اسکوچیچ: معین شدن مبلغ قراردادم به تیم ملی کمک نمی کند ، برای من بازیکن لژیونر و داخلی تفاوتی ندارد

به گزارش سیلور 7، سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: مطمئن هستم ایران پتانسیل صعود به جام جهانی را دارد. اما باید موضوعی را درباره اتفاقات باشگاه نفت بگویم. پس از پرداخت نشدن پول به بازیکنان نفت، می خواستم قراردادم را با این باشگاه فسخ کنم و پولم را نگیرم.

اسکوچیچ: معین شدن مبلغ قراردادم به تیم ملی کمک نمی کند ، برای من بازیکن لژیونر و داخلی تفاوتی ندارد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان، گفت: امیدوارم در این شرایطی که ویروس کرونا برای ما ایجاد کرده است، بتوانیم شادی را به مردم ایران هدیه کنیم. در تیم صنعت نفت از دل و جان مایه می گذاشتم، اما آبادان از لحاظ آب و هوایی برای من سازگار نبود و مشکلاتی برای پوستم به وجود آمد. پس از قطع همکاری با صنعت نفت، به باشگاه اطلاع دادم که به تیم دیگری در ایران نمی روم و خدا نیز این موضوع را می داند. من آدم صادقی هستم، اما اینکه تنها یک روز پس از فسخ قرارداد با صنعت نفت، سرمربی تیم ملی شدم، مانند یک فیلم سینمایی بود.

خودم را مربی خارجی نمی دانم

وی ادامه داد: یک روز پس از آن جدایی، مسئولان فدراسیون فوتبال ایران با من تماس گرفتند. قبل از آن 5 ،6 باشگاه برای همکاری با من تماس گرفته بودند، اما تماس از سوی فدراسیون فوتبال با من، بسیار مهم بود. من 6 سال در ایران کار کردم و می دانم حساسیت ها نسبت به سرمربی تیم ملی چگونه است. ایران را خیلی خوب می شناسم و خودم را مربی خارجی نمی دانم. به هر حال موقعیت خیلی خوبی بود تا این چالش را تجربه کنم.

می خواستم قراردادم را با صنعت نفت فسخ کنم

اسکوچیچ گفت: مطمئن هستم ایران پتانسیل صعود به جام جهانی را دارد. اما باید موضوعی را درباره اتفاقات باشگاه نفت بگویم. پس از پرداخت نشدن پول به بازیکنان نفت، می خواستم قراردادم را با این باشگاه فسخ کنم و پولم را نگیرم.

بحث مبلغ قراردادم، به تیم ملی کمک نمی کند

او درمورد رقم قراردادش با فدراسیون فوتبال ایران گفت: بهتر است سوال های جالب تر و بهتری از من بپرسید چرا که بحث مبلغ قراردادم، به تیم ملی کمک نمی کند. صادقانه صحبت می کنم و درباره بحث من با باشگاه صنعت نفت، چیز دیگری نمانده است. کار سختی در آبادان داشتم و چند باری به دلیل مشکلاتی که در این شهر داشتم به بیمارستان رفتم، اما هرگاه درباره آبادان صحبت می کنم، چیزی های خوبی را که دیدم، می گویم. آن جا 6، 7 ماه بدون پول کار کردم و مشکلاتی هم در این شهر داشتم.

نگران سلامت بازیکنان تیم ملی هستیم

وی در مورد برنامه های آینده تیم ملی گفت: برنامه ریزی در ایام کرونایی خیلی سخت است. نمی توان آینده را پیش بینی کرد، چرا که کرونا شرایط دشواری ایجاد کرده است. فکر می کنم در ماه های اکتبر یا نوامبر بازی های ما برگزار شود. درحال حاضر مشغول انتخاب تیم های ملی مختلف برای بازی تدارکاتی هستیم. کرونا برای ما و بازیکنان مشکل ایجاد می کند چراکه زمان کمی برای آماده سازی داریم. خیلی نگران هستیم بازیکنان مهم مان را در این شرایط برای بازی های سخت از دست ندهیم. برای من مهم ترین موضوع سلامتی بازیکنان است. باید سلامت بازیکنان و افرادی که کنار تیم هستند حفظ شود و صمیمانه امیدوارم این شرایط مسئله ای برای بازیکنان ایجاد نکند.

مربیگری در تیم ملی با باشگاه متفاوت است

او ادامه داد: صمیمانه امیدوارم این شرایط مسئله ای برای بازیکنان ایجاد نکند. البته نحوه تمرینات آماده سازی باشگاه ها نیز اهمیت زیادی دارد. درحال حاضر شرایط با قبل تفاوت کرده است. بازیکنان نمی توانند مانند قبل تمرین کنند بلکه باید نگران سلامتی و شرایط جسمانی خود باشند. همچنین سرمربیگری در تیم ملی با باشگاه متفاوت است. در باشگاه وقت زیادی را با بازیکنان می گذرانیم، اما در تیم ملی تنها بازیکنان را انتخاب کرده، بازی ها را آنالیز می کنیم و بهترین نفرات و سبک بازی را برای تیم ملی انتخاب می کنیم.

بازی برای تیم ملی افتخار است

سرمربی تیم ملی گفت: کاری که در کوتاه مدت انجام می دهیم این است که بهترین بازیکنان و بهترین سبک بازی را برای تیم ملی انتخاب کنیم. باید تمام بازیکنان به بازی برای تیم ملی افتخار کنند و بدانند تیم ملی بزرگ تر از شخص خودشان است. بازیکنان باید تمام توان خود را برای موفقیت تیم ملی به کار بگیرند.

با توانمندی بازیکنانم از هر چالشی عبور می کنیم

اسکوچیچ گفت: رئیس باشگاه فولاد یک بار به من گفت مرد روز های سخت هستم و همیشه از جهت های سخت عبور کرده ام. مطمئن هستم تیم ملی خیلی بازیکنان توانمند و خوبی دارد. با توانمندی بازیکنانم از هر چالشی عبور می کنیم. زمان ما کوتاه است، اما این شرایط برای سایر مربیان تیم های ملی جهان نیز وجود دارد. باید از شم فوتبالی خود برای انتخاب بهترین بازیکنان و ایجاد رابطه صحیح با بازیکنان استفاده کنم. همچنین از فیفادی ها نیز باید استفاده کنیم چرا که باشگاه ها در زمان های دیگر بازیکنان خود را راحت در اختیار ما قرار نمی دهند.

برای بازی تدارکاتی با برخی کشور ها مشغول مذاکره هستیم

او گفت: امروز با مهدی نبی (دبیر فدراسیون) ساعاتی جلسه داشتیم تا برای فراهم کردن بهترین شرایط در راستای برگزاری 2 بازی محبت آمیز در ماه سپتامبر (شهریور) اقدام کنیم. در حال حاضر با برخی کشور ها مشغول مذاکره هستیم، اما درباره نام کشور ها صحبت نمی کنم. کشور های زیادی از شرایط کرونایی هراس دارند و چندان راغب به برگزاری بازی تدارکاتی نیستند. سعی می کنیم بهترین بازی ها را برای تیم ملی فراهم کنیم. همه بازی ها را به یک اندازه جدی می گیرم چرا که در کارم حرفه ای هستم. مثلا بازی با کامبوج به نظر ساده است، اما باید پرواز طولانی داشته باشیم. در این شرایط بازیکنان خسته می شوند و سفر به این کشور سخت است.

برای من بازیکن لژیونر و داخلی تفاوتی ندارد

سرمربی تیم ملی ادامه داد: با تماشای بازی بحرین با عراق مطمئن هستم می توانیم عملکرد بهتری داشته باشیم و شرایط را برای تیم ملی بهتر کنیم. نمی خواهم درباره عملکرد مربی قبلی تیم ملی یعنی مارک ویلموتس صحبت کنم، اما در بازی ایران با بحرین و عراق مسائل منفی زیادی مانند جاگیری اشتباه در دفاع و برنامه ضعیف در حمله را شاهد بودیم. ما بازیکنان خوبی داریم و می توانیم خیلی بهتر از این 2 بازی باشیم. در انتخاب نفرات تیم ملی برای من بازیکن لژیونر و داخلی تفاوتی ندارد بلکه بازیکن باید بهترین عملکرد را نشان بدهد.

رقم قراردادم شخصی است

اسکوچیچ اضافه نمود: در گذشته مشکلاتی وجود داشت، اما اکنون می خواهم خون جدیدی در تیم ملی تزریق کنم. شاید اعتماد به نفس خود را از دست داده باشیم، اما می توانیم با فراهم کردن شرایط بهتر، نتایج مناسب تری بگیریم. قرارداد من طولانی مدت است، اما وقتی در فوتبال نتیجه نگیرید، قرارداد کوتاه مدت می شود. قطعا اگر به اهداف مشخص شده نرسیم، قرارداد من تمدید نمی شود. البته من مسئله ای با این موضوع ندارم. مبلغ قراردادم نیز شخصی است و من هم از کسی نمی پرسم حقوقت چه قدر است. برای من بیشتر از پول و مسائل مادی، پیشرفت و اعتلای فوتبال ایران اهمیت دارد. به فوتبال عشق می ورزم و پول برای من در اولویت نیست.

نمی توانم از یک تیم به عنوان بهترین تیم لیگ نام ببرم

او گفت: من هیچگاه درباره سایر مربیان و بازیکنان نظر نمی دهم بلکه تمرکزم روی مسائلی است که خودم می توانم آن ها را تغییر بدهم. اگر بخواهم دقت کنم سایر افراد چه می گویند، تمرکز خودم را از دست می دهم. نمی توانم شفاف بگویم یک تیم در لیگ ایران عملکرد بهتری نسبت به دیگر تیم ها داشته است. در هر برهه ای یک تیم خوب بود، اما نمی توانم از یک تیم به عنوان بهترین تیم نام ببرم. در لیگ ایران بازیکنی مثل امید نورافکن بازیکن جوانی است که می تواند به تیم ملی کمک کند. او در ماه های ابتدایی حضورش عملکرد خوبی داشت، اما در ادامه افت کرد.

همسرم دستپخت خوبی دارد و چاق شده ام

وی درباره اضافه وزن این روزهایش گفت: می دانید در کرواسی غذا های خوبی داریم و همسر من نیز دست پخت خوبی دارد. به همین دلیل چاق شده ام، اما باید شرایط بدنی ام را به حالت ایده آل بازگردانم. من کننده ایرانی ها هستم و باید خوشتیپ و خوش هیکل باشم، اما شرایط برای حضور خانواده من در ایران فراهم نیست. دختر 2 ساله ای دارم که ترجیح می دهم خانواده ام در کرواسی بمانند. امیدوارم پس از اتمام دوران کرونا بتوانم خانواده ام را به ایران بیاورم. من سه فرزند دارم. یک پسر 24 ساله، یک دختر 21 ساله و دختر کوچک من هم 2 سالش است. به هر حال با تمام وجود به ایران بازگشتم تا به تیم ملی کمک کنم. همچنین یک برادر دارم که هفت سال از خودم کوچک تر است او فوتبالیست حرفه ای بود، اما با وجود دریافت مدرک B چندان علاقه ای به مربیگری ندارد.

امیدوارم هر چه سریع تر تکلیف دستیاران ایرانی ام مشخص شود

سرمربی تیم ملی توضیح داد: 4 ماه می شود که بازی ها را دیده ام، اما شاید اکنون بازیکنان شرایط قبلی شان را نداشته باشند. شاید برخی بازیکنان مثل من از فرم بدنی مطلوب خارج شده باشند. تمرکز خود را روی انتخاب بهترین ها می گذارم و امیدوارم ایران سربلند باشد. درباره دستیاران ایرانی ام صحبت کردم و این موضوع از طریق فدراسیون پس از عقد قرارداد اعلام می شود. افرادی که انتخاب می شوند سابقه همکاری با من در تیم های قبلی را داشته اند و بازیکن تیم ملی بوده اند. جلسات زیادی درباره دستیاران ایرانی با من داشته اند و امیدوارم هرچه سریع تر این موضوع حل شود. دستیاران خارجی من نیز پیش از این با من کار کرده اند. تونی اوسنیک، در تیم ملی اسلوونی سابقه مربیگری دارد.

مردم کرواسی دید خوبی نسبت به ایران دارند

اسکوچیچ درمورد تعداد زیاد مربیان کشور کرواسی در ایران گفت: مردم کرواسی دید خوبی نسبت به فوتبال و مردم ایران دارند. آن ها تصور می کنند ایران لیگ خوب و کشور خوبی دارد. از شهر من یعنی ریکا، تومیسلاو ایویچ، برانکو، بلاژوویچ در ایران و تیم ملی کار کرده اند. لوکا بوناچیچ و زلاتکو دالیچ هم اهل ریکا هستند. البته سوغات شهر ما مربی نیست.

هنوز به مترجم نیاز دارم و نمی توانم به راحتی فارسی حرف بزنم

وی درمورد دوران شیوع کرونا گفت: در ایام شیوع کرونا درگیر کلاس های آنلاین بودم و وقت زیادی برای یادگیری زبان فارسی نداشتم. من خیلی کم زبان ایرانی را بلدم البته وینگو بگوویچ کاملا ایرانی است و فارسی را خوب می فهمد، اما من همچنان به مترجم نیاز دارم چراکه برخی مواقع توضیح دادن نکات فوتبال سخت است. در حد سلام و خسته نباشید می توانم فارسی حرف بزنم. البته چندان هم فارسی را متوجه نمی شوم.

همه توجه اماراتی ها به کریمی بود و کسی به ما توجه نمی کرد

اسکوچیچ درمورد رویارویی با علی کریمی در لیگ امارات گفت: اواخر دوران فوتبالی ام 3 سال در امارات بازی کردم. مقابل علی کریمی نیز بازی کردم. تمام تمرکز دوربین ها روی حرکات کریمی بود و کسی به ما اهمیت نمی داد. او یکی از معروف ترین بازیکنان لیگ امارات بود و بیشترین تمرکز رسانه ها روی او بود. در ایران هم مردم از من می خواهند عکس بگیرند، اما به آن ها می گویم با ماسکی که روی صورت مان زده ایم کسی نمی فهمد من چه کسی هستم.

برای برگزاری بازی محبت آمیز با کرواسی، پول هم مهم است

وی گفت: 2 بار برای بازی های محبت آمیز با فدراسیون کرواسی صحبت کردم، اما برای این کار پول هم مهم است. امیدوارم در آینده بتوانیم این بازی را برگزار کنیم. با آکادمی فوتبال کرواسی هم برای برگزاری کلاس های مربیگری برای مربیان ایرانی صحبت کردم. با سفیر کرواسی در ایران صحبت کردم و تعامل های جالبی بین طرفین شکل گرفته است. بازیکنان باید سطح کیفی خود را نشان بدهند چرا که استاندارد بالایی برای تیم ملی مدنظر داریم. حتی بازیکنان جوان هم با نشان دادن این استاندارد ها می توانند در تیم ملی باشند.

او گفت: بازیکنان تیم ملی توانایی های خود را اثبات کرده اند، اما باید تیم ملی تازه ای با خون تازه تشکیل بدهیم. هرچه در توان مان است برای رسیدن به هدف و شادی هواداران انجام خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1125

به "اسکوچیچ: معین شدن مبلغ قراردادم به تیم ملی کمک نمی کند ، برای من بازیکن لژیونر و داخلی تفاوتی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکوچیچ: معین شدن مبلغ قراردادم به تیم ملی کمک نمی کند ، برای من بازیکن لژیونر و داخلی تفاوتی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید