هوای این شهر خطرناک شد

به گزارش سیلور 7، کارشناس پایش اداره کل محیط زیست خراسان شمالی گفت: هوای شهر بجنورد برای همه گروه ها خطرناک شد.

هوای این شهر خطرناک شد

به گزارش ایسنا، وی اضافه کرد: اگر شاخص هوا در شرایط صفر تا 50 باشد، هوا پاک بوده و اگر از 51 تا 100 باشد هوا سالم خواهد بود.

به گفته عمارلو اگر شاخص هوا در شرایط 101 تا 150 باشد ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای همه، 201 تا 300 خیلی ناسالم و بالاتر از 300 خطرناک است.

هراتی، معاون پایش اداره کل محیط زیست خراسان شمالی نیز در مصاحبه با ایسنا اضافه کرد: اعتبارات گرد و غبار در این استان، کفاف مدیریت آن را نمی دهد.

وی با اشاره به اینکه بروز گرد و غبار در این استان موضوعی چند وجهی است، اظهار کرد: یکی از منشاء های بروز گرد و غبار در این استان، داخلی است.

وی با بیان اینکه شرایط هوای استان در روز گذشته نیز ناسالم بود، اضافه کرد: با آنالیز های اجرا شده، ابتدا شرایط هوا در شهر هایی همانند شیروان و فاروج آلوده شد و سپس آلودگی به بجنورد رسید.

هراتی با اشاره به اینکه در همان روز هوای مشهد نیز به شدت آلوده بود، ادامه داد: به نظر می رسد آلودگی از آن منطقه وارد خراسان شمالی شده است.

وی اعلام کرد: در خراسان شمالی دو کانون گرد و غبار در شهرستان های جاجرم، گرمه و اسفراین وجود دارد که البته اقداماتی برای کنترل آن اجرا شده، اما اگر خشکسالی به همین روال ادامه یابد، کنترل این معضل بسیار سخت خواهد بود.

این مقام مسئول اعلام کرد: اعتباری که در سال گذشته برای مدیریت گرد و غبار به این استان اختصاص داده شد، یک میلیارد و 200 میلیون تومان بوده که این عدد فقط یک دهم اعتبار مورد احتیاج است.

وی اعلام کرد: برای مدیریت هرچه بهتر این معضل در این استان، سالانه حداقل به 10 میلیارد تومان اعتبار احتیاج است.

معاون پایش اداره کل محیط زیست خراسان شمالی گفت: میاندشت جاجرم، منطقه فرسایشی است که در آنجا 14 هزار دام وجود دارد که با کوشش های اجرا شده طی سال های اخیر، پیروز شده ایم فقط پروانه چرای 4 هزار راس دام را خریداری کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 17 مرداد 1402 بروزرسانی: 17 مرداد 1402 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 2322

به "هوای این شهر خطرناک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای این شهر خطرناک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید