جهانگیری: تریبون مجلس می تواند فضای امن و آرامش را به جامعه القا کند

به گزارش سیلور 7، تهران (پانا) - معاون اول رییس جمهوری گفت که مجلس شورای اسلامی علاوه بر ایفای وظایف ذاتی خود می تواند فضای سیاسی کشور را مدیریت کند قطعاً تریبون مجلس می تواند فضای آرامش و همدلی و همراهی را به جامعه القا کند.

جهانگیری: تریبون مجلس می تواند فضای امن و آرامش را به جامعه القا کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری روز چهارشنبه در جلسه مجمع نمایندگان خراسان شاقتصادی با اشاره به اینکه استان خراسان شاقتصادی استعدادها و ظرفیت های فراوانی برای توسعه دارد، گفت: این استان قطعاً با تمرکز مجموعه مدیران و نمایندگان استان روی مسایل کلیدی می تواند ضمن توسعه زیرساخت ها، عقب ماندگی های خود را در برخی از بخش های اقتصادی هر چه سریعتر جبران کند.

معاون اول رییس جمهوری با ابراز خرسندی از انسجام، اتحاد و همدلی میان مسئولان و نمایندگان استان خراسان شاقتصادی گفت: قطعاً تنها راه پاسخگویی به توقعات و مطالبات مردم و پیشرفت استان های کمتر توسعه یافته انسجام و وحدت است.

جهانگیری با اشاره به شرایط سخت معیشتی و اقتصادی مردم که ناشی از پیامدهای منفی فشارهای خارجی و کرونا است، گفت: در این شرایط حساس همه مسئولان کشور باید برای حل مسائل و خدمت رسانی وحدت کلمه داشته باشند، نباید نگاه مردم به موضوعات و چالش ها متفاوت از نگاه مسئولان باشد زیرا این موضوع موجب ناامیدی و یأس در جامعه می شود.

معاون اول رییس جمهوری گفت: مجلس شورای اسلامی علاوه بر ایفای وظایف ذاتی خود می تواند فضای سیاسی کشور را مدیریت کند قطعاً تریبون مجلس می تواند فضای آرامش و همدلی و همراهی را به جامعه القا کند.

جهانگیری همچنین با اشاره به موضوعات مطرح شده از سوی نمایندگان استان خراسان شاقتصادی گفت: پیشرفت طرح ملی راه آهن گرگان - مشهد و تکمیل پتروشیمی و رفع محرومیت از روستاها و مناطق مرزی حق مردم خراسان شاقتصادی است و دولت با کمک نمایندگان مردم تمام مساعی خود را برای اجرای طرح های عمرانی و محرومیت زدایی به کار خواهد بست.

معاون اول رییس جمهوری با تأکید بر اهمیت مرزها و مرزنشینان در توسعه اقتصادی و سیاسی کشور گفت: بازگشایی بازارچه های مرزی میان ایران و ترکمنستان و افزایش تبادلات تجاری میان دو کشور از اولویت های دولت است که می تواند باعث بهره مندی مرزنشینان از مزایای بازارچه های مرزی شود.

پیش از سخنان معاون اول رییس جمهوری حسینعلی امیری معاون امور مجلس رییس جمهوری با اشاره به هماهنگی نمایندگان خراسان شاقتصادی با دولت برای پیشبرد طرح های عمرانی ابراز امیدواری کرد: با همدلی و همراهی همه مسئولان گام های موثرتری در رفع چالش های استان برداشته شود.

نمایندگان استان خراسان شاقتصادی نیز نظرات و دیدگاه های خود در خصوص احداث راه آهن و جاده های مواصلاتی، توسعه مجتمع پتروشیمی، تأمین منابع آب، ساخت مراکز درمانی و بهداشتی، محرومیت زدایی از روستاها و مرزها، اجرای شبکه فاضلاب شهری و تکمیل کارخانه سیمان و اجرای برخی طرح های زیرساختی را بیان کردند.

همچنین در این نشست استاندار خراسان شاقتصادی نیز به وجود بلوغ سیاسی و همکاری وسیع میان نمایندگان مجلس دوازدهم در استان با استانداری و دستگاه های دولتی ابراز امیدواری کرد با تداوم این همدلی استان بتواند در شاخص هایی نظیر کسب و کار، برق رسانی و گاز رسانی، بیمه عشایری، جذب سرمایه گذاری، افزایش ضریب باسوادی، تولید ملزومات بهداشتی مورد نیاز مقابله با کرونا و ایجاد طرح های اشتغالزایی کماکان رو به توسعه باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1311

به "جهانگیری: تریبون مجلس می تواند فضای امن و آرامش را به جامعه القا کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: تریبون مجلس می تواند فضای امن و آرامش را به جامعه القا کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید