کارمندان 5 شهرستان خراسان شمالی حقوق مرزی می گیرند

به گزارش سیلور 7، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: حقوق کارمندان رسمی و پیمانی در پنج شهرستان خراسان شمالی مشمول بهره مندی از مزایای مناطق مرزی شده است که از دی ماه امسال اعمال می شود.

کارمندان 5 شهرستان خراسان شمالی حقوق مرزی می گیرند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، علی قربانی روز شنبه 9 آذر گفت: بر اساس دستور العمل وزارت کشور، شماری از استان ها از مزایای مرزی بهره مند می شوند البته در برخی استان ها تمام نقاط و در برخی، شماری از بخش ها و شهرستان ها مشمول این مزایا است.

وی شرح داد: در خراسان شمالی، تمام نقاط شهری و روستایی در پنج شهرستان بجنورد، مانه و سملقان، رازو جرگلان، فاروج و شیروان مرزی شناخته شده است.

قربانی افزود: بر اساس قانون، تمام کارمندان در این شهرستان ها، از فوق العاده مناطق کمتر توسعه یافته بهره مند می شوند و حقوق آنان سه میلیون و 500 هزار ریال تا پنج میلیون ریال افزایش می یابد.

نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی گفت: این افزایش 20 تا 25 درصدی حقوق، از دی ماه برای نیروهای رسمی و پیمانی اعمال می شود.

وی گفت: از دیگر مزایای مرزی شناخته شدن شهرستان ها، پرداخت وام ارزان قیمت به متقاضیان اجرای طرح های اشتغال زایی است.

قربانی گفت: تسهیلات در مناطق کمتر توسعه با نرخ 4 درصد پرداخت می شود که می تواند سبب رونق کسب و کار و کاهش مشکل بیکاری شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش حقوق برای کارمندان در شهرستان های مزبور، در بودجه سال آینده هم دیده شده است.

خراسان شمالی از استان های مرزی کشور است که بیش از 300 کیلومتر مرز مشترک با ترکمنستان دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 26 دی 1398 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 650

به "کارمندان 5 شهرستان خراسان شمالی حقوق مرزی می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارمندان 5 شهرستان خراسان شمالی حقوق مرزی می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید