نگذاشتند استقلال قهرمان ایران و آسیا گردد، حرمت بازیکن باید حفظ گردد

به گزارش سیلور 7، به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال استقلال در مهم ترین ملاقات نیم فصل خود روز دوشنبه گذشته به مصاف پرسپولیس رفت و در ملاقاتی جذاب به تساوی 2-2 رسید. در مورد این بازی و شرایط کنون این تیم بیژن طاهری بازیکن و مربی پیشین آبی پوشان در تبادل نظر با مهر گفت: دربی یک بازی جذاب از آب در آمد که البته با اشتباهاتی از سوی کادر فنی هر دو تیم همراه بود.

نگذاشتند استقلال قهرمان ایران و آسیا گردد، حرمت بازیکن باید حفظ گردد

آقایان! دربی مساوی شد

وی بیان داشت: این درست نیست برخی ها طوری دربی را جلوه می دهند که انگار تیم خودشان پیروز شده و استقلال شکست خورده است. به این دوستان یادآوری می کنم نتیجه بازی 2-2 مساوی شد و از خط دروازه هر کدام از تیم ها دو بار توپ عبور کرد؛ نه بیشتر و نه کمتر. در انتها هم امتیازات به تساوی تقسیم شد.

مربی پیشین آبی پوشان بیان داشت: اشتباه در هر مسابقه فوتبال از سوی بازیکن و مربی بدیهی است و هرچه این بازی عظیم تر و حساس تر گردد، ممکن است این اشتباهات هم بیشتر گردد. این بازی مثل همه نود و خرده ای بازی گذشته دو تیم به تاریخ پیوست و فقط نتیجه آن در یادها خواهد ماند.

اخراج نباید اولین راه باشد

مربی پیشین آبی پوشان با اشاره به مسئله ای که برای فرشید باقری پیش آمده گفت: در همه تیم ها هستند بازیکنانی که از دیگران احساساتی تر هستند و فرشید باقری هم یکی از همین بازیکنان است. من مربی او بودم و کاملاً به اخلاقش آشنا هستم. فرشید اخلاق خاص خودش را دارد و بسیار حساس است. مربیان باید با خصوصیات اخلاقی بازیکنان بیشتر آشنا باشند و نگذارند حواشی از این دست ایجاد گردد. اخراج باید آخرین مرحله تنبیه باشد، نه اولین تنبیه برای بازیکن. در این میان نقش یاری مربیان بسیار مهم و حساس است. یاری ها باید در این مواقع به تیم و سرمربی یاری و حاشیه ها را کنترل نمایند. شاید بهتر باشد سرمربی از خیلی از اتفاقات آگاه نگردد. یاری ها می توانند این نقش را در تیم به خوبی ایفا نمایند.

تعداد برخورد با بازیکنان زیاد شده است

طاهری گفت: با وجود اینکه مدت زمان زیادی از شروع فصل نگذشته، اما تعداد برخورد انضباطی با بازیکنان در استقلال زیاد شده است. تا جایی که من به خاطر دارم حسین پورحمیدی، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، دیاباته، میلیچ و حالا غفوری، بازیکنانی هستند که یا به کمیته انضباطی باشگاه رفتند یا برای مدتی در اختیار باشگاه قرار گرفته اند. با توجه به اینکه فقط 10 هفته از بازی ها گذشته این حجم از برخوردهای انضباطی عجیب به نظر می رسد. شاید بهتر باشد مسائل قبل از رسانه ای شدن در داخل خانواده حل شد و همانطور که گفتم در این مواقع نقش یاری ها بسیار مهم است.

باقری حیف است

پیشکسوت آبی پوشان گفت: واقعاً بازیکنی مثل باقری که چند سال در این باشگاه بازی نموده حیف است به راحتی جدا گردد. باقری بازیکن با کیفیتی است و اگر از این تیم جدا گردد روی زمین نمی ماند. حتماً چند تیم بلافاصله به سراغ او می آیند. اما حرف من این است که باشگاه باید این حاشیه ها را مدیریت کند. باقری و باقری ها سرمایه باشگاه هستند و باید از این سرمایه ها مراقبت گردد.

میلیچ و دیاباته بهترین خارجی های لیگ هستند

مربی سابق آبی پوشان گفت: متاسفانه خبر رفتن میلیچ از ایران کاملاً شوک آور بود. البته من رفتار میلیچ را هم تایید نمی کنم چون او بهرحال بازیکن تحت قرارداد باشگاه بود و شاید بهتر بود روش دیگری را برای وصول مطالباتش انتخاب می کرد. اما از نظر کیفی او بهترین دفاع چپ فعلی ایران بود. بازی کردن یا بازی نکردن یک بازیکن کاملاً در اختیار سرمربی است و این خود سرمربی است که در نهایت باید جوابگوی عملکرد و نتایجش باشد. اما به جز بازی دادن به یک بازیکن، رفتار با بازیکن هم مهم است؛ به خصوص اگر آن بازیکن خارجی باشد. میلیچ و دیاباته در کنار کیفیت فنی، از نظر اخلاقی هم در سطح بالایی هستند و باعث تعجب است بازیکنی با این سطح بالای اخلاق چطور چنین کاری می نماید.

باید با خارجی ها هم رفتار محترمانه داشت

طاهری توضیح داد: باید با همه بازیکنان به خصوص بازیکنان خارجی رفتار محترمانه ای داشت و اگر نیازی به آنها نیست یا اگر به این بازیکنان اعتقاد نیست، بهتر است محترمانه و رو در رو به آنها گفته گردد. قطعاً این بازیکنان آنقدر حرفه ای هستند که پذیرای چنین حرف منطقی باشند و مسالمت آمیز جدا شوند. نه اینکه رفتاری در قبال آنها ارائه بدهیم که خودشان بروند. قطعاً در این صورت شکایتی به شکایت ها و بدهی به بدهی های قبلی تیم اضافه خواهد شد.

میلیچ و دیاباته دو بازیکن خارجی استقلال

پاسپورت میلیچ چطور به دستش رسید

مهاجم پیشین آبی ها توضیح داد: من خودم هم به عنوان بازیکن خارج از ایران بازی کردم و لژیونر بودم و هم به عنوان مربی بازیکن خارجی داشتم. در همه جای جهان تا یک بازیکن خارجی وارد کشور می گردد، اولین کاری که باشگاه می نماید این است که پاسپورت او را می گیرد. حتی بازیکنان اهل همان کشور هم باید پاسپورت شان در اختیار باشگاه باشد. حال این سوال پیش می آید که میلیچ چطور پاسپورتش را در اختیار داشته است؟ قطعاً در باشگاه قصور انجام شده که پاسپورت میلیچ در دستش بوده و باید با فردی که این قصور را انجام داده برخورد گردد.

پشت پرده چه خبر است؟

وی تاکید نمود: این اتفاقات است که شائبه ها را در مورد دست های پشت پرده بیشتر می نماید. من خودم نزدیک به دو سال با وینفرد شفر در کادر فنی بودم و مسائلی را دیدم که یقین کردم شخص، یا اشخاص، یا گروه یا جریانی هستند که نمی خواهند و نمی گذارند استقلال قوی باشد و افتخار کسب کند. به عنوان مثال همان زمان من با چشم خود دیدم که چطور امید ابراهیمی، جباروف و تیام را فراری دادند و برای همین الان ممکن است شک کنم که قصد فراری دادن میلیچ و دیاباته را دارند. همان زمان اگر تیم ما حفظ می شد قطعاً به فینال آسیا می رسیدیم و چه بسا قهرمان آسیا می شدیم. اما تیم را از هم پاشاندند تا این اتفاق نیفتد. یا فصل دوم تیم ما به راحتی قهرمان لیگ می شد که به یکباره شفر را در مشهد اخراج کردند. انگار اراده ای در کار است که نگذارند استقلال قهرمان گردد و افتخاری کسب کند.

تراکتور حریفی سخت تر از پرسپولیس

طاهری در ادامه خاطرنشان ساخت: آبی پوشان بعد از بازی با پرسپولیس یک ملاقات سخت هم در تبریز دارند که این بازی خیلی مهم است. تراکتور تیمی بهتر و قوی تر از پرسپولیس است و این بازی هم که در تبریز برگزار می گردد و سختی کار بیشتر می گردد. آبی پوشان اگر در این بازی پیروز شوند، بار دیگر به صدر باز می گردند و پیروز نشوند، ممکن است سرشروع یک افت برای این تیم باشد. محمود فکری کار سخت و مهمی در تبریز دارد و باید از همه توانش برای پیروزی در این بازی مهم و سخت استفاده کند. تراکتور از بازیکنان خوبی بهره می برد که می توانند برای هر تیمی دردسر ایجاد نمایند. اما از یاد نبریم تیمی که آدینه در تبریز با تراکتور بازی می نماید، استقلال است و آنها ظرفیت پیروزی بر تراکتور در تبریز را دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1477

به "نگذاشتند استقلال قهرمان ایران و آسیا گردد، حرمت بازیکن باید حفظ گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگذاشتند استقلال قهرمان ایران و آسیا گردد، حرمت بازیکن باید حفظ گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید