7 انتقام جوی قدرتمند که هنوز به دنیای سینمایی مارول نیامده اند

به گزارش سیلور 7، دنیای سینمایی مارول با هر فیلم و سریال تازه دیزنی پلاس به رشد خود ادامه می دهد و انتقام جویانی قدرتمندتر را به لیست قهرمانان خود اضافه می نماید.

7 انتقام جوی قدرتمند که هنوز به دنیای سینمایی مارول نیامده اند

با این حال، با وجود ضدقهرمانان نوی که تهدیدی برای نابودی چنددنیای در فاز 4 دنیای سینمایی مارول هستند، حتی قوی ترین انتقام جویان هم ممکن است به نیروی پشتیبان احتیاج داشته باشند. در حال حاضر قهرمانان بسیار قدرتمندی در تیم وجود دارند و بسیاری دیگر از آن ها هم در راه هستند اما بعضی از قوی ترین انتقام جویان کمیک های مارول هنوز در دنیای سینمایی مارول حضور ندارند.

بنابراین به امید آن که پروژه های بعدی، تعدادی نیروی نو و تقویت نماینده را برای دنیای سینمایی مارول به ارمغان بیاورند، وقت آن است که به تاریخ کمیک بوک ها رجوع کنیم تا هفت مورد از قدرتمندترین انتقام جویان را که هنوز در دنیای سینمایی مارول حضور ندارند آنالیز نماییم. در این فهرست به غیر از ذکر نام بعضی از برجسته ترین نیروهای مارول، به طور خلاصه آن ها را زیر ذره بین می بریم و درباره احتمال پیوستن آن ها به دنیای سینمایی مارول در آینده نزدیک بحث می کنیم. زمان جمع آوری یک تیم دیگر و نو فرا رسیده که البته فعلا جایی در دنیای سینمایی مارول ندارند.

7. نوا (Nova)

در کمیک بوک ها، سپاه نوا یک نیروی پلیس بین کهکشانی است که اعضای آن می توانند از نیروی نوا استفاده نمایند که نوعی انرژی کیهانی است که دارندگان آن، قدرتی فوق العاده، مقاومتی فراانسانی و توانایی پرواز و پرسه زدن در فضا بدون نیروی محافظ را دارند . البته سپاه نوا قبلا در فیلم های نگهبانان کهکشان به عنوان یک گروه پلیس معمولی و بدون ابرقدرت ظاهر شده است. استفاده از نیروی نوا در دنیای سینمایی مارول سخت نیست. اعضای فوق العاده این تیم، افرادی نخبه هستند. با نابودی ژاندار به وسیله تانوس در جریان حوادث انتقام جویان: بازی پایانی، فرصتی کافی (به واسطه این اندوه و ضربه روحی شدید) برای کشف ریشه های یک قهرمان بین کهکشانی نو فراهم شده است.

اگر دنیای سینمایی مارول تصمیم بگیرد نوا را به عنوان یک انتقام جوی نو معرفی کند، آن ها می توانند از دو نسخه متفاوت این شخصیت استفاده نمایند. اولین مورد، ریچارد رایدر است که به وسیله مارو ولفمن و جان رومیتا برای شماره 1 کمیک مردی به نام نوا در سال 1976 خلق شد. ریچارد قدرت خود را از آخرین بازمانده از نیروهای سپاه نوا دریافت می نماید و به زودی به یکی از قوی ترین انتقام جویان تمام دوران تبدیل می شود. نسخه دوم این شخصیت، سم الکساندر است که به وسیله جف لوب و اد مک گینس برای شماره 1 کمیک مارول پوینت در سال 2011 ساخته شد. سم، کلاه قدیمی یکی از اعضای سپاه نوا را که پدر دائم الخمر او مخفی نگه داشته بود، پیدا کرد و نیروی خود را از آن دریافت می نماید.

اما کدام نوا بخشی از دنیای سینمایی مارول می شود؟ اصلا چرا هر دوی آن ها عضو نو انتقام جویان نشوند؟ کوین فایگی، مدیرعامل مارول قبلا گفته بود که میخواهد دو نسخه متفاوت از نوا را معرفی کند. بنابراین دیر یا زود نوا را در سینماها خواهیم دید.

6. نیمور (Namor)

نیمور که به وسیله بیل اورت برای شماره 1 کمیک مارول در سال 1939 ایجاد شد، یکی از شخصیت های کلاسیکی است که به همراه کاپیتان آمریکا و مشعل انسانی، به مارول یاری کرد تا امپراتوری کمیک بوک های خود را بسازد. پس چرا نیمور هنوز در دنیای سینمایی مارول ظاهر نشده است؟ خوب، پاسخ این است که مارول در دهه 90 میلادی حقوق نیمور را درست مانند هالک شگفت انگیز به یونیورسال فروخت.

حقوق فراوری هر دو شخصیت در حال حاضر به مارول برگشته است اما حقوق توزیع آن ها احتمالا هنوز متعلق به یونیورسال باشد و همین قضیه موجب عدم ساخت فیلم های اختصاصی هالک و نیمور شده است. با این حال، اکنون که دنیای سینمایی مارول ریشه در دیزنی پلاس دارد، این استودیو در واقع می تواند مجموعه ای را با حضور این دریانورد ترتیب دهد. بنابراین معرفی نیمور در دنیای سینمایی مارول احتمالا فقط یک مسئله ساده باشد که با گذر زمان حل می شود

دنیای سینمایی مارول در دهه گذشته چندین بار از پیغام هایی پنهانی استفاده نموده است تا به وجود آتلانتیس، پادشاهی زیر آب نیمور اشاره کند. نیمور به عنوان یک پادشاه زیر آب می تواند لایه نوی را به دنیای سینمایی مارول اضافه کند، به ویژه به این خاطر که این شخصیت در کمیک ها به عنوان یک ضد قهرمان به تصویر کشیده شده است. نیمور اغلب با ملت های دیگر مانند واکاندا و ایالات متحده درگیر می شود.

این بدان معناست که او نه تنها از لحاظ قدرت های چشمگیرش، بلکه از نظر سیاسی هم فردی بانفوذ است. در آخر این که نیمور یکی از شخصیت هایی است که صنعت کمیک بوک های ابرقهرمانی را آغاز کرد و دو سال بعد از آغاز کار خود، الهام بخش خلق آکوامن دی سی بود. کوین فایگی باید این دریانورد را در اسرع وقت وارد زمین بازی کند، در غیر این صورت ممکن است که با خشم اقیانوس روبه رو شود.

5. مرد شگفت انگیز (Wonder Man)

مرد شگفت انگیز که به وسیله استن لی، جک کربی و دان هک برای شماره 9 کمیک انتقام جویان در سال 1964 آفریده شد، تمام قدرت های اصلی ابرقهرمانی را در اختیار دارد. او دارای قدرت های فوق بشری، سرعت، استقامت، دوام، چابکی، انعطاف بدنی، آسیب ناپذیری مجازی و حتی نیروی جاودانگی است. او حتی گاهی اوقات یک جت پک به کمربند خود می بندد تا بتواند پرواز کند. مرد شگفت انگیز قبلا با انتقام جویانی مانند ثور در نبردی تن به تن شرکت نموده بود و همتایانش، هم از او می ترسند و هم به او احترام می گذارند. به طور خلاصه، مرد شگفت انگیز می تواند در هر نوع درگیری که در آن شرکت داشته باشد ورق را به نفع انتقام جویان تغییر دهد یا حتی شاید بتواند قبل از پیوستن به این بچه های خوب، به یک شرور قدرتمند تبدیل شود.

در کمیک بوک ها، سایمون ویلیامز پس از این که موافقت کرد تا با نفوذ به انتقام جویان، آن ها را از داخل از هم بپاشد، قدرت های خود را از بارون زمو دریافت کرد. سایمون پس از ناتوانی در رقابت با صنایع استارک، مغلوب شد که همین موضوع یک داستان پس زمینه مناسب است که به راحتی می تواند با دنیای سینمایی مارول ادغام شود و انگیزه ای برای این شخصیت به منظور رویارویی با انتقام جویان قبل از پیوستن به آن ها ایجاد کند.

هم چنین مرد شگفت انگیز قبل از تبدیل شدن به یک ابرقهرمان و یاری به ساخت تیم انتقام جویان ساحل غربی، به عنوان پیاده نظام به وسیله کنگ فاتح، شرور بزرگی که به تازگی در سریال لوکی ظاهر شده است، مورد استفاده نهاده شد. با این وجود، در حالی که نقاط ورود زیادی برای مرد شگفت انگیز به دنیای سینمایی مارول وجود دارد اما گنجاندن وی در این دنیا در حال حاضر بعید است، چرا که هیچ اشاره ای به حضور مرد شگفت انگیز در دنیای سینمایی مارول نشده است و این در حالی است که ده ها شخصیت دیگر در صف اول برای حضور در این مجموعه هستند.

4. هایپریون (Hyperion)

یکی دیگر از موارد نامحتمل در فهرست انتقام جویان نو مارول، هایپریون، نسخه سوپرمن مارول است. هایپریون به عنوان یک شرور به وسیله روی توماس و سال بوسما برای شماره 69 کمیک انتقام جویان در سال 1969 خلق شد و بعدا در چندین خط داستانی به عنوان یک قهرمان ظاهر گشت. هر نسخه از هایپریون از یک جدول زمانی متناوب ریشه می گیرد و هر کدام از آن ها اغلب تیمی از قهرمانان یا اشرار را رهبری می نماید. هایپریون اغلب در داستان هایی با عنصر دستکاری زمان ظاهر می شود و گاهی اوقات متحد قدرتمند انتقام جویان و در مواقع دیگر بزرگ ترین تهدید آن هاست. اولین حضور هایپریون در کمیک ها زمانی بود که به وسیله کنگ فاتح احضار شد تا انتقام جویان را برای تفریح استاد بزرگ شکست دهد. بنابراین اکنون که سازمان واریانس زمان بخشی از دنیای سینمایی مارول است، آوردن هایپریون به فیلم ها و سریال های آینده، کار سختی نخواهد بود.

هایپریون نقطه ارتباط دیگری با فاز 4 دنیای سینمایی مارول دارد. این شخصیت شرور یا قهرمان، یک جاودانه است که نژادی بیگانه هستند که به وسیله سلستیال ها ایجاد شده اند. هایپریون مانند همه جاودانگان، دارای قدرت، استقامت و دوامی فوق بشری است. علاوه بر این ها هایپریون می تواند پرواز کند و دارای سرعتی فوق العاده و نفسی قوی است و پرتوهای لیزر از چشمانش بیرون می آید. از نگاهی دیگر، هایپریون ایجاد شد تا به انتقام جویان اجازه دهد بدون نقض قوانین حق انتشار به مبارزه با لیگ عدالت بپردازند. احتمالا هیچ گاه یک کراس اور رسمی با همکاری مارول و دی سی اتفاق نمی افتد اما دنیای سینمایی مارول فرصت های زیادی برای آوردن هایپریون، هم به عنوان یک تهدید و هم به عنوان یک ابرقهرمان به دنیا خود دارد.

3. مارول آبی (Blue Marvel)

مطلقا هیچ چیزی وجود ندارد که نشان دهد مارول قصد استفاده از مارول آبی را دارد اما بهتر است مارول در تصمیم خود تنو نظر نمایند. مارول آبی که به وسیله کوین گرویوکس برای شماره 1 کمیک آدام: افسانه مارول آبی ایجاد شد، دارای قدرتی فوق العاده، استقامت، سرعت و مقاومت بالایی است و می تواند انرژی، نور و ضد ماده را دستکاری کند و قابلیت مبارزه تن به تن را هم دارد و مهندس و فیزیکدانی بسیار ماهر است. مارول آبی پکیجی کامل از توانایی ها در زمینه ذهنی و فیزیکی است و احساس شکست ناپذیری و عزت نفس بالایی دارد و به نفع کسانی که نمی توانند از خود دفاع نمایند، می جنگد. شکی نیست که مارول آبی یکی از قدرتمندترین انتقام جویانی است که تا به حال به وسیله کمیک های مارول ارائه شده است اما جنبه مجذوب کننده شخصیتش، داستان پیشینه اوست.

در کمیک ها، مارول آبی در دهه 60 میلادی مجبور به بازنشستگی می شود. هویت مخفی او فاش می شود و عموم مردم متوجه می شوند که این قهرمان در واقع آدام برنارد برشر، یک سیاه پوست است. در واقع، همان افرادی که مارول آبی را تشویق می کردند نمی توانستند متصور شوند که یک مرد سیاه پوست، درخشان ترین نماد امید آمریکا باشد. دنیای سینمایی مارول خاتمه در سریال شاهین و سرباز زمستان، تاریخچه نژادپرستی در آمریکا را مورد آنالیز قرار داد. بنابراین آوردن مارول آبی به روی پرده ها می تواند به مارول برای ریشه یابی این مشکل یاری کند. مارول آبی دنیای سینمایی مارول می تواند از یک جدول زمانی متناوب به این دنیا اضافه شود و علاوه بر آن، این نسخه از این شخصیت می تواند مانند کاپیتان آمریکای سیاه (کارل فمیلی) یک قهرمان باشد که از حافظه مردم حذف شده است و دوباره به میادین باز می شود.

2. سنتری (Sentry)

سنتری برترین دوست رهبر چهار شگفت انگیز، آقای شگفت انگیز و الهام بخش پیتر پارکر است. او هم چنین باعث شد فرشته جهش یافته، ترس خود از ارتفاع را کنار بگذارد تا بتواند در آسمان پرواز کند و حتی هالک را متقاعد کرد که از قدرت خود برای اهداف خوب استفاده کند. سنتری علاوه بر حمایت از نام های اصلی تاریخ مارول، احتمالا همه کاره باشد. او قدرت بدنی باورنکردنی و توانایی های تله پاتی دارد و عملا آسیب ناپذیر است. پس چرا هیچ کس درباره سنتری صحبت نمی نماید؟ زیرا او خود را از حافظه کل دنیا پاک نموده است.

این قهرمان که به وسیله پل جنکینز و جائه لی و با مشارکت مفهومی ریک ویچ خلق گشت، برای اولین بار در مینی سریال سنتری در سال 2000 ظاهر شد. داستان غم انگیز رابرت رینولدز، داستان قدرتمندترین نیروی خوب در کل دنیا است که باید هویت خود را فدا کند تا همه در امان بمانند. این مسئله به این علت است که سنتری تنها نیمی از یک موجود قدرتمند است و هر چه بیشتر از قدرت خود استفاده کند، شخصیت شیطانی او، ووید قوی تر می شود. بنابراین سنتری برای متوقف کردن ووید تصمیم می گیرد خود را در یکی از برترین مینی سریال های منتشر شده به وسیله مارول، از تاریخ حذف کند.

اکنون که دنیای سینمایی مارول با ابعاد موازی، جدول زمانی متناوب و جادوی آشوب سروکار دارد، اقتباس از داستان سنتری، کار سختی نخواهد بود. سنتری می تواند بخشی از دنیای سینمایی مارول باشد، در حالی که روایتی مستقل ارائه می دهد و کم ترین خلل را در قسمت های آینده ایجاد می نماید و البته داستانی عالی دارد. دنیای سینمایی مارول، داستان ها و سبک های خود را متنوع تر می نماید و می توان امیدوار بود که یک انتقام جوی بسیار قدرتمند و خاص مانند سنتری با شایستگی، خود را در مرکز توجه قرار دهد.

1. دختر سنجابی (Squirrel Girl)

دختر سنجابی یک جهش یافته است که می تواند با سنجاب ها ارتباط برقرار کند. اگر به نظرتان این ابرقهرمان نباید در فهرست قدرتمندترین انتقام جویان همه دوران حضور داشته باشد، پس شما به میزان کافی کمیک بوک نخوانده اید. دختر سنجابی به شکست ناپذیر بودن معروف است. او حتی به تنهایی دکتر دوم، تانوس، ددپول و حتی گالاکتوس را شکست داده است.

او به وسیله ویل موری و استیو دیتکو برای شماره 8 کمیک ابر قهرمانان مارول آفریده شد. دختر سنجابی به عنوان یک شخصیت ملایم و شوخ طبع معرفی گردید که داستان های ابرقهرمانی بسیار تند و خشن را سرگرم نماینده تر جلوه می داد. با این حال پس از حضور در مجموعه اختصاصی خود، دختر سنجابی شکست ناپذیر، در سال 2015 بود که این شخصیت به یک پدیده تبدیل شد. دختر سنجابی در ماجراجویی های اختصاصی خود از بزرگ ترین تهدیدهای مارول عبور می نماید و همواره در صدر قرار می گیرد.

هنگامی که تلویزیون مارول هنوز بخشی از پروژه اصلی محسوب می شد، دختر سنجابی تقریبا بخشی از دنیای سینمایی مارول بود. میلانا وینتروب قرار بود در یک سریال تلویزیونی به نام جنگجویان نو در نقش دختر سنجابی بازی کند که متاسفانه قبل از این که فرصتی برای حضور در این دنیا پیدا کند، کشته شد. کوین بیگل، تهیه نماینده سریال جنگجویان نو، اخیرا ادعا کرد که این مجموعه به علت بیش از حد عجیب و غریب بودن لغو شد اما مارول به طور عمومی این ادعا را رد کرد. به هر حال، لغو پروژه جنگجویان نو اشتباهی است که مارول باید فورا آن را جبران کند و اجازه دهد تا دختر سنجابی و بقیه اعضای تیم، بخشی از دیزنی پلاس شوند.

منبع: Collider

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1887

به "7 انتقام جوی قدرتمند که هنوز به دنیای سینمایی مارول نیامده اند" امتیاز دهید

2 کاربر به "7 انتقام جوی قدرتمند که هنوز به دنیای سینمایی مارول نیامده اند" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 انتقام جوی قدرتمند که هنوز به دنیای سینمایی مارول نیامده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید