چیدمان بهمراه نقشه آپارتمان دو خوابه بسیار شیک با طراحی مدرن

به گزارش سیلور 7، آپارتمان های دوخوابه مرسوم ترین نوع منزل مسکونی در ایران هستند، به همین دلیل مناسب دیدم در راستای مطالب قبلی این بار به معرفی چیدمان و نقشه آپارتمان دو خوابه مدرن و زیبا بپردازم که خصوصیات زیادی را در طراحی داخلی خود پیاده نموده اند بدون اینکه خیلی هزینه بر باشند. همانطور که در ادامه مشاهده خواهید فرمود چیدمان داخلی آپارتمان ها، بدور از اغراق بوده و از مبلمانی با اشکال و فرم ساده استفاده می نماید. همین چیدمان داخلی ساده باعث شده شاهد فضایی آرام و تسکین دهنده در داخل خانه ها باشیم که به تمرکز بیشتر حواس ما هم یاری بسیار زیادی می نماید. سایر قسمت های اجتماعی خانه مانند اتاق غذاخوری، از تزیینات بیشتری استفاده نموده و فضایی شاد و پرانرژی دارند که کاملا مناسب یک محیط جمعی است. اگر بدنبال دکوراسیونی مینیمال و کمینه گرا می گشت یا حتی فقط قصد مشاهده پلان و نقشه آپارتمان دو خوابه مدرن و دو خوابه را دارید، مدل های آورده شده در زیر می تواند نمونه ای از برترین گزینه ها برای ایده گیری باشند. در ادامه با همراه باشید.

چیدمان بهمراه نقشه آپارتمان دو خوابه بسیار شیک با طراحی مدرن

عکس اولین خانه را با اتاق نشیمن شیک و البته ساده اش آغاز می کنیم. همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید اتاق نشیمن حول یک میز دوتایی تو در تو چیده شده است. مبلمان راحتی اتاق هم ارتفاع کمی داشته و در رنگ خنثی و روشن سفید طراحی شده اند. از آنجایی که مبلمان کنار پنجره چیده شده است، نور طبیعی باعث شده زیبایی ست اتاق نشیمن دو چندان گردد. برای اینکه دیوارها هم از یک نواختی دربیایند، دیوارهای پشت مبلمان و پشت تلویزیون طراحی متفاوتی نسبت به سایر دیوارهای اطراف دارند.

بعداز اتاق نشیمن وارد راهروی خانه می شویم. این راهرو در از یک طرف به درب ورودی خانه و از طرف دیگر به اتاق خواب و حمام و سرویس بهداشتی منتهی می گردد. جالب است که وقتی از اتاق نشیمن خارج می شویم کفپوش خانه تغییر نموده بجای چوب به سرامیک های مرمری تبدیل می گردد. درست در قسمت ورودی به اتاق غذاخوری و آشپزخانه برمیی خوریم که کاملا به یکدیگر متصل بوده و فقط به وسیله میز اپن از هم جدا شده اند. البته نحوه قرار گیری آشپزخانه و میز کار طوری نیست که به راحتی هنگام ورود افراد و مهمانان قابل تماشا باشد.

پلان خانه دوم فضایی به مراتب کوچکتر نسبت به خانه اول دارد. در این خانه دو اتاق خواب کنار یکدیگر قرار گرفته اند که در چنین شرایطی ممکن است اندکی صدا بین دو اتاق رد و بدل گردد. بنابراین اگر کودک یا نوجوانی در خانه دارید این پلان چندان مناسب شما نخواهد بود، برای جداسازی اتاق ها مانند مدل بالایی می توانید حمام و سرویس بهداشتی را بین دو اتاق خواب قرار بدهید. پلان سوم هم تا حدودی با مدل دوم تشابه دارد زیرا اتاق خواب ها به یکدیگر چسبیده اند. رنگ های شاد و شکل مدرن چیدمان خانه زیبایی و کارایی آنرا چندین برابر افزایش داده است.

پلان چهارم اما رنگ های متنوع و زیبایی را بنمایش می گذراد. رنگ های آرامش بخش و بسیار زیبای سبز و و بنفش در طراحی داخلی این خانه حضور پر رنگی دارند. اما چیزی که حتی بیشتر از رنگ توجه ما را بخود جلب می نماید چیدمان بسیار دقیق و استفاده بسیار درست از فضاهای این خانه است. این خانه بخصوص برای زوج های جوان می تواند راهکار مناسبی برای کمبود فضا و چیدمان درست لوازم در اختیارشان قرار بدهد. رنگ سبز و بنفش علاوه بر محیط اتاق خواب به زیبایی در قسمت اتاق نشیمن و آشپزخانه هم اجرا شده تا پیوستگی در دکوراسیون داخلی خانه کاملا بچشم آید.

نقشه آپارتمان دو خوابه زیر نسبت به مدل های دیگر شکلی جالب تر و پر جزئیات تر دارد. نکته بسیار جالب در خصوص این خانه حیاط خلوت یا همان پاسیوی مثلثی شکل آن است که کمتر در منازل مسکونی با آن روبرو می شویم. این خانه با قرار دادن دو اتاق خواب در انتهای خانه و متصل کردن دو اتاق به این حیاط مثلثی شکل، یک راهکار ایده ال را بنمایش می گذارد. این حیاط هم حکم یک مکان خصوصی را دارد و هم مکانی برای تنفس هوای تازه. فضای خانه به خودی خود کوچک است به همین دلیل اتاق نشیمن از مبلمانی ساده و مدرن استفاده می نماید. آشپزخانه و اتاق خواب ها هم طراحی مدرن داشته و هر کدام فضای کافی برای قرار دادن لوازم متعدد مانند تخت خواب عظیم را دارند.

در ادامه پلان های دیگر را مشاهده خواهید فرمود:

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را هم خوانده اند:

پلان آپارتمان یک خوابه 96 متری با چیدمان داخلی بسیار زیبا

پلان سه بعدی خانه دو خوابه با چیدمان و دکوراسیون کاربردی

پلان و نقشه آپارتمان یک خوابه با طراحی مدرن و امروزی

دکوراسیون آپارتمان کوچک همراه پلان کف سازی / عکس 1395

نقشه آپارتمان دو خوابه

منبع: اتاق
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1813

به "چیدمان بهمراه نقشه آپارتمان دو خوابه بسیار شیک با طراحی مدرن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چیدمان بهمراه نقشه آپارتمان دو خوابه بسیار شیک با طراحی مدرن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید