پیامد بی توجهی ترامپ به توصیه کارگروه کاخ سفید برای قرنطینه ملی

به گزارش سیلور 7، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که برخوردش در مقابله با ویروس کرونا با انتقادهای بسیاری همراه است، برخلاف توصیه کارگروه مقابله با کرونا کاخ سفید برای دور ماندن افراد از یکدیگر، حاضر به اعلام قرنطینه ملی در آمریکا نشد و بعضی از فرمانداران جمهوریخواه نیز از او در این زمینه پیروی کردند.

پیامد بی توجهی ترامپ به توصیه کارگروه کاخ سفید برای قرنطینه ملی

شبکه تلویزیونی سی ان ان روز یکشنبه در گزارش اعلام نمود، کار گروه مقابله با کرونا در کاخ سفید با توجه به سیر صعودی همه گیری ویروس کرونا و جان باختگان آن، در بیانیه ای اعلام نمود شهروندان آمریکایی در روزهای پیش رو از منازل خود حتی برای خرید مایحتاج غذایی و دارویی خارج نشوند و بهترین راه پیش گیری از فراگیر شدن این ویروس فاصله اجتماعی است.

سی ان ان در ادامه با انتقاد از رئیس جمهوری آمریکا اضافه نمود: اما این درحالی است که دونالد ترامپ باوجود توصیه کار گروه کاخ سفید، حاضر به اعلام قرنطینه کشوری نشد.

در همین حال هشت فرماندار از ایالت های آمریکا که همگی آنها جمهوریخواه هستند نیز با پیروی از ترامپ، تا به امروز از اعلام قرنطینه خانگی امتناع ورزیده اند.

بنابراین گزارش، فرمانداران ایالت های کارولینای جنوبی، آرکانزاس، آیوا، نبرسکا، داکوتای شمالی و جنوبی، وایومینگ و یوتا با توجه به سیر صعودی فراگیری ویروس کرونا در آمریکا از اعلام قرنطینه خانگی خودداری نموده اند.

تصدیق ترامپ به کمبود دستگاه ونتلایتور

سی ان ان با تاکید براینکه آمریکا با بحران کمبود دستگاه تنفسی ونتلایتور روبرو است گزارش داد دونالد ترامپ روز گذشته (شنبه 16 فروردین) در جلسه پرسش و پاسخ در کاخ سفید با تاکید بر اینکه دستگاه تنفسی ونتلایتور به اندازه کافی وجود دارد و توسط بعضی شرکت های خودروسازی آمریکایی درحال ساخت است، با این وجود اقرار کرد که بخش هایی از آمریکا می تواند با کمبود این دستگاه ها روبرو شوند.

اعتراف ترامپ به افزایش مرگ و میر در آمریکا

رئیس جمهوری آمریکا که تا پیش از این کوشش می کرد اثرات ویروس کرونا را ناچیز توصیف کند، در این نشست خبری اعتراف کرد که دو هفته پیش روی آمریکا در اثر کووید-19 مرگبار خواهد بود.

ترامپ با حضور در جلسه بعضی از اعضای کارگروه مبارزه با کرونا، اضافه نمود: دو هفته بسیار سختی را در پیش داریم و پیش بینی می گردد که مرگ ومیر زیاد خواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا، جنگ با کرونا را نابرابر دانست و اظهار کرد: در یک جنگ معمولی، شما می دانید چه اتفاقی می افتد اما اینجا، آنها در یکجا مورد اصابت قرار می گیرند؛ بعد ایالتی دیگر و بعد جای دیگری. آنها جایی را مورد اصابت قرار می دهند که انتظارش را ندارید.

ترامپ ادامه داد: اما ما رصد می کنیم و آن را خواهیم گرفت.

آمار دنیای مبتلایان به ویروس کرونا اکنون از مرز یک میلیون و 200 هزار نفر گذشته و شمار جان باختگان آن نیز به بیش از 64 هزار و 700 رسیده است؛ در این میان آمریکا با بیش از 311 هزار و مبتلا و نزدیک به هشت هزار و 500 جان باخته در صدر دیگر کشورها واقع شده است.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 953

به "پیامد بی توجهی ترامپ به توصیه کارگروه کاخ سفید برای قرنطینه ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیامد بی توجهی ترامپ به توصیه کارگروه کاخ سفید برای قرنطینه ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید