55 درصد خودروهای نو از معاینه فنی رد شدند

به گزارش سیلور 7، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ضمن مثبت خواندن عملکرد وزارت نفت در توزیع سوخت گازوئیل یورو4 اظهار کرد: برای صنعت نیز الزامات متعددی ایجاد گردیده اما شرایط خودروهای داخلی قابل قبول نیست به طوریکه در امسال از میان 80 هزار خودروی نو زیر چهار سال که برای دریافت معاینه فنی مراجعه نموده بودند 55 درصد آنها رد شدند.

55 درصد خودروهای نو از معاینه فنی رد شدند

به گزارش سیلور 7، محسن پور سید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در جلسه کارگروه ملی آلودگی هوا که با موضوع سوخت در سازمان حفاظت محیط زیست با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف از جمله وزارت نفت برگزار گردید اظهار کرد: اگر بخواهیم واقع بینانه به شرایط کشور نگاه کنیم هیچ کس نمی تواند در این شرایط قول 100 درصدی بدهد بنابراین می خواهم از عملکرد وزارت نفت در توزیع سوخت گازوئیل یورو4 دفاع کنم چون شرایط کشور به شکلی نیست که ادعا کنیم همه مسائل به طور کامل با پیش بینی ها تطابق دارد.

وی تاکید نمود: نکته حائز اهمیت آن است که روینمودها و جهت گیری ها درست باشد. در شرایط حاضر خوشبختانه همه دستگاه ها از جمله وزارت نفت توزیع نفت گاز استاندارد را ضروری می دانند و وزارت نفت پذیرفته که جدا از منافع سازمانی حتی در صورت تحمیل هزینه های بیشتر توزیع نفت گاز استاندارد را انجام دهد و منافع سلامتی مردم را در اولویت قرار دهد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه در وزارت نفت جهت گیری خوبی در توزیع سوخت انجام شده است، گفت: مجموعا وضعیت سوخت بهتر گردیده و اگر وزارت نفت همین جهت گیری ها را ادامه دهد؛ در این حوزه پیشرفت های خوبی حاصل خواهد شد.

پورسیدآقایی با اشاره به مقایسه عملکرد وزارت نفت و وزارت صنعت توضیح داد: در صنعت نیز استانداردهای متعددی الزام گردیده اما واقعا پیشرفت چندانی در صنعت حاصل نگردیده است. وضعیت معاینه فنی این ادعا را ثابت می نماید. سال جاری معاینه فنی برتر را به صورت داوطلبانه در تهران اجرا کردیم؛ اینکه خودروهای با عمر کمتر از چهار سال به معاینه فنی مراجعه نموده و اقدام به دریافت برگه معاینه فنی برتر نمایند.

وی اظهار کرد: در معاینه فنی برتر در دور 2500 موتور، گازهای مشخص گردیده توسط سازمان محیط زیست مورد اندازه گیری و سنجش قرار می گیرند. از آنجا که با دریافت برگه معاینه فنی برتر تخفیفی در طرح ترافیک شامل حال خودروها می گردد بسیاری از خودروهای نو با عمر زیر چهار سال که نیازی به دریافت برگه معاینه فنی ندارند؛ به طور داوطلبانه برای دریافت برگه معاینه فنی برتر مراجعه کردند. از حدود 80 هزار مراجعه خودروهای نو زیر چهار سال، نزدیک به 55 درصد آنها رد شدند و موفق به دریافت برگه معاینه فنی برتر نشدند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اظهار کرد: کاملا برای ما واضح است که خودروهای داخلی در چه شرایطی قرار دارند. بنابراین در قیاس با صنعت، وزارت نفت کارهای خوبی انجام داده است. درخواست من آن است که وزارت نفت مسیری را که طی نموده با قدرت ادامه دهد.

پورسید آقایی همچنین از وزارت نفت خواست با توجه به فراوری گازوئیل یورو5 در یکی از پالایشگاه ها، بخشی از این فراوریات را به تهران حداقل برای اتوبوسرانی شهر تهران اختصاص دهد.

تاثیر مثبت شناور سازی ساعات اداری در کاهش ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در موضوع تغییر ساعات کاری ادارات اظهار کرد: در مورد بحث شناور سازی ساعات ادارت مطالعات خوبی انجام شده است. سال گذشته نیز دولت اجازه داد که ساعت کاری در مهرماه به جای 8 از 9 آغاز گردد که اثر خوبی روی کاهش ترافیک داشت. سال جاری نیز دنبال تغییر ساعات آغاز کار بودیم و دولت نهایتا پیشنهاد سال گذشته را ابلاغ کرد.

وی ادامه داد: اصل موضوع شناورسازی ساعت کاری موضوع خوبی است و روی ترافیک شهر اثر مثبتی خواهد گذاشت، البته ممکن است به این طرح این ایراد گرفته گردد که باعث بلاتکلیفی ارباب رجوع و بی نظمی در ساعات حضور کارکنان ایجاد می نماید. پیشنهاد من این است که آغاز ساعت کاری در تهران 7 تا 9 شناور باشد اما بین کارکنان و مدیران مافوق در این زمینه هماهنگی ایجاد گردد که خللی در کار صورت نگیرد و نظم ادارات بر هم نریزد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1397 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 55

به "55 درصد خودروهای نو از معاینه فنی رد شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "55 درصد خودروهای نو از معاینه فنی رد شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید