ایران نبود، اما نوع برخورد با ویروس شرایط دیگری داشت. ما نباید فقط درباره مسائل فوتبال ایران حرف بزنیم، بلکه باید آن را حل کنیم. سازمان لیگ هم برنامه درازمدتی برای مسابقات خود ندارد.

تیم امید چند ماه است سرمربی ندارد، اما بعد از شکست اشک تمساح می ریزیم

مربی پیشین پرسپولیس در انتها به شرایط تیم امید اشاره نمود و گفت: تیم امید چند ماه است که سرمربی ندارد و کادر فنی این تیم در مدتی کوتاه و در آستانه مسابقات انتخابی المپیک تشکیل می گردد، بعد شکست می خوریم، همه گریه می کنیم و اشک تمساح می ریزیم که چرا این رخ داد. چون ثبات و برنامه درازمدتی نداریم، آموزشگاه ها خوب کار نمی نمایند و بازیکنان خلاق ما کم می شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1180

به "مرزبان: وزارت ورزش، استقلال و پرسپولیس را به یک چشم نگاه می نماید و به هر 2 ضربه می زند!، نباید قهرمانی را به مدیران باشگاه تبریک گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرزبان: وزارت ورزش، استقلال و پرسپولیس را به یک چشم نگاه می نماید و به هر 2 ضربه می زند!، نباید قهرمانی را به مدیران باشگاه تبریک گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید