تغییر جهت هواپیمای نظامی آلمان از کابل به تاشکند

به گزارش سیلور 7، یک مقام ارشد نظامی آلمان از تغییر راستا اجباری هواپیمای ویژه بازگرداندن اتباع این کشور از کابل اطلاع داد و گفت، این هواپیما به علت شرایط امنیتی نامساعد مجبور به پرواز به شهرتاشکند در ازبکستان شد.

تغییر جهت هواپیمای نظامی آلمان از کابل به تاشکند

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران، در حالیکه اداره فرودگاه بین المللی کابل در افغانستان به دست نیروهای آمریکاست، آلمان اظهار داشت که یک فروند هواپیمای نظامی این کشور نتوانست در این مکان فرود آید.

به گزارش شبکه خبری راشاتودی یک مقام ارشد نظانی آلمان دوشنبه شب به وقت تهران اظهار داشت که یک فروند هواپیمای لجستیک این کشور که برای بازگرداندن اتباع آلمانی مقیم افغانستان راهی کابل شده بود، نتوانست در این فرودگاه به زمین نشیند و مجبور شد راستا خود را به فرودگاهی در شهر تاشکند مرکز ازبکستان تغییر دهد. فیلم های منتشر شده از فرودگاه کابل هم حکایت از تردد خودروها و شهروندان افغانستانی بر باند فرودگاه و اطراف آن دارد.

یک ژنرال ارتش آلمان هم به شبکه خبری زی دی اف گفت،این هواپیمای ترابری بیش از یک ساعت بر فراز کابل چرخید.

شبکه خبری الجزیره هم عصر دوشنبه به وقت تهران از تیراندازی نزدیک فرودگاه بین المللی کابل اطلاع داد. همزمان یک مقام آمریکایی کشته شدن دو نفر به وسیله نظامیان آمریکا در فرودگاه بین المللی کابل در جریان تیراندازی چند ساعت قبل تر در همین فرودگاه تأیید کرد، اما مدعی شد که نفرات کشته شده مسلح بوده اند.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت که نظامیان آمریکایی به دو فرد مسلح در فرودگاه بین المللی کابل شلیک نموده و آنها را کشتند. مقام آمریکایی مدعی شده این دو مرد مسلح در حال نزدیک شدن به نظامیان آمریکایی بوده اند که به منظور تأمین امنیت فرودگاه هنگام خروج آمریکایی ها از آن در این منطقه مستقر شده بودند.

سخنگوی پنتاگون هم دوشنبه شب نسبت به بازگشت شرایط عادی در فرودگاه بین المللی در شهر کابل در افغانستان اظهار بی اطلاعی کرد.

به گزارش منابع خبری، جان کربی سخنگوی پنتاگون در این زمینه گفت: در حال حاضر هیچ پروازی از فرودگاه بین المللی کابل به خارج یا به مقصد این مکان انجام نمی گردد. مطمئن نیستم که پروازها چه زمانی از سرگرفته می شوند.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 مرداد 1400 بروزرسانی: 26 مرداد 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1804

به "تغییر جهت هواپیمای نظامی آلمان از کابل به تاشکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر جهت هواپیمای نظامی آلمان از کابل به تاشکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید