چرا ژیمناستیک زنان ایران تعطیل شده؟

به گزارش سیلور 7، الناز دانشخواه در خصوص تعطیلی مسابقات ژیمناستیک زنان اظهار کرد: از سال 98 دیگر مسابقاتی در بخش زنان نداشتیم. در امسال هم فقط مسابقات آموزش و پرورش برگزار گردید که آن هم برای فدراسیون دانش آموزی و سه رده خاص (13،14 و 15 ساله ها) بود. این شرایط سبب شده که هم ما مربیان و هم ورزشکاران بی انگیزه شوند. امیدوارم که رئیس فدراسیون زودتر انتخاب گردد و مسابقات زنان به حالت قبل برگردد.

چرا ژیمناستیک زنان ایران تعطیل شده؟

عضو سابق تیم ملی ژیمناستیک زنان در ادامه گفت: زمانی که ورزشکار بودم سالی 3 مسابقه در قالب آموزش و پرورش، لیگ و قهرمانی کشور داشتیم. برای دو مورد از این مسابقات هم انتخابی برگزار می شد و روی هم رفته در 5 مسابقه شرکت می کردیم. حتی مسابقات بین المللی داشتیم.

داور بین المللی ایروبیک ژیمناستیک اضافه نمود: من خودم از سال 77 ژیمناستیک را آغاز کردم و سال 81 عضو تیم ملی شدم. در سال 2004 یا 2005 مسابقات مرکز های اسلامی برگزار گردید و طلای حرکات زمینی و موازنه را در این مسابقات گرفتم. سال بعد از آن هم در چهارمین دوره مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی شرکت کردم و باز هم طلای حرکات زمینی و موازنه و نقره تیمی را کسب کردم. تا سال 95 یا 96 مسابقات لیگ برگزار می شد و من هم بیشتر مواقع قهرمان بودم.

این مربی ژیمناستیک اضافه نمود: با تعطیل شدن مسابقات لیگ و قهرمانی کشور خیلی از شاگردانم با این دلایل که این رشته آینده ای ندارد از ژیمناستیک رفتند و جذب رشته های دیگر شدند. حتی مسابقات قهرمانی کشور از سال 98 برگزار نشده تا دل ورزشکاران به آن خوش باشد. این ها آسیب زننده است و آسیب روحی جدی به ورزشکار می زند.

او گفت: من شاگردی دارم که 10 سال است در این رشته تمرین می نماید اما هنوز یک مسابقه کشوری شرکت نکرده است. ورزشکار به یک امیدی به این رشته می آید نباید شرایط به گونه ای باشد که دلزده و بی انگیزه گردد.

دانشخواه گفت: با همه این شرایط از رشته ژیمناستیک که یک رشته مادر است استقبال زیادی می گردد اما بیشتر آنها چند سالی که تمرین می نمایند و می بینند مسابقه ای برگزار نمی گردد به رشته های دیگر می روند. این اتفاق مربیان را آزار می دهد.

قهرمان سابق ژیمناستیک گفت: امیدوارم فردی که رئیس فدراسیون می گردد نگاهی به ژیمناستیک زنان داشته باشد و شرایطی را فراهم کند که مسابقات این رشته مادر دوباره راه اندازی گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 بهمن 1401 بروزرسانی: 11 بهمن 1401 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 2247

به "چرا ژیمناستیک زنان ایران تعطیل شده؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا ژیمناستیک زنان ایران تعطیل شده؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید