آمریکا یک موشک فوق فراصوت آزمایش کرد

به گزارش سیلور 7، وزارت دفاع آمریکا امروز جمعه مدعی شد یک فروند موشک فوق فراصوت را با موفقیت آزمایش کرده است.

آمریکا یک موشک فوق فراصوت آزمایش کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت دفاع آمریکا جمعه گفت با موفقیت یک موشک فوق فراصوت غیرمسلح را آزمایش کرده است.

پنتاگون در بیانیه ای گفت این موشک آزمایشی با سرعت ابرصوت- بیش از 5 برابر سرعت صوت- پرواز کرده و به یک نقطه تعیین شده اصابت کرده است.

جانی ولف، از مقام های وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای گفت: ما امروز اعتبار طراحی مان را به تأیید رساندیم و حالا آماده حرکت به سمت مرحله بعد یعنی دستیابی به توان حمله فوق فراصوت هستیم.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه هم گزارش داد وزارت دفاع آمریکا این آزمایش را نقطه عطفی در دستیابی آمریکا به سلاح های فوق فراصوت دانسته است.

پیش از این، رابرت کارور سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در مصاحبه ای به برتری ارتش روسیه بر همتای آمریکایی خود در تجهیزات نظامی اذعان کرد و دلیل آن را دستیابی روسیه به فناوری تولید تسلیحات فراصوت مربوط دانست.

وی که با مجله نیوزویک مصاحبه می کرد، گفت: آمریکا طی سال ها در زمینه بحث های علمی به خصوص فناوری فراصورت پیشرو بود اما از این فناوری در تسلیحات استفاده نمی کرد اما هم اکنون زمان آن فرا رسیده که عقب ماندگی در این زمینه جبران شود.

کارور اضافه نمود: استفاده از سلاح فراصوت از مهمترین اولویت های ما به شمار می آید و ما باید تمام تلاش خود را به کار ببندیم که برتری خود در تمامی عرصه های جنگ را حفظ کنیم.

یک رسانه روسیه ای روز 8 اسفندماه از آزمایش موفقیت آمیز موشک فوق فراصوت زیرکن از یک کشتی نظامی در اوایل ماه گذشته خبر داده است.

خبرگزاری ایتارتاس به نقل از دو منبع نظامی نوشت این موشک اوایل ماه ژانویه سال جاری میلادی آزمایش شده است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در یک سخنرانی در مارس سال 2018 موشک های فوق فراصوت را نسل جدیدی از سلاح های روسیه معرفی کرد که قابلیت هدف قرار دادن هر نقطه ای در دنیا را دارند و می توانند از سپرهای موشکی آمریکا بگریزند.

تلویزیون دولتی روسیه فوریه 2019 گزارش داد موشک های زیرکن در صورت شلیک از زیردریایی ها قادر خواهند بود در کمتر از 5 دقیقه اهدافی در آمریکا را هدف قرار دهند.

آزمایش این موشک بعد از فروپاشی معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای میان برد (INF) بین آمریکا و روسیه انجام می شود.

پیمان منع موشک های هسته ای میان برد، آمریکا و روسیه را از تملک، تولید یا پرتاب آزمایشی موشک های زمین پایه میان برد (1000 - 5000 کیلومتر) و کوتاه بردتر (100-500 کیلومتر) منع می کرد اما کشورهای آمریکا و روسیه یازده مرداد ماه سال جاری بعد از ماه ها متهم کردن یکدیگر به نقض مفاد این پیمان، رسما از آن خارج شدند.

در حال تکمیل...

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 913

به "آمریکا یک موشک فوق فراصوت آزمایش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا یک موشک فوق فراصوت آزمایش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید