نیروهای یمن به میادین نفتی صافر در مأرب نزدیک شدند

به گزارش سیلور 7، منابع نظامی خبر دادند که نیروهای یمنی در جریان درگیری با مزدوران وابسته به ریاض پیروز شدند در اطراف میادین نفتی صافر پیشروی نمایند.

نیروهای یمن به میادین نفتی صافر در مأرب نزدیک شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ارتش و کمیته های مردمی یمن بعد از ظهر امروز دوشنبه با مزدوران وابسته به دولت مستعفی در جنوب شهر مأب درگیر شدند.

منابع نظامی به پایگاه خبری البوابه الاخباریه الیمنیه گفتند که این درگیریها در اطراف میادین نفتی صافر اتفاق افتاده و شدت آن بسیار زیاد بوده است.

منابع مذکور تصریح کردند، این درگیریها به منطقه اللجمه در وادی عبیده رسیدند و نیروهای یمنی پیروز شدند پیشروی چشمگیری در منطقه ها مختلفی از وادی عبیده داشته باشند.

به گفته این منابع، درگیریها در این منطقه بیشتر در شرق استان مأرب متمرکز بود و این منطقه آخرین مقر مزدوران وابسته به عربستان سعودی در شرق مأرب است.

منابع مذکور خبر دادند که نیروهای یمنی در صحرای السبعتین نیز نفوذ کردند؛ منطقه ای که میادین نفتی صافر را از صحرای الهجلة الحمراء جدا می نماید.

این در حالی است که ارتش و کمیته های مردمی یمن اخیرا پیروز شدند کنترل منطقه الجدیده مرکز ناحیه الجوبه (جنوب استان مأرب) مسلط شودند.

با تسلط ارتش یمن بر منطقه الجدیده که در نزدیکی میدان نفتی صافر واقع شده است، پس از سیطره بر ارتفاعات راهبردی الکتف مشرف بر شهر الجدیده اجرا شده است.

منابع محلی گفتند که پس از سیطره کامل نیروهای یمنی بر ناحیه الجوبه، صدها تن از مزدوران دولت مستعفی تسلیم شده اند و عده ای دیگر پا به فرار گذاشته اند. با تسلط ارتش یمن بر منطقه الجدیده، مرکز استان مأرب از سه طرف تحت محاصره صنعاء عایدی.

استان مأرب به دلیل دارا بودن منابع غنی نفت و گاز، از ارزش مالی بالایی برخوردار است و به گفته کارشناسان در صورت آزادسازی کامل این استان، باید انتها کار دولت مستعفی به ریاست عبد ربه منصور هادی و حامی آن ائتلاف سعودی در یمن را اظهار داشت.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1972

به "نیروهای یمن به میادین نفتی صافر در مأرب نزدیک شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای یمن به میادین نفتی صافر در مأرب نزدیک شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید