احتمال سفر درمانی شیخ زکزاکی به ترکیه، مالزی یا اندونزی

به گزارش سیلور 7، طبق گزارش یک رسانه نیجریه ای، سخنگوی جنبش اسلامی نیجریه گفت، در صورت بازگشت شیخ زکزاکی به کشورش، احتمال انتخاب ترکیه، مالزی یا اندونزی برای درمان وجود دارد.

احتمال سفر درمانی شیخ زکزاکی به ترکیه، مالزی یا اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بنا بر خبری که یک رسانه نیجریه ای به نقل از سخنگوی جنبش اسلامی نیجریه منتشر نموده، احتمال اعزام شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر این جنبش به یک کشور اسلامی به منظور درمان وجود دارد.

بنا بر گزارش پی ام نیوز نیجریه (Pmnewsnigeria) ابراهیم موسی سخنگوی جنبش اسلامی نیجریه ضمن تایید خبر سرانجام حضور شیخ زکزاکی در هند و بازگشت او به نیجریه، از احتمال اعزام او به یک کشور جدید به منظور درمان صحبت نموده است.

به گفته موسی، دولت نیجریه و مقام های بیمارستان مدانتا در هند علیرغم موافقت اولیه با درخواست های شیخ زکزاکی، اجازه ندادند که پزشکان او در روند درمان حضور داشته باشند.

سخنگوی جنبش اسلامی نیجریه توضیح داد: انتظار داریم که شیخ (زکزاکی) روز آدینه در نیجریه باشد. شیخ تاکید دارد پزشکانی که قبلا او را معاینه کردند باید در درمان او حاضر باشند. آنها (دولت نیجریه و مقام های بیارستان هند) در ابتدا با این موضوع موافقت نموده بودند اما بعدا این موضوع را رد کردند در نتیجه شیخ گفت که بهتر است (به نیجریه) برگردد.

وی اضافه نمود: اگر شیخ برگردد، ما جستجو برای یک کشور جایگزین (به منظور درمان) را شروع می کنیم. همانطور که شیخ گفت، ما مالزی، ترکیه یا اندونزی را انتخاب خواهیم کرد.

پیش از این جنبش اسلامی نیجریه درباره چرایی توقف درمان شیخ زکزاکی در هند و بازگشت او بیانیه صادر نموده بود؛ بیانیه ای که در آن به شدت از مواضع دولت نیجریه انتقاد شده است (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 278

به "احتمال سفر درمانی شیخ زکزاکی به ترکیه، مالزی یا اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال سفر درمانی شیخ زکزاکی به ترکیه، مالزی یا اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید