زندگی در اورال، منطقه ای بین اروپا و آسیا

به گزارش سیلور 7، کوههای اورال مرز طبیعی بخش های اروپایی و آسیایی روسیه است. اگرچه اکنون فصل بهار است اما آب و هوای منطقه، اسکی کردن را تا اوائل ماه مه هم امکان پذیر می نماید.

زندگی در اورال، منطقه ای بین اروپا و آسیا

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

عظیمترین استراحتگاه ها و مکان های اسکی روسیه در دامنه این قدیمی ترین کوه های دنیا واقع شده است. هرسال هم خانواده ها از شهرهای صنعتی منطقه و هم جهانگرد ها از سراسر روسیه برای انواع تفریحات طبیعی به اینجا میآیند.

در این دامنه ها با پستی و بلندی های میانه، امکانات بسیار عالی برای آغازگران ورزش اسکی وجود دارد که می توانند همراه اعضای خانواده از آن استفاده نمایند. به همین دلیل، کوههای اورال امکان بی نظیری است برای ترویج اسکی و ورزش های زمستانی در روسیه.

در عین حال، جلگه های وسیع دامنه اورال، شاهد شکل گیری و جابجایی فرهنگ های مختلف در طول قرن ها بوده است. به فاصله دو ساعت پیاده روی از پیست های اسکی، موزه ای در هوای آزاد، تاریخ گذشته های دور و نزدیک این منطقه را برای ما بازگو می نماید.

ذخایر فرهنگی این منطقه، از سال 1978 زیر اسم ذخایر منطقه باستانی آرکایم، مورد توجه نهاده شد. این زمانی بود که با شگفتی تمام بقایای یک شهر مربوط به قرن هفدهم قبل از میلاد مسیح کشف شد. از جمله دیوارهای مدور از خاک رس که می توانستند اقامتگاه 2500 نفر را که یه طرز زیبایی طراحی شده بود محافظت نمایند. پی های این شهر تاریخی در لایه زیرین زمین محفوظ مانده و قطعه ای از دیوار دفاعی شهر برای نمایش طرح اولیه آن، بازسازی شده است. بعلاوه یک فضای زیر زمینی با طرح آب انبار وجود دارد که نشان می دهد برای ذخیره آب استفاده می شده است.

گنادی زادانویچ، معاون مدیر موزه ذخایر آرکایم می گوید: ما در اینجا خودمان را در یک گرهگاه کلیدی تاریخ می یابیم. یعنی منشاء تشکیل اقوام هند و اروپایی که مبنای شکل گیری فرهنگ های بعدی بوده است. بدیهی است که ما نمی توانیم موقعیت تاریخی شگفت انگیز این دامنه ها را که نشان دهنده ارتباط تمدن های دنیای است مورد توجه قرار ندهیم.

باستان شناسان در این منطقه نشانه هایی از اسکان و زندگی پیشرفته انسان قبل از تاریخ را یافته اند که مربوط به سه هزار سال قبل از میلاد مسیح است. این محل نشان می دهد که چگونه قبایل شکارچی توانستند اسب را اهلی سازند و به این ترتیب دوره گذار از اسکان موقت به اسکان دائم را طی نمایند. در این موزه عظیم ما نمونه هایی از خانه های انسان عصر حجر را می بینیم که با ابزار و فنون همان زمان بازسازی شده اند.

الکساندر کیسلنکو، باستان شناس، می گوید: ما این خانه ها را با استفاده از اطلاعات باستان شناسی که نتیجه حفاری های متعدد در این منطقه بوده، بازسازی نموده ایم. ما از ادغام عناصر بسیاری از ساختمان های سنگی همان زمان، توانسته ایم هویت آنها را به نمایش درآوریم. برای مثال، باقی ماندن قطعه ای از سقف خانه ای که هزاران سال پیش ویران شده است، به ما این ایده را می دهد که مقدار واقعی ساختمان و اجزای آن را دریابیم. برای این کار ما از منطق باستان شناسی و مشاوره مهندسان ساختمان بهره می گیریم.

تپه های دفن شده مربوط به عصر آهن و هم میراث منطقه باستانی آرکایم، نشان می دهد که اقوام ساکن جلگه اورال چگونه عمارت هایی برای رهبران درگذشته شان می ساختند و از این طریق آداب زندگی معمولشان هم قابل شناسایی است.

فرهنگ مردمی اقوام قزاق در منطقه جنوبی اورال، که در قرن نوزدهم میلادی در اوج توجه نهاده شد، هنرها، صنایع و تولیدات سنتی این اقوام را در خود زنده نگهداشته است.

اوکسانا مالتسوا، کارشناس اقوام و نژادها در موزه ذخایر آرکایم، می گوید: میدانید، بدون گذشته آینده ای هم وجود ندارد. مردمی که گذشته خود را فراموش نمایند، ارتباط خود را با فرهنگشان هم از دست می دهند، بویژه در دنیا به شدت صیقل خورده کنونی.

منبع: یورونیوز
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1793

به "زندگی در اورال، منطقه ای بین اروپا و آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگی در اورال، منطقه ای بین اروپا و آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید