وریا غفوری: ساخت واکسن ایرانی، باعث غرور ما می گردد، ابراهیم شکوری مثل یک کودک کری می خواند

به گزارش سیلور 7، وریا غفوری کاپیتان استقلال پیش از اتفاقات بازی مقابل نساجی، صحبت هایی را با یکی از روزنامه ها عنوان نموده بود، اما این تبادل نظر امروز منتشر شده است

وریا غفوری: ساخت واکسن ایرانی، باعث غرور ما می گردد، ابراهیم شکوری مثل یک کودک کری می خواند

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، وریا غفوری قبل از ملاقات با نساجی صحبت های زیر را با همشهری عنوان نموده است: واقعیت این است که توقع از تیم ما بالاست و بحق هم بالاست، چون تیم مان از نظر بازیکن خیلی پتانسیل خوبی دارد و می تواند در سطحی عالی بازی کند. تقریبا مثل نیمه دوم بازی آخرمان مقابل نفت مسجدسلیمان که واقعا بازی خیلی خوبی را به نمایش گذاشتیم. ما توانایی اش را داریم که در بیشتر بازی ها همینطور باشیم. به نظرم توقعاتی که از ما هست تا حدودی بی دلیل نیست و ما سعی می کنیم هر هفته بهتر شویم. هم کادر فنی هم خود ما بازیکنان کوشش مان را می کنیم تا به همان سطح خوبی که می توانیم، برسیم. قطعا در ادامه راه به سطح ایده آل خواهیم رسید. یعنی تمام کوشش مان را می کنیم که بازی خیلی خوبی انجام دهیم تا تماشاگرپسند باشد و طرفدار دوست داشته باشد.

استقلال سال جاری نسبت به سال های گذشته فقط یک نکته مثبت داشته و آن اینکه کمترین تغییرات را از نظر بازیکن در فصل نقل وانتقالات داشتیم. این تنها نکته مثبت بوده وگرنه کمبود ها همچنان به قوت خودش باقی است. ضعف مدیریت همچنان مثل سال های گذشته وجود دارد. ضمن اینکه باید تأکید کنم اگر نکته مثبت سال جاری عدم تغییرات زیاد در بین بازیکنان است، باید ممنون آقای سعادتمند (مدیر سابق استقلال) باشیم که تمام کوشش خود را به کار گرفت تا این اتفاق بیفتد و بازیکنان زیادی از تیم جدا نشوند. نتیجه این ثبات را ان شاءالله آخر فصل می گیریم.

واقعیتش من تا یک بخشی از اینکه گفته می شود وریا همیشگی نیستم، موافقم، ولی خب فوتبال یک بازی تیمی است. یک روز هایی برای یک مدافع کنار آنطور که باید و شاید توپ نمی چرخد تا بتواند توانایی اش را نشان دهد، ولی من همواره یاد گرفتم که کار خودم را انجام بدهم و در این بین نقدها نابجا هیچ تأثیری روی من نمی گذارد.

استقلال تیمی است که همواره پیرامونش حاشیه بوده و ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که مثل یک تیم معمولی در آرامش کامل به سر ببرد، به خصوص با این شیوه مدیریتی که در این باشگاه هست. فقط تنها چیزی که می توانم به شما بگویم این است که بله هجمه هایی که علیه تیم ما بوده یک مقدار غیرمنصفانه و بیش از حد بوده است. حالا شاید بخشی از مسائل به این برمی شود که تیم چند سالی است که جام نگرفته. طرفداران ما تحت فشار هستند و واقعا دوست ندارند تیم شان دوم یا سوم شود. به همین خاطر صبر آن ها کم شده و دوست دارند همه بازی ها را ببریم که تا یک جایی قابل قبول است، اما مهم این است که تیم را حمایت نمایند که وارد حاشیه نشوند تا به آن هدف مشترک مان که قهرمانی است، برسیم.

بازی های لیگ قهرمانان یک سطح دیگر از رقابت است و ما باید تا آن روز از فرصت مناسبی که در اختیارمان هست، به بهترین شکل استفاده کنیم. واقعا بازی در آسیا برای ما جذاب است. چند سال است در این بازی ها شرکت می کنیم، ولی متأسفانه نتیجه دلخواه حاصل نشده، ولی باز هم خوش بین هستم و باز هم کوشش می کنیم تا سال جاری اتفاق خوبی را رقم بزنیم. در خصوص رویارویی با علی کریمی در تیم الدحیل هم بگویم علی دوست خوب من و همبازی ما در استقلال بوده به همین دلیل برای تیم ما هم جذاب است. ما بیرون زمین خیلی رفیق هستیم، ولی داخل زمین رقبای سرسختی برای همدیگر خواهیم بود.

حضور علی کریمی در انتخابات فدراسیون فوتبال برای من یک خبر راضی نماینده بود. اینکه بعد از سال ها یک آدم از دل فوتبال در رأس فدراسیون بایستد برای من خبر خیلی خوبی خواهد بود. حالا اسم خیلی فرقی نمی کند. چه علی آقا کریمی باشد، چه علی آقا دایی باشد و چه آقای قلعه نویی. مهم این است که از دل فوتبال باشد و مسائل را از نزدیک تجربه نموده باشد تا بتواند به فوتبال یاری کند. من مطمئنم یکی مثل آقای کریمی می تواند این اتفاق را رقم بزند. با توجه به اینکه ایشان یک چهره بین المللی است، خیلی کار ها می تواند برای ما انجام دهد و امیدوارم پشت پرده ای وجود نداشته باشد و رأی ها از قبل چیده نشده باشد. جز علی کریمی هر شخص دیگری رئیس شود، به نظر من قطعا این انتخابات، انتخابات درستی نبوده است.

جا دارد یک بار دیگر فوت مرحوم مهرداد میناوند را به اهالی فوتبال تسلیت بگویم و از خدای عظیم برای بازماندگان و خانواده میناوند طلب صبر کنم. واقعا تسلیت کمترین واژه ای است که می توانم به آن ها بگویم. مطمئنا برایشان خیلی سخت بود که یک ورزشکار عظیم را در 45سالگی به خاطر یک ویروس از دست بدهند.

اگر این اتفاق چندماه پیش می افتاد که هنوز واکسنی وجود نداشت، همه می گذاشتیم به پای تقدیر و حکمت. اما الان نمی شود خیلی راحت از این اتفاقات گذشت، چون یک سری از واکسن ها تأییدیه جهانی گرفته اند و سازمان بهداشت جهانی آن ها را تأیید نموده است. ما باید مطالبه گر باشیم و از مسئولان کشورمان بخواهیم تا واکسن تأییدشده برایمان تهیه نمایند. این کمترین توقع ممکن است.

مسئولان کشور باید واکسن را به مردم برسانند تا زندگی ها به روال عادی برشود. یک سری آدم ها هم بابت این استوری به من حمله نموده بودند که وقتی می رفتم پیج ها را می دیدم، متوجه شدم بالای 90درصد این ها آدم های واقعی نیستند. پیج های فیکی بودند که می آمدند در فضای مجازی به من حمله می کردند. باعث تأسف است یک سری آدم هایی که در اقلیت هستند، اینطوری بخواهند به یک حرف واکنش نشان بدهند. یک لشگر سایبری راه بیندازند که به یک آدم حمله نمایند، چون برخلاف نظر آن ها صحبت نموده است. این واقعا شرم آور است.

ما انسان ها باید یاد بگیریم به انتخاب های همدیگر احترام بگذاریم. تهیه واکسن یک وظیفه است که باید مسئولان برای کشورمان انجام دهند. واکسیناسیون عمومی باید انجام شود. برای من نوعی و مطمئنا امثال من فرقی نمی کند واکسن ایرانی یا خارجی باشد. خدا کند یک واکسن ایرانی بیاید که ما در جهان سربلند باشیم و به دکتر ها و دانشمندان کشورمان افتخار کنیم. بگوییم چقدر ما خوشبختیم که دانشمندان ما توانستند واکسنی را کشف نمایند که تأییدیه سازمان بهداشت جهانی را دارد. مطمئنا این اتفاق باعث غرور ما می شود، اما اگر نتوانستیم، باید واکسن بخریم تا کل مردم بتوانند واکسن بزنند. حالا هر واکسنی بود مهم نیست، مهم این است که مردم بتوانند در کنار هم بدون استرس زندگی نمایند.

حقیقتش برای من عجیب است که آقای شکوری می آید عین یک کودک کری می خواند. من موقعی که ایشان به عنوان سرپرست دبیرکلی به فدراسیون رفتند، خیلی راضی شدم که به هرحال یک فرد فوتبالی توانسته پست مدیریتی بگیرد، ولی او خیلی زود خودش را نشان داد و ثابت کرد لایق آن پست نبوده است. به نظر من آن هایی که در سمت های مدیریتی قرار می گیرند حق کری خوانی ندارند و باید کارشان را انجام دهند. از حق تیم شان دفاع نمایند، ولی حق ندارند کری بخوانند. این خیلی کار سخیف و زشتی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1524

به "وریا غفوری: ساخت واکسن ایرانی، باعث غرور ما می گردد، ابراهیم شکوری مثل یک کودک کری می خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وریا غفوری: ساخت واکسن ایرانی، باعث غرور ما می گردد، ابراهیم شکوری مثل یک کودک کری می خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید