هشدار سیلاب در 10 استان، بارش باران و وزش باد شدید 5 روزه دربرخی مناطق

به گزارش سیلور 7، سازمان هواشناسی با اشاره به بارش باران، وزش باد شدید و رعدوبرق 5 روزه در بعضی استان ها تا یکشنبه آینده نسبت به وقوع سیلاب ناگهانی در 10 استان هشدار داد.

هشدار سیلاب در 10 استان، بارش باران و وزش باد شدید 5 روزه دربرخی مناطق

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی طی 24 ساعت آینده در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، سواحل دریای خزر، کردستان، کرمانشاه، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز، بعضی مناطق مرکزی و شرق کشور و شمال فارس ابرناکی، رگبار باران، وزش باد شدید و رعدوبرق پیش بینی شده است.

فردا پنجشنبه 9 اردیبهشت 1400 در بعضی مناطق آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، دامنه های جنوبی البرز، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، یزد، کرمان، خراسان شمالی، نیمه غربی خراسان رضوی، بعضی مناطق خراسان جنوبی وسیستان و بلوچستان افزایش ابر، رگبار پراکنده، وزش باد شدید و رعدوبرق پیش بینی می گردد.

روز آدینه 10 اردیبهشت در مرکز، شرق، جنوب شرق، بعضی مناطق شمال شرق و دامنه های جنوبی البرز در استان های سمنان و شرق تهران رگبار و رعدوبرق پیش بینی می گردد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی در این روز استان های یزد، خراسان جنوبی، شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش بینی می گردد.

شنبه هفته آینده 11 اردیبهشت 1400 در بعضی مناطق استان های اصفهان، یزد، کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده است. یکشنبه هفته آینده در بیشتر مناطق کشور به جز مناطق غرب و جنوب غرب بارش های پراکنده روی می دهد. در این روز همچنین در دامنه های البرز و سواحل دریای خزر رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش بینی شده است.

توصیف سامانه: رشد ابرهای همرفتی به همراه رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی

نوع مخاطره: رگبارو رعدوبرق و وزش باد شدید و احتمال وقوع تگرگ

منطقه اثر:

چهارشنبه 1400/02/8: آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل و قزوین.

پنج شنبه 1400/02/9: شمال اردبیل و آذربایجان شرقی، نیمه غربی خراسان رضوی، خراسان شمالی، شرق یزد.

آدینه 1400/02/10: نیمه شمالی خراسان رضوی، شرق خراسان شمالی، خراسان جنوبی، جنوب کرمان، شمال هرمزگان.

اثر مخاطره: بالاآمدن ناگهانی سطح آب مسیلها و رودخانه ها، صاعقه و برق گرفتگی در مناطق مرتفع و مستعد،احتمال وقوع تگرگ، احتمال شکستن درختان فرسوده، وزش باد شدید موقت همراه با خیزش گردو خاک

توصیه: خودداری از تردد وتوقف در کنار رودخانه ها و مسیلها، امتناع از هرگونه فعالیتهای کوهنوردی ، حفظ دامها در مراتع و دوری از حاشیه رودخانه ها و مسیلها، حفظ و تقویت سازه های موقتی به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1686

به "هشدار سیلاب در 10 استان، بارش باران و وزش باد شدید 5 روزه دربرخی مناطق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سیلاب در 10 استان، بارش باران و وزش باد شدید 5 روزه دربرخی مناطق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید