تظاهرات ضدفرانسوی حقوق دانان پاکستان و محکومیت شارلی ابدو

به گزارش سیلور 7، شمار زیادی از حقوق دانان، اتحادیه وکلا و اعضای انجمن های وابسته به دادگستری روز پنجشنبه در اعتراض به اقدام موهن مجله فکاهی شارلی ابدو و مواضع ضداسلامی رئیس جمهوری فرانسه در اسلام آباد پایتخت پاکستان تظاهرات نموده و خواهان تعطیلی سفارت فرانسه شدند.

تظاهرات ضدفرانسوی حقوق دانان پاکستان و محکومیت شارلی ابدو

تظاهرات ضدفرانسوی حقوق دانان پاکستانی عصر امروز از خیابان جناح منتهی به منطقه قرمز اسلام آباد شروع و روبروی ساختمان وزارت امور خارجه این کشور که درست مقابل منطقه دیپلماتیک به ویژه سفارت فرانسه واقع است، به خاتمه رسید.

تظاهرنمایندگان علیه سکوت جوامع غربی از جمله مقامات فرانسه شعار دادند و مواضع شرم آور پاریس در قبال هتاکی به مقدسات اسلام را دلیل حرکت موهن مجدد نشریه شارلی ابدو برای انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز اظهار داشتند.

تظاهرات امروز تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار گردید زیرا بیم آن می رفت که صدها نفر از تظاهرنمایندگان خشمگین وارد منطقه دیپلماتیک شده و مقابل سفارت فرانسه دست به تجمع و یا تحصن طولانی بزنند.

در عین حال روسای انجمن های حقوقی در پایتخت پاکستان طی سخنرانی در این راهپیمایی خواهان اقدام جدی دولت این کشور علیه موج اسلام هراسی در اروپا شده و گفتند: باید با تعطیلی سفارت فرانسه و یا اخراج سفیر این کشور، به دشمنان اسلام و عوامل آنان در اروپا پاسخ قوی داد.

معترضان با وجود تدابیر امنیتی شدید پلیس و استقرار نیروهای ویژه ضدشورش برای تامین امنیت سفارت فرانسه، سعی کردند وارد منطقه دیپلماتیک شوند، اما با مقاومت نیروهای امنیتی روبرو شدند.

قطعنامه ای در خاتمه تظاهرات ضدفرانسوی توسط حقوق دانان ارشد پاکستانی قرائت و با حضور دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در محل این تجمع، قطعنامه فوق تحویل وی شد.

حقوق دانان پاکستانی با تاکید بر صدای رسا و یکپارچه دنیا اسلام علیه توهین نمایندگان به ساحت نورانی حضرت محمد (ص) از نهادهای بین المللی خواستند تا با سوء استفاده از قانون آزادی بیان در جوامع غربی برخورد نمایند.

نهم آبان ماه نیز صدها نفر از مردم اسلام آباد در محکومیت اهانت به مقدسات اسلامی به طرف منطقه قرمز این شهر تظاهرات ضدفرانسوی کردند و آن حرکت نیز با مداخله جمع زیادی از نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد.

در همین حال وزیر امور مذهبی پاکستان اظهار داشت که این کشور از پیگیری حقوقی علیه اقدام موهن نشریه فرانسوی شارلی ابدو و رویکرد دولت پاریس در دادگاه های بین المللی قاطعانه حمایت خواهد نمود.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1356

به "تظاهرات ضدفرانسوی حقوق دانان پاکستان و محکومیت شارلی ابدو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات ضدفرانسوی حقوق دانان پاکستان و محکومیت شارلی ابدو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید