خبرنگاران واگذاری شرکت ماشین سازی تبریز به ایدرو بررسی شد

به گزارش سیلور 7، تبریز- خبرنگاران - عملیاتی سازی مصوبه واگذاری ماشین سازی و ریخته گری این شرکت به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در نشستی در تبریز بررسی شد.

خبرنگاران واگذاری شرکت ماشین سازی تبریز به ایدرو بررسی شد

معاون توسعه صنایع حمل و نقل ایدرو در این نشست وجود زنجیره کامل تولید در مجموعه ماشین سازی را در شرایط فعلی تحریم ها که سیاست های وزارت صمت و ایدرو مبنی بر حداکثرسازی و تعمیق ساخت داخل نیازهای ماشین آلات واحدهای تولیدی است ظرفیتی ارزشمند برشمرد.

بهزاد اعتمادی اضافه کرد: در این رویکرد تعامل مجموعه ماشین سازی و ریخته گری با توجه به ظرفیت ها، تجربه و دانش اندوخته و زیر ساخت های پایدار می تواند با بخش های دانش بنیان به شکوفایی و روزآمدی بهینه و صرفه جویی ارزی جدی بیانجامد.

محمدرضا عبداللهی معاون برنامه ریزی و توسعه ایدرو نیز با اشاره به تاکید ویژه سرپرست وزارت صمت برای تسریع در رفع مسائل و مشخص تکلیف این واحد های صنعتی به عنوان سرمایه ملی بخش صنعت در سال جهش تولید اضافه کرد: ایدرو ضمن بررسی برنامه تولید و الزامات تحقق تولید پیش بینی شده در ماشین سازی و ریخته گری تبریز ، راهکارهای ارتقاء بهره وری عوامل در راستای جهش تولید را ارایه و عملیاتی خواهد کرد .

احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی هم به نقش ویژه این دو مجموعه اصیل صنعتی از چهار دهه قبل تا به امروز در تامین ماشین آلات بخش تولید کشور اشاره کرد و با توجه به منحصر به فرد بودن محصولات آن در کشور، واگذاری این کارخانه ها از طریق خصوصی سازی را خلاف قانون دانست.

گروه ماشین سازی تبریز به عنوان یکی از بزرگ ترین کارخانه های شهر تبریز واقع در قراملک، تولیدکننده انواع ماشین های صنعتی مانند انواع ماشین افزار، کمپرسورهای صنعتی، پمپ های آب، الکتروموتور، لیف تراک، انواع موتورهای دیزلی، ماشین آلات نساجی، ماشین های تراش، ماشین های فرز، ماشین های مته، قطعات ریخته و دستگاه های سی ان سی است.

قرارداد ساخت این کارخانه بین ایران و چکسلواکی سابق برای تولید انواع ماشین آلات صنعتی منعقد شد و از سال 1351 مورد بهره برداری قرار گرفت.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1200

به "خبرنگاران واگذاری شرکت ماشین سازی تبریز به ایدرو بررسی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واگذاری شرکت ماشین سازی تبریز به ایدرو بررسی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید