مصوبه معافیت مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد تجاری به کجا رسید

به گزارش سیلور 7، خبرنگاران/هرمزگان نایب رییس اول کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبه معافیت مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد تجاری محصور مانند کیش که امکان کنترل مبادی ورودی و خروجی در آن وجود دارد، برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال شده است.

مصوبه معافیت مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد تجاری به کجا رسید

سید احسان خاندوزی شب گذشته(هشتم اسفندماه) در نشست با اعضای مجمع توسعه و نوآوری سازندگان کیش، با تاکید بر نقش مهم سرمایه گذاران بخش خصوصی در رشد و ارتقا مناطق آزاد خواهان پیگیری جهت ایجاد معاونت تسهیل کسب و کار در چارت سازمان منطقه آزاد کیش برای پیگیری و برطرف موانع و مسائل سرمایه گذاران و فعالان مالی کیش شد.

وی اظهار کرد: این اقدام می تواند الگوی مناسبی برای سایر مناطق آزاد و نیز شهرهای کشور باشد.

نایب رییس اول کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی با ذکر توضیحاتی درباره مصوبه مالیات بر ارزش افزوده و حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد تجاری و اصلاحات مورد نظر شورای نگهبان اعلام نمود: پس از آنالیز مجدد و انجام اصلاحات، این مصوبه برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال شده است.

وی اعلام کرد: طبق مفاد این مصوبه و در صورت تصویب در شورای نگهبان، مناطق آزاد محصور مانند کیش که امکان کنترل مبادی ورودی و خروجی در آن وجود دارد، کماکان از معافیت مالیات بر ارزش افزوده برخوردار خواهند بود.

خاندوزی با اشاره به عضویت خود در هیئت مقررات زدایی، از فعالان مالی کیش و سایر مناطق آزاد درخواست کرد مسائل خود در این زمینه را جهت آنالیز به این هیئت ارجاع دهند.

به گزارش خبرنگاران، معین مدت ساخت برای پروژه ها و اخذ جرایم تاخیر در تکمیل پروژه بدون کار کارشناسی دقیق و در نظر دریافت مسائل خاص جزیره مانند تحریم ها و نوسانات ارزی، تعطیلی پروژه ها از نیمه اسفند تا سرانجام فروردین به علت ممنوعیت تردد کامیون ها، تعطیلی های رسمی و همچنین عدم تردد لندیکرافت ها در زمان بدی آب و هوا و نیز بروکراسی اداری و زمان بر بودن فرایند اخذ پروانه و مجوزها یکی از مباحث و نکات مهم مطرح شده در این نشست بود. سرمایه گذاران بخش خصوصی کیش با اشاره به نقش کلیدی کیش و مناطق آزاد در جلوگیری از خروج سرمایه ها به خارج از کشور و نقش بخش خصوصی در عمران و آبادانی این مناطق، از تصویب بخشنامه ها و قوانین مغایر با قانون چگونگی اداره مناطق آزاد گلایه کردند. مصوبه حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد و همچنین اخذ مالیات از حقوق کارکنان شاغل در مناطق آزاد دو نمونه از موارد مورد اشاره بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1548

به "مصوبه معافیت مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد تجاری به کجا رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه معافیت مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد تجاری به کجا رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید