رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای خواهان حمایت ویژه دولت از این دانشگاه شد

به گزارش سیلور 7، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با معاون اول رئیس جمهوری ملاقات و تبادل نظر کرد و خواهان حمایت های ویژه دولت از این دانشگاه شد.

رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای خواهان حمایت ویژه دولت از این دانشگاه شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از دانشگاه فنی وحرفه ای؛ ابراهیم صالحی عمران، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای ضمن حضور در دفتر معاونت اول ریاست جمهوری با اسحاق جهانگیری ملاقات و تبادل نظر کردند.

صالحی عمران در این نشست گزارشی از صندلی، مسائل، موفقیت ها، چالش ها و مسائل دانشگاه ارائه کرد و با توجه به اهمیت و نقش دانشگاه فنی و حرفه ای، حمایت های ویژه دولت را از این دانشگاه خواهان شد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای ضمن قدردانی از عنایت و اهتمام جهانگیری به توسعه آموزش های مهارتی مطرح نمود: دانشگاه فنی و حرفه ای با 181 آموزشکده و دانشکده در 111 شهر، بیش از 150 هزار دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی، بیش از 3400 کارگاه و آزمایشگاه، 6825 نفر نیروی انسانی هیئت علمی و غیر هیئت علمی مجرب به امر مهارت آموزی مشغول هستند که نقش کلیدی در مهارت آموزی آموزش عالی کشور دارند.

مهارت آموزی باید به موضوع جدی در کشور تبدیل گردد

در این نشست اسحاق جهانگیری با تأکید بر اینکه مسأله صلاحیت حرفه ای و مهارت آموزی باید به موضوع جدی در کشور تبدیل گردد، گفت: ایران به عنوان کشوری عظیم و در حال توسعه نیازمند اهتمام بیشتر به تربیت نیروی انسانی ماهر و واجد صلاحیت به منظور پیشبرد برنامه های خود است.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به گزارش ارائه شده در این نشست در مورد شرایط اشتغال دانش آموختگان دانشگاه فنی و حرفه ای به لحاظ دارا بودن مهارت و صلاحیت حرفه ای، این گزارش را قابل تأمل توصیف کرد و گفت: امیدواریم شاهد اهتمام و تمرکز بیشتر وزارتخانه های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری بر روی موضوعات با محتوای افزایش مهارت و کسب صلاحیت های حرفه ای فارغ التحصیلان باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1546

به "رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای خواهان حمایت ویژه دولت از این دانشگاه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای خواهان حمایت ویژه دولت از این دانشگاه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید