اخبار صنعت

اعتصاب کارگران هفت تپه ادامه دارد ، خلع ید اسدبیگی خواسته کارگران است

کارگر شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گفت: کارگران تمام بخش های این شرکت امروز، 27 خرداد نسبت به عدم پرداخت معوقات سه ماهه اول امسال و حق بیمه شان اعتراض کردند.

25 مرداد 1399

فراوری روزانه 2000 ماسک در مرکز رشد دانشگاه صنعتی بهبهان

خبرنگاران/خوزستان مدیر مرکز رشد دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان گفت: یکی از شرکت های مستقر در مرکز رشد دانشگاه، روزانه 2 هزار ماسک فراوری می نماید که در صورت افزایش حجم فراوری، روزانه می توان 5 هزار ماسک را نیز فراوری کرد.

25 مرداد 1399

چالش نوآوری ساخت پوشش های شفاف ضد اثرانگشت روی سطوح فلزی

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با همکاری آی چلنج چالش نوآوری با عنوان ساخت پوشش های شفاف ضد اثرانگشت روی سطوح فلزی را برگزار می نماید.

19 مرداد 1399

اهمیت نهنگ های قطب جنوب برای نازی ها!

مزیت فراوری کره با هزینه بسیار کمتر، تنها سناریوی مورد توجه هیتلر به شمار نمی رفت. از چربی نهنگ استفاده های دیگری نیز می شد که از جمله مهم ترین آنها می توان به مقاصد نظامی طی جنگ اشاره نمود.

18 مرداد 1399

خبرنگاران هواپیمای حامل یاری های ایران به ونزوئلا رسید

تهران- خبرنگاران- خبرگزاری رویترز دوشنبه شب گزارش داد: دولت ونزوئلا گفت که یک هواپیمای حامل یاری های بشردوستانه برای مقابله با کووید-19 از ایران به ونزوئلا رسیده است.

17 مرداد 1399

بورس هفته را طوفانی شروع کرد ، سهامداران حدود 4 درصد دیگر سود کردند

به گزارش خبرنگاران، شاخص کل بازار سرمایه در انتهای معاملات امروز پیروز شد با رشد 3.92 درصدی، 40 هزار و 322 واحد به ارتفاع خود اضافه کند و به سطح یک میلیون و 68 هزار و 860 واحد برسد.

16 مرداد 1399

فراوری بذرهای سیب زمینی عاری از ویروس، بی نیازی از واردات بذر

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، کل بذر سیب زمینی مورد احتیاج کشور وابسته به واردات بود. درک این احتیاج، جمعی از متخصصان ایرانی را به فکر تأمین داخلی این احتیاج انداخت. همین هدف باعث شد سال 85 شرکتی برای فراوری مینی تیوبر سیب زمینی شکل...

10 مرداد 1399

بورس قرمزپوش شد

شاخص کل بازار سرمایه با 2897 واحد کاهش، رقم 970 هزار و 597 واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن 603 واحد کاهش یافت و رقم 318 هزار و 293 واحد را ثبت کرد.

10 مرداد 1399

اخراج 15هزار کارمند ار شرکت رنو

شرکت رنو در بیانیه ای گفت: دشواری های پیش روی این گروه، بحران بزرگی که صنعت خودروسازی با آن روبرو است و نیز ضرورت گذار اکولوژیک، همگی از عوامل ضروری در سوق دادن این شرکت برای تسریع در تحول خود بوده اند.

10 مرداد 1399

اندیشکده، غول های هوانوردی جهان در چنگال پاندمی؛ آیا راه نجاتی هست؟

یک اندیشکده بانفوذ آمریکایی در مقاله ای به آنالیز ضربه سهمگین پاندمی (بیماری عالم گیر) کووید-19 به بزرگان صنعت هوانوردی دنیا پرداخته و آینده روشنی را برای نجات این صنایع پیش بینی نمی کند.

9 مرداد 1399

تائید طرح خروج 9500 نظامی آمریکایی از آلمان

رئیس جمهوری آمریکا طرح هایی برای خروج 9500 نیروی آمریکایی از پایگاه های آلمان را تایید کرد. سخنان ترامپ در این رابطه با واکنش سفیر آلمان روبرو شد.

9 مرداد 1399

تدارک برای پیش فروش یکساله 75 هزار دستگاه خودرو ، زمان تحویل 22 هزار دستگاه خودرو

مطابق با مصوبات کمیته خودرو، مقرر شد تا پیش فروش یکساله 75 هزار دستگاه خودرو آغاز شود، در عین حال، از هفته آینده تحویل 22 هزار دستگاه خودرو نیز از سوی خودروسازان صورت خواهد گرفت.

8 مرداد 1399

کوشش نافرجام برای تعطیلی لیگ برتر، پرسپولیس قهرمان معرفی می گردد؟

تست های مثبت چند بازیکن لیگ فزونی و ابتلای آنها به ویروس کرونا از سرگیری این مسابقات را در هاله ابهام قرار داد.

8 مرداد 1399

کدام محلات تهران برابر زلزله آسیب پذیرترند؟

علی اعطا عضو هیات رییسه شورای شهر تهران در جریان دویست و دوازدهمین جلسه شورای شهر تهران در در نطق پیش از دستور خود در خصوص زلزله بامداد جمعه، گفت: هر بار که زلزله می آید، مدتی سرگرم می شویم. قصد می کنیم طرحی نو دراندازیم. برای ایمن سازی عاجل بافت های فرسوده...

17 تیر 1399

عزل و نصب های جدید ملک سلمان

پادشاه عربستان چند حکم عزل و نصب در پست های مختلف از جمله رئیس امور ویژه ولیعهد را صادر کرد.

16 تیر 1399

شناسایی عامل اصلی التهابات بازار خودرو در ایران

خبرنگاران: وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان بازرسی کل کشور در حالی این روزها از اصلاح قیمت خودرو و لزوم جمع شدن بساط دلالی و واسطه گری در بازار صحبت به میان می آورند که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، ریشه التهاب فعلی در قیمت گذاری دستوری نهفته...

15 تیر 1399

سیستم آبیاری هوشمند باغ طراحی شد

محققان سیستمی برای آبیاری هوشمند باغ در بهترین زمان آن هم به صورت اتوماتیک طراحی کردند.

15 تیر 1399

آشنایی با شهر زیر زمینی جزیره کیش کاریز کیش

در این مقاله از وب سایت خبرنگاران به معرفی شهر زیر زمینی جزیره زیبای کیش که معروف به کاریز کیش هست خواهیم پرداخت تا بیشتر با این مکان دیدنی آشنا شوید پس در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر درباره این کاریز بدانید.

6 تیر 1399

جابجایی در معاونین وزیر نفت ونزوئلا برای حل مشکل کمبود سوخت

دولت ونزوئلا که با کمبود سوخت روبرو شده است تغییراتی در سطح معاونین وزیر نفت ایجاد کرده تا سریع و بهتر بتواند با این مشکل مقابله کند.

3 تیر 1399

خبرنگاران تاثیرات مالی کرونا در بخش های مختلف باید با دقت مدنظر باشد

اراک - خبرنگاران - نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: تاثیرات مالی کرونا در بخش های مختلف باید با دقت مدنظر باشد و شمول خدمات و حمایت ها در این زمینه افزایش یابد.

2 تیر 1399
تعداد: (153)