حسن یزدانی: به هر جایگاهی که رسیدیم گذشته خود را فراموش نکنیم

به گزارش سیلور 7، به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، هر ساله 17 دی ماه روز درگذشت جهان پهلوان تختی برای کشتی گیران و ورزشکاران روزی است که یادی از اسوه مردانگی و جوانمردی و مردمی بودن غلامرضا تختی داشته باشند.

حسن یزدانی: به هر جایگاهی که رسیدیم گذشته خود را فراموش نکنیم

حسن یزدانی دارنده آزادکار 7 مداله کشورمان که مدال های طلا، نقره و برنز المپیک و جهان را در کارنامه ورزشی خود دارد، در مورد جهان پهلوان غلامرضا تختی صحبت هایی را مطرح نمود.

توصیف ویژگی های تختی را از بزرگترها شنیدیم

وی گفت: توصیف ویژگی های جهان پهلوان تختی را ما هم از دوستان و پیشکسوتان شنیدیم که بسیار انسان خاکی و مردم داری بود و همین مردمی بودنش باعث شد که تا کنون از وی به نیکی یاد شود و همیشه در دل و فکر مردم است. یکی از دلایل محبوبیت وی هم این بود که در کنار افراد ضعیف و بی بضاعت جامعه همیشه حضور داشته است. این موضوعات باعث شد که از جهان پهلوان تختی همیشه به نیکی یاد کنند و همیشه در فکر مردم مردم زنده باشد.

محبت مردم به بنده، تماما از عنایت و لطف خداست

دارنده مدال طلای مسابقات جهانی نروژ گفت: اگر مردم به بنده محبت دارند تماما از عنایت و لطف خدا است و اینکه در کشتی کمتر دیده می شود که کسی برای دیگران خودش را بگیرد یا به مردم بی احترامی کند. در بیشتر ورزشکاران هم افرادی هستند که راه جهان پهلوان تختی را می فرایند و دیده نمی شوند و حالا این موضوع هر دلیلی دارد.

ورزشکارانی هستند که بدون دیده شدن کارهای خیر زیادی کرده اند

دارنده مدال نقره المپیک توکیو شرح داد: من چند نفر از دوستان و ورزشکاران را می شناسم که کارهای خیر زیادی انجام می دهند اما دوست ندارند که دیده بشوند. قهرمانانی هستند که به قشر ضعیف جامعه کمک هایی می کنند ولی علاقه ای به دیده شدن ندارند. امیدوارم این فرهنگ و اخلاق و مردمی بودن در همه ورزشکاران وجود داشته باشد . بیشتر ورزشکاران و هنرمندان و کسانی که دورادور من آن ها می شناسم چهره مردمی دارند.

به هر جایگاهی که رسیدیم گذشته خود را فراموش نکنیم

دارنده مدال طلای رقابت های جهانی قزاقستان گفت: تمام سعی من این است که گذشته خود را فراموش نکنم و بدانم که از کجا به اینجا رسیده ام، البته امیدوارم وقتی کسی در رشته ورزشی پا می گذارد مهمترین موضوع برای وی اخلاق باشد و تا هر جایگاهی که رسیدند گذشته خود را فراموش نکنند و همیشه در کنار مردم باشند.

اگر تختی زنده بود، برایش آروزی سلامتی و عاقبت بخیری داشتم

دارنده مدال طلای رقابت های جهانی پاریس در سرانجام گفت: اگر الان آقا تختی اینجا بودند سخت بود جمله ای به وی بگویم، اما قطعا برای ایشان آرزوی سلامتی و عاقبت به خیری می کردم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اسفند 1400 بروزرسانی: 17 اسفند 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 2027

به "حسن یزدانی: به هر جایگاهی که رسیدیم گذشته خود را فراموش نکنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسن یزدانی: به هر جایگاهی که رسیدیم گذشته خود را فراموش نکنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید