کپی برابر اصل در میان 10 فیلم برتر دهه اخیر سینما

به گزارش سیلور 7، در این فهرست فیلم کپی برابر اصل محصول سال 2010 میلادی و ساخته عباس کیارستمی با بازی ژولیت بینوش در رتبه هشتم و بالاتر از فیلم درون لوین دیویس، ساخته برادران کوئن و هتل بزرگ بوداپست، به کارگردانی وس اندرسون جای گرفته است.

کپی برابر اصل در میان 10 فیلم برتر دهه اخیر سینما

آسوشیتدپرس فیلم کپی برابر اصل، به کارگردانی عباس کیارستمی را به عنوان یکی از 10 فیلم برتر یک دهه گذشته سینمای دنیا انتخاب کرد.

در این فهرست فیلم کپی برابر اصل محصول سال 2010 میلادی و ساخته عباس کیارستمی با بازی ژولیت بینوش در رتبه هشتم و بالاتر از فیلم درون لوین دیویس، ساخته برادران کوئن و هتل بزرگ بوداپست، به کارگردانی وس اندرسون جای گرفته است.

کپی برابر اصل اولین نمایش دنیای خود را در شصت وسومین جشنواره فیلم کن به عنوان یکی از نامزد های نخل طلا (فیلم های بخش رقابتی اصلی) تجربه کرد و مورد توجه و تحسین منتقدان نهاده شد و جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره را نیز برای بازیگر فرانسوی؛ ژولیت بینوش به ارمغان آورد.

آسوشیتدپرس در توصیف فیلم کپی برابر اصل آورده است: کپی برابر اصل آیا یک داستان می تواند حقیقت داشته باشد؟ این پرسشی است که در فیلم کیارستمی به آن پرداخته شده و داستان آن درباره یک فروشنده عتیقه جات (با بازی ژولیت بینوش) و یک نویسنده (با بازی ویلیام شیمل) است که درباره ماهیت اصالت در هنر و آنچه درواقع یک بازآفرینی است با هم بحث می نمایند.

در این فیلم حتی ماهیت رابطه میان دو شخصیت اصلی نیز دستخوش تغییر می گردد و وانمودکردن این دو به زن و شوهربودن در انتهای کار واقعی به نظر می رسد. کپی برابر اصل اثری جسورانه و برانگیزنده برای شروع دهه جدید از سینما بود و گرچه سؤال های مطرح شده در فیلم همچنان بی پاسخ مانده اند، اما این ایده ها و تجارب در 9 سال ونیم گذشته همچنان ذهن را تحریک می نماید.

در فهرست 10 فیلم برتر دهه اخیر سینما به انتخاب آسوشیتدپرس، فیلم برنده نخل طلای درخت زندگی، ساخته ترنس مالیک رتبه نخست را به خود اختصاص داده و پس از آن به ترتیب رشته خیال، به کارگردانی پل توماس اندرسون، مارگارت از کنت لونرگان، لیدی برد، به کارگردانی گرتا گرویگ، فیلم برنده اسکار مهتاب، ساخته بری جنکینز، جایی، به نویسندگی و کارگردانی سوفیا کاپولا، جنگ سرد از پاول پاولیکوفسکی، کپی برابر اصل، از عباس کیارستمی، درون لوین دیویس، ساخته برادران کوئن و هتل بزرگ بوداپست، به کارگردانی وس اندرسون نهاده شده اند.

منبع: فرادید
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 713

به "کپی برابر اصل در میان 10 فیلم برتر دهه اخیر سینما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کپی برابر اصل در میان 10 فیلم برتر دهه اخیر سینما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید