فروش اوراق جلوی تورم 36 درصدی را گرفت

به گزارش سیلور 7، خبرنگاران : وزیر اقتصادگفت: اگر خزانه دولت برای تامین اقتصادی دولت به وسیله فروش اوراق اقدام نمی کرد، تورم به 36 درصد افزایش می یافت.

فروش اوراق جلوی تورم 36 درصدی را گرفت

به گزارش به نقل از خبرنگاران، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارائی در همایش نقدی بر مسئولیت، اهداف و وظایف بانک مرکزی اظهار کرد: همه اعتقاد دارند که بانک مرکزی باید استقلال داشته باشد، اما چگونگی آن مهم است و ما برای آن استقلال عملیات و ابزار قائل هستیم. الزام آن این است که نمی تواند بانکدار دولت باشد. اگر بانکدار دولت باشد، باید رابطه ای با خزانه داری داشته باشد.

او ادامه داد: دولت می خواهد منابع را به سویی ببرد که محرک باشد. در سال 99 بانک مرکزی به تنهایی هدفگذاری را داشته است، اما چرا شکاف وجود دارد، علت آن عدم کفایت یک دستگاه است.

وزیر اقتصاد ادامه داد: اگر خزانه دولت برای تامین اقتصادی دولت به وسیله فروش اوراق اقدام نمی کرد، تورم به 36 درصد افزایش می یافت. در صورتی که بین بانکی با سوء مدیریت روبرو نمی شد، تحقق بهبود بازار سهام طوری بود که می توانست به بانک مرکزی در عدالت نقدینگی یاری کند.

این مقام مسئول اظهار کرد: با سوء مدیریت در راهنمایی نقدینگی دو بازار دچار اختلال شدند اما با این وجود بودجه دولت به بانک مرکزی وابسته نشد. سال 99 حتی یک ریال از بانک مرکزی قرض نکردیم.

این خبر در حال تکمیل است...

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1721

به "فروش اوراق جلوی تورم 36 درصدی را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش اوراق جلوی تورم 36 درصدی را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید