آزادی افراد بازداشت شده در اعتراضات بلاروس

به گزارش سیلور 7، وزیر کشور بلاروس دستور آزادی کلیه افراد بازداشت شده در جریان اعتراضات چند روز اخیر در مینسک را صادر نموده و یادآور شد که شرایط کنونی در این کشور را انقلاب ارزیابی نمی کند.

آزادی افراد بازداشت شده در اعتراضات بلاروس

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، الکساندر بارسوکوف معاون وزیر کشور بلاروس صبح امروز (آدینه) در جمع خانواده ها و دوستان افراد بازداشت شده در جریان اعتراضات چند روز گذشته در مینسک اظهار داشت که کا رکنان بازداشتگاه موقت وزارت کشور شروع به آزاد کردن کلیه افراد بازداشت شده در جریان ناآرامی های اخیر در پایتخت نموده ا ند.

شهروندان آزاد شده از بازداشتگاه موقت، پس از آزادی از ضرب و شتم خود توسط نیروهای امنیتی اطلاع دادند.

یوری کارایف وزیر کشور بلاروس عصر روز پنجشنبه، دستور آزادی شرکت نمایندگان در اعتراضات اخیر را صادر نموده است.

وی در یک مصاحبه تلویزیونی، با اعلام این مطلب، یادآور شد که شرایط فعلی کشور که برای چندین روز متوالی است که شاهد اعتراضات گسترده است را انقلاب نمی داند. کارایف گفت: هر انقلابی و هر آشوبی، بشدت زندگی عادی مردم را تحت تاثیر قرار می دهد. البته، خدا را شکر که ما هنوز به انقلاب نرسیده ایم.

وزیر کشور بلاروس اضافه نمود: همه به امنیت و آرامش در بلاروس حسادت می کردند و انتخابات ریاست جمهوری، بهانه ای برای تحریک و بی ثباتی اوضاع شد.

در خبر دیگری از بلاروس گزارش شده که روز پنج شنبه کارکنان کارخانه اتومبیل سازی مینسک و سایر شرکت های عظیم در بلاروس نیز تظاهرات اعتراض آمیزی برگزار کردند.

ضمن اینکه چند هزار نفر از شهروندان بلاروسی روز گذشته در نزدیکی یکی از ایستگاه های مترو در مرکز مینسک، به یاد یکی از معترضین کشته شده، تجمع کردند. این افراد به اصطلاح زنجیره همبستگی تشکیل دادند که طول آن حدود 5 کیلومتر شد. رانندگانی که از آنجا عبور می نمایند در حمایت از معترضین بوق زده و چراغ های خود را روشن کردند.

در خبر دیگری آمده است که انجمن روزنامه نگاران بلاروس روز پنج شنبه با انتشار بیانیه اطلاع داد که همچنان 23 خبرنگار، عکاس و روزنامه نگار در بازداشت نیروهای امنیتی هستند. بر اساس این اطلاعات، کارکنان رسانه های گروهی بلاروس در هنگام تهیه گزارش از اعتراضات گسترده در کشور، مورد خشونت نیروهای پلیس قرار گرفته ا ند.

اعتراضات گسترده در مینسک و دیگر شهرهای بلاروس از روز یکشنبه، 9 آگوست (19 مرداد ماه) پس از پیروزی الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری کنونی در انتخابات ریاست جمهوری شروع شد. تظاهرات معترضین به نتیجه انتخابات همچنان ادامه داشته و با درگیری شرکت نمایندگان با نیروهای امنیتی و بازداشت گسترده شرکت نمایندگان همراه بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1206

به "آزادی افراد بازداشت شده در اعتراضات بلاروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی افراد بازداشت شده در اعتراضات بلاروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید