بازگشت وریا به تیم ملی، کی روش را نمی فهمیم

به گزارش سیلور 7، شگفتی ها در دعوت دوباره از وریا آن جا به نقطه اوج می رسد که در می یابیم در همین فصل که 5 هفته از آن گذشته وینفرد شفر باز هم به دفعات پست بازی این بازیکن را در استقلال تغییر داده است.

بازگشت وریا به تیم ملی، کی روش را نمی فهمیم

به گزارش خبرنگاران ، حمیدرضا عرب ، عجیب ترین نامی که در فهرست تیم ملی می بینیم وریا غفوری است. بازیکنی که تنها به جرم تغییر پست های ناگهانی در باشگاهش حضور در جام جهانی 2018 را از دست داد. کارلوس کی روش نزدیک به 3 ماه بعد از جام جهانی و درحالی که وریا درخششی نداشته، این بازیکن را به تیم ملی فرا خوانده است. این دعوت چه معنی و مفهومی دارد؟ نادرستی آن حذف؟ یا نمایش ضعیف رامین رضاییان در جام جهانی؟ وریا همان بازیکنی است که 3 ماه قبل با ایده های کی روش فاصله داشت و تجربه بازی در جام جهانی را از دست داد اما در اندک زمانی دوباره به یکی از مردان مورد وثوقش بدل گردیده است. کی روش را بابت این تصمیم نمی فهمیم. هرگز! این حذف شدن ها ودعوت های پی در پی همه معیارهای سرمربی تیم ملی را زیر سوال برده است. کاش وریا به تیم ملی دعوت نمی شد!

از آن روز کذایی که وریا غفوری در میان بهت وحیرت همگان از تیم ملی حذف شد و نتوانست در جام جهانی 2018 روسیه حضور یابد تا امروز که دوباره به تیم ملی دعوت گردیده، زمان آن چنانی نمی گذرد. در این ایام وریا هم نمایش آن چنان خیره کننده ای در استقلال نداشته که تصور کنیم دعوت دوباره از او به تیم ملی بابت بازی های درخشانش در استقلال بوده. بدون شک این دعوت محصول همان نمایش های بی نقصی است که پسر باهوش باشگاه استقلال در لیگ هفدهم داشت و با بازی های به یاد ماندنی بی هیچ تردیدی بهترین گزینه برای بازی در پست دفاع یا هافبک راست محسوب می شد.

کارلوس کی روش اما آن روز ها تنها به این دلیل که وریا در استقلال مدام پست بازی اش را عوض می نماید از اعزام این بازیکن مستعد با تیم ملی به جام جهانی خودداری کرد تا موجی از شگفتی میان اهالی فوتبال ایران به پا گردد. به راستی چرا وریا از جام جهانی حذف گردیده بود؟ تنها به این دلیل که پست بازی اش را در استقلال عوض می نماید؟ این سوال هیچ پاسخ روشنی نداشت و کی روش هم جوابی به آن نداد که در خور شانش باشد. پرسش های بسیار دیگری نیز بی پاسخ ماند و کی روش بی توجه به همه آن ها و با استفاده زیرکانه از فضایی که آن روزها از سوی رسانه ها و افکار عمومی به سود تیم ملی شکل گرفته بود بهره برد وبا تیم ملی به جام جهانی رفت و خوشبختانه تیم ملی در جام جهانی هم نتایج مطلوبی گرفت اما همه این ماجرا ها دلیل نمی شد که قصه وریا با تیم ملی از گوشه ذهن پاک گردد. در زمان برگزاری جام جهانی نیز حتی عده ای عمیقا باور داشتند که اگر وریا در تیم ملی حضور داشت چه بسا مقابل اسپانیا هم یک مساوی به دست می آمد و تیم ملی آن گل را که روی اشتباه مسلم رامین رضاییان به ثمر رسید، هرگز نمی پذیرفت. اما این اعتقاد ها و این پیش گویی های نزدیک به واقعیت واز سر دلسوزی هیچ اثری در بازگشت وریا به تیم ملی نداشت و تیم ملی یکی از بهترین های زمانه خود را در جام جهانی 2018 از کف داد.

کی روش ماه ها بعد از آن تصمیم عجیب و غیر منتظره و در حالی که بازی های لیگ نمی تواند معیاری برای سنجش دقیق توانایی های بازی های تیم ملی باشد ودر شرایطی که وریا هم نیمی از آمادگی فصل پیش را با خود ندارد، این نام را دوباره به تیم ملی فرا خوانده است! شاید این دعوت نوعی عذر خواهی از وریا و منتقدان به حذف ناباورانه این بازیکن از جام جهانی باشد و شاید هم کی روش به این دلیل وریا را به تیم ملی فرا خوانده که او در جام ملت های آسیا سابقه درخشانی دارد و شاید هم دلایلی دیگر.

در پس دعوت دوباره از وریا غفوری اما باز هم ابهام های بسیاری جا گرفته است. وریا غفوری به گواه آمار در ماه های پس از جام جهانی هیچ درخشش فوق العاده ای در استقلال نداشته و دعوت از او بی تردید نمی تواند حاصل بازی در لیگ یا لیگ قهرمانان آسیا باشد. کی روش قطعا وریا را به سبب سابقه ای که در فوتبال ایران دارد و بازی های خاطره انگیز که فصل پیش انجام داد به تیم ملی فرا خوانده است که اگر دلیل باشد_که هست_ کی روش حالا باید پی به این نکته برده باشد که چگونه خود را بدون داشتن دلیل موجهی از داشتن یکی از بهترین بازیکنان ایران در جام جهانی روسیه محروم نموده است. دعوت دوباره از وریا در حقیقت مهر تاییدی است برآن اشتباه بزرگ و فاحش وخطای جانکاهی که سرمربی تیم ملی در جام جهانی مرتکب شد.

شگفتی ها در دعوت دوباره از وریا آن جا به نقطه اوج می رسد که در می یابیم در همین فصل که 5 هفته از آن گذشته وینفرد شفر باز هم به دفعات پست بازی این بازیکن را در استقلال تغییر داده است. وریا در بازی های اخیر استقلال گاهی دفاع راست بود وگاهی هافبک راست و کی روش قبل از جام جهانی صراحتا جا به جایی های وریا در پست دفاع راست و هافبک راست را یکی از دلایل اصلی حذفش از دایره بازیکنان اعزامی به جام جهانی بر شمرده بود اما حالا وریا در حالیکه باز هم همان شرایط متغییر را تجربه نموده به تیم ملی فرا خوانده می گردد. پرسشی که حتما کی روش آن را بی پاسخ خواهد گذاشت این است که چرا سرمربی تیم ملی 3 ماه بعد از جام جهانی بازیکنی را که نه شایسته حضور دردفاع راست می دانست ونه هافبک و وینگر راست به تیم ملی دعوت نموده است؟ چرا اتفاقی اتفاق افتاده؟ آیا قرار است دوباره وریا پای پرواز تیم ملی به جام ملت های آسیا از تیم ملی خط بخورد؟ یا شاید کی روش می خواهد بگوید: من اشتباه کردم؟!

10-1

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 30 آبان 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 29

به "بازگشت وریا به تیم ملی، کی روش را نمی فهمیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت وریا به تیم ملی، کی روش را نمی فهمیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید