بلندپایه ترین مقام کانون شیوع کرونا در چین برکنار شد

به گزارش سیلور 7، جیانگ چایو لیانگ دبیر حزب حاکم استان خوبی کانون شیوع ویروس کرونا در مرکز چین به دستور مقام های ارشد این کشور و به دنبال انتقادهای گسترده مردمی از نحوه برخورد مسوولان استان با این ویروس، برکنار شد.

بلندپایه ترین مقام کانون شیوع کرونا در چین برکنار شد

با نرخ تورهای چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری شینهوا امروز (پنجشنبه) گزارش کرد که اینگ یونگ 61 ساله از مشاوران و یاران بسیار نزدیک شی جین پینگ رییس جمهور چین و شهردار پیشین شانگهای، دبیری حزبی استان خوبی را که بلند پایه ترین مقام این منطقه محسوب می گردد، برعهده گرفته است.

مایوگوا چیانگ رهبر حزب حاکم در شهر ووهان اولین منطقه شیوع کرونا و مرکز استان خوبی چین نیز شغلش را از دست داد و وانگ جونگ لین 57 ساله دبیر حزب شهر جینان مرکز استان شاندونگ در شرق چین جانشین وی شده است.

این افراد تازه ترین قربانیان ویروس کرونا هستند که نزدیک به 60 هزار نفر را در این استان مبتلا نموده و جان یکهزار و 300 نفر را در این منطقه مرکزی چین گرفته است.

از ابتدای آغاز این بیماری اطلاعات به صورت بسیار محدود در اختیار مردم و مسوولان نقاط دیگر نهاده شد و انتقادهای مردمی فراوانی از مسوولان استان خوبی به دنبال داشته است.

درحالی که شیوع ویروس کرونا در انتها سال 2019 میلادی به عنوان یک ویروس مرموز مطرح و یکی از پزشکان شهر ووهان نسبت به خطر آن هشدار داده بود، اما مسوولان استان خوبی از ارایه اطلاعات دقیق در این باره خودداری کردند و همین باعث شد تا چین برای پیشگیری سریع از بیماری با مسائل بیشتری روبرو گردد.

پس از انتشار اطلاعات دقیق تر و با فرمان شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین تدابیر بسیار قوی پیشگیری از شیوع بیماری در این استان و 80 شهر در 20 استان دیگر به اجرا گذاشته شد که بتدریج نتایج مثبت آن نمودار می گردد.

منصوب کردن این مقام های جدید در استان خوبی نشان می دهد که دولت مرکزی چین به انتقادهای مردمی پاسخ داده و تغییرات گسترده ای در کادر رهبری استان داده است.

رییس جمهور چین دیروز (چهارشنبه) گفت که در بیشتر نقاط کشور ویروس کرونا کنترل شده و وقت از سرگیری عادی فعالیت های تجاری و زندگی معمول است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 743

به "بلندپایه ترین مقام کانون شیوع کرونا در چین برکنار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلندپایه ترین مقام کانون شیوع کرونا در چین برکنار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید