ابراز امیدواری پامپئو به از سرگیری صادرات نفت لیبی بعد از کنفرانس برلین

به گزارش سیلور 7، وزیر خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرد که در نتیجه کنفرانس برلین، تاسیسات نفتی لیبی مجددا بازگشایی گردد.

ابراز امیدواری پامپئو به از سرگیری صادرات نفت لیبی بعد از کنفرانس برلین

با هزینه مسافرت به آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل سیلور 7، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا که برای شرکت در کنفرانس برلین به آلمان سفر نموده است تاکید نمود که در این کنفرانس پیشرفتهای محسوسی برای برقراری آتش بس کامل در لیبی حاصل شده است.

وی در عین حال تاکید نمود که تاسیسات نفتی لیبی که از سوی نیروهای خلیفه حفتر مسدود شده اند با کاهش تنشها بعد از این کنفرانس بین المللی دوباره بازگشایی شوند و جریان صادرات نفت دوباره برقرار گردد.

کنفرانس برلین برای آنالیز بحران لیبی عصر روز یکشنبه بدون حضور فایز السراج رئیس دولت وفاق ملی لیبی و خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبیش برگزار گردید.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان شامگاه یکشنبه و در انتها کنفرانس برلین درباره لیبی گفت در این کنفرانس جهت جدیدی ایجاد شد تا بارقه امیدی برای لیبی ها ایجاد گردد.

وی که در یک کنفرانس خبری صحبت می کرد، اضافه نمود: کنفرانس برلین سهم بزرگی در حمایت از کوشش های سازمان ملل در لیبی بوجود آورد و هدف ما از این کنفرانس حمایت از طرح سازمان ملل است.

یک منبع مطلع در شرکت دولتی نفت لیبی روز شنبه گفته بود صادرات نفت از بنادر شرقی و مرکزی این کشور از امروز متوقف می گردد که به خسارت 700 هزار بشکه در روز برای این کشور منجر خواهد شد.

این منبع مطلع اضافه نمود تعطیلی این بنادر به استثنای بندر الزویتینة به دستور ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر که کنترل بخش های شرقی و مرکزی این کشور را به عهده دارد، اجرا شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 783

به "ابراز امیدواری پامپئو به از سرگیری صادرات نفت لیبی بعد از کنفرانس برلین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز امیدواری پامپئو به از سرگیری صادرات نفت لیبی بعد از کنفرانس برلین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید