نقاط ضعف و قوت استقلال برای آسیا، صعود از گروه مرگ کار بزرگی است

به گزارش سیلور 7، محسن بیاتی نیا مهاجم سابق استقلال در گفتگو با خبرنگاران گفت: بعد از حضور فرهاد مجیدی شرایط استقلال روز به روز بهتر شد و به نظرم می رسد که رفته رفته شخصیت تیم بالا رفت.

نقاط ضعف و قوت استقلال برای آسیا، صعود از گروه مرگ کار بزرگی است

مهاجم سابق آبی پوشان گفت: این یک قانون در فوتبال دنیاست که همه تیم های بزرگ و مدعی علاوه بر مسائل فنی، باید در شخصیت هم رشد کنند و شخصیت و تفکر بازیکنان و مربیان آنها هم برای قهرمانی پرورش پیدا کند. استقلال نیاز داشت به لحاظ فنی، روحی و شخصیتی بازپروری شود؛ که به نظر می رسد این اتفاق در حال افتادن است.

وی افزود: به نظر می رسید پیش از این استقلالی ها بیشتر محو دریافت نتیجه بودند، در حالی که مکمل نتیجه دریافت قطعاً رشد تفکر و شخصیت در یک تیم است. همه تیم های مدعی دنیا با جدیت به این موضوع نگاه می کنند.

بیاتی نیا بیان داشت: یکی از کارهای خوبی که فرهاد مجیدی انجام داد، مدیریت خوب درون تیمش بود. استقلال تیم بزرگی است و تیم بزرگ نیاز به مدیریت قوی درون تیمی دارد که فرهاد این کار را خوب انجام داد.

پیشکسوت فوتبال در خصوص نقش رسانه ها در کمک به تیم، مربیان و بازیکنان گفت: قطعاً رسانه ها نقش بسیار پررنگی دارند. این رسانه ها هستند که باید افکار عمومی را اداره کنند و به بازیکن تفهیم کنند که رسانه به کنندگی از افکار عمومی آنها و رفتارشان را رصد می کند. رسانه از گذشته بسیار مهم بوده، الان خیلی مهم تر است در آینده هم بسیار مهم تر خواهد شد. تا دنیا باقی است رسانه هم هست و با قدرت تاثیرات خودش را در همه جا از جمله فوتبال خواهد گذاشت.

ملی پوش سابق کشورمان در خصوص فضای مجازی نیز بیان داشت: از فضای مجازی خیلی بهتر از اینکه ما الان استفاده می کنیم می شود استفاده کرد. تکنولوژی فضای مجازی در کشور ما از فرهنگ آن جلوتر است، در حالی که این دو باید در بدترین حالت ممکن به موازات و به اندازه هم حرکت کنند.

وی در ادامه شرح داد: همانطور که از یک چاقو می شود مثل یک جراح استفاده کرد و جانی را نجات داد یا مثل یک قاتل استفاده کرد و جانی را گرفت، فضای مجازی هم همین گونه است و می توان از آن استفاده های مختلفی کرد. اما به نظر من در حال حاضر فضای مجازی در کشور ما مثل همان چاقویی است که در دست یک قاتل افتاده است. آنقدر که فضای مجازی ترور و تخریب شخصیت می کند، به فرهنگ سازی و رشد شخصیت کمک نمی کند.

مهاجم پیشین آبی پوشان در خصوص نقاط ضعف و قوت این تیم در آستانه حضور در لیگ قهرمانان آسیا گفت: با اینکه سرعت انتقال توپ و سرعت فردی بازیکنان ما بالاست، اما سرعت انتقال در تیم پایین است و این یک نقطه ضعف بزرگ محسوب می شود که امیدوارم تا شروع مسابقات این ضعف از بین برود.

بیاتی نیا خاطرنشان ساخت: لیگ آسیا کاملاً با لیگ های داخلی متفاوت است و تیم ها با بازیکنان و مربیان گران قیمت می آیند و عموم تیم هایی که در این مسابقات هستند شخصیت قهرمانی دارند. لذا صعود از این گروه نه تنها برای استقلال، بلکه برای 3 تیم دیگر هم بسیار سخت است و هر تیمی از این گروه به عنوان تیم اول صعود کند، دست به کار بسیار بزرگی زده که من امیدوارم آبی پوشان آن تیمی باشند که سایرین را پشت سر می گذارند.

پیشکسوت آبی پوشان در خاتمه گفت: به عنوان یک ایرانی برای همه کننده های کشورمان در این مسابقات آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم شاهد صعود همه آنها از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1627

به "نقاط ضعف و قوت استقلال برای آسیا، صعود از گروه مرگ کار بزرگی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقاط ضعف و قوت استقلال برای آسیا، صعود از گروه مرگ کار بزرگی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید