تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ (همراه اول، ایرانسل و ...)

به گزارش سیلور 7، اصولا تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ باید توسط خود اپراتور تلفن همراه برای گوشی شما ارسال شود. اما اگر ارسال نشد می توانید تنظیمات را دستی وارد کنید. برای این کار باید روش ساخت APN را یاد بگیرید.

تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ (همراه اول، ایرانسل و ...)

خبرنگاران | سرویس تکنولوژی - اگر گوشی شما اصلا تبادل داده نمی کند و به اینترنت وصل نمی شود دست به کار شوید. در این مقاله شما یاد می گیرید در گوشی سامسونگ چگونه یک APN بسازید و پس از ساخت آن تنظیمات مربوط به اینترنت اپراتور خود (همراه اول، ایرانسل و رایتل) را وارد کرده و از اینترنت گوشی خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:تنظیمات اینترنت رایتل در گوشی های اندرویدی و آی او اسی

تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ (همراه اول، ایرانسل و ...)

همانطور که گفتیم برای وارد کردن تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ تان اول باید APN بسازید. برای ساخت آن باید اول وارد تنظیمات (Settings) گوشی تان شده و به قسمت Mobile networks بروید.

در آن جا لیستی مشاهده می کنید که با گزینه Access Point Name آن کار دارید. APN نیز مخفف همین گزینه است. وقتی بر روی آن بزنید وارد تنظیمات ساخت APN می شوید که در ادامه به صورت تصویری مرحله به مرحله ساخت را توضیح خواهیم داد:

مرحله اول) برای افزودن یک APN جدید ADD را بزنید. (اگر گوشی را دست دوم خریده باشید ممکن است APN های دیگری هم بر روی آن وجود داشته باشد. شما حتی می توانید همان ها را ویرایش کنید. ولی فعلا فقط راجع به ساخت APN جدید صحبت می کنیم.)

مرحله دوم) پس از زدن ADD باید تنظیمات مربوط به اپراتور مورد استفاده خود را بزنید.

چون هر اپراتوری تنظیمات متفاوتی دارد. اینجا برایتان تنظیمات مربوط به 3 اپراتور پرطرفدار تلفن همراه یعنی همراه اول، ایرانسل و رایتل را آورده ایم:

تنظیمات اینترنت اپراتور همراه اول:

Name: MCI-Internet

APN: mcinet

تنظیمات اینترنت اپراتور ایرانسل:

Name: Irancell-Internet

APN: mtnirancell

تنظیمات اینترنت اپراتور رایتل:

Name: RighTel

APN: RighTel

مرحله سوم) پس از ساخت APN باید آن ذخیره کنید و بعد که اسمش در لیست APNهای موجود آمد آن را بعنوان APN مورد استفاده تان انتخاب کنید.

نهایتا گوشی را خاموش و روشن کنید تا پس از روشن شدن اینترنتش به کار بیفتد.

از چه روشی برای دریافت تنظیمات اینترنت گوشی تان استفاده کرده اید؟ تجربیات یا مسائل احتمالی خود را در انتهای همین صفحه در قسمت ارسال نظر با مشاوران خبرنگاران در میان بگذارید.

منبع: setare.com
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1509

به "تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ (همراه اول، ایرانسل و ...)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ (همراه اول، ایرانسل و ...)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید