احتمال بروز هرج و مرج؛ کمبود مواد غذایی و دارو در بریتانیا

به گزارش سیلور 7، دولت بریتانیا روز چهارشنبه تحت فشار نمایندگان مجلس این کشور نتیجه گزارش خود (Operation Yellow hammer) در خصوص پیامدهای برگزیت بدون توافق را منتشر کرد.

احتمال بروز هرج و مرج؛ کمبود مواد غذایی و دارو در بریتانیا

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

بعضی رسانه ها در ماه اوت بخش هایی از این گزارش را افشا نموده بودند. در این گزارش به احتمال اختلال در 12 بخش کلیدی از جمله بهداشت و سلامت، حمل و نقل، مرزها و همچنین احتمال کمبود آب آشامیدنی، مواد غذایی و دارو اشاره شده است.

در گزارش دولت بریتانیا نسبت به احتمال هرج و مرج عمومی نیز به دنبال خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا اشاره شده است. در این سند رسمی همچنین آمده است که میزان آمادگی عمومی و بخش بازرگانی برای برگزیت بدون توافق ناچیز است.

نمایندگان مجلس بریتانیا هفته گذشته به طرحی رای دادند که دولت را موظف به انتشار جزئیات گزارش در خصوص برگزیت بدون توافق می کرد.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا بر خروج کشورش از اتحادیه اروپا با توافق یا بدون توافق در موعد مقرر در روز 31 اکتبر (9 آبان) تاکید می نماید. این در حالی است که مجلس بریتانیا طرحی را به تصویب رسانده است که براساس آن در صورت عدم دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا دولت این کشور موظف به ارائه درخواست تعویق برگزیت می گردد.

از سوی دیگر دادگاه عالی تجدیدنظر اسکاتلند روز چهارشنبه تصمیم بوریس جانسون برای تعلیق مجلس بریتانیا را غیرقانونی دانست. نخست وزیر بریتانیا تعلیق مجلس تا روز 14 اکتبر (22 مهر) را به تائید ملکه این کشور رسانده است.

دولت بریتانیا ضمن ابراز ناخرسندی از تصمیم دادگاه عالی تجدیدنظر اسکاتلند خاطرنشان کرد درخواست تجدیدنظر در این حکم را به دیوان عالی بریتانیا ارائه نموده است.

جلسه آنالیز درخواست تجدیدنظر دولت بریتانیا در تصمیم دادگاه عالی تجدیدنظر اسکاتلند روز سه شنبه آینده برگزار می گردد. مجلس بریتانیا تا آن موقع همچنان به حالت تعلیق باقی می ماند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 9 مهر 1398 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 364

به "احتمال بروز هرج و مرج؛ کمبود مواد غذایی و دارو در بریتانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال بروز هرج و مرج؛ کمبود مواد غذایی و دارو در بریتانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید