شناختن شخصیت دیگران از طرز نشستن آنها

به گزارش سیلور 7، تهران (پانا) - به اعتقاد کارشناسان، در بسیاری از موارد نوع نشستن ما در مجالس و اماکن مختلف بیانگر شخصیتمان بوده و به عبارتی، می توان از نوع نشستن فرد به لایه های پنهان شخصیت او پی برد.

شناختن شخصیت دیگران از طرز نشستن آنها

به گزارش خبرنگاران، هشتاد درصد از افرادی که معمولاً هنگام نشستن پا های خود را در موازات یکدیگر قرار می دهند افرادی شیک و باهوش هستند و به طور معمول به سرعت، تغییرات یا اشاره های خفیفی که در محیط پیرامونی آن ها رخ می دهد، متوجه می شوند.

تکیه دادن کامل در حالت نشسته بیانگر پنهان کردن احساسات فرد و کوشش او برای جلوگیری از گرفتار شدن در کشمکش هاست.

پای روی پا انداختن: به زعم روانشناسان، انداختن پا روی پای دیگر در زمان نشستن بیانگر آن است که فرد طرف مقابل را مورد تحسین قرار می دهد. بعلاوه نشانگر آن است که فرد نوعی نگاه هنری به شرایط دارد. این دسته از افراد معمولاً دارای ایده های عجیب و خلاقانه ای بوده و به نوعی، طرز فکر متفاوتی دارند.

لم دادن: اگرچه این شرایط نشستن چندان شایع نیست، اما بعضی ها ترجیح می دهند هنگام نشستن به یکی از دستان خود تکیه دهند. این شرایط نشانگر بی ثباتی و احتیاج به یافتن راهی برای بهتر تنفس کردن است.

البته این در خصوص زنان صدق نمی کند و زنانی که در مراکز قدرت و مدیریت قرار دارند در این نوع نشستن احساس راحتی و کنترل اوضاع پیدا می نمایند.

درهم تنیدن دست ها: مردم به طور معمول در حالت نشسته دست های خود را در هم فرو نمی برند، اما وقتی این کار را انجام می دهند می تواند به این معنی باشد که سعی دارند خود را مؤدب نشان دهند.

با این حال روانشناسان معتقدند این نوع رفتار در نشستن می تواند نشانه دروغگویی فرد هم باشد و از این طریق در پی جلب رضایت طرف مقابل است.

تمایل 2 ساق به یک طرف: این نوع نشستن معمولاً بین زنان رواج بیشتری دارد. این انوع افراد معتقدند هر کاری باید در زمان و مکان مناسب انجام گردد.

به گفته روانشناسان، این نوع نشستن بین اشخاصی که سخت کوشانه در پی تحقق اهداف خود هستند رایج تر است. چنین افرادی آموزش و زندگی شغلی را اولویت اول زندگی خود قرار داده و آن را به دیگر وجوه زندگی ترجیح می دهند.

مسائل ظاهری برای چنین افرادی بسیار مهم است، از این رو می کوشند لباس های شیک به تن نمایند و به سرعت بر دیگران تاثیر بگذارند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1830

به "شناختن شخصیت دیگران از طرز نشستن آنها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناختن شخصیت دیگران از طرز نشستن آنها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید