ماموریت شش ماهه به وزارت ارتباطات درمورد شبکه ملی اطلاعات

به گزارش سیلور 7، شورای عالی فضای مجازی در جلسه ای به ریاست رئیس جمهور، به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ماموریت داد با افزایش خدمات داخلی بر روی پلتفرم های زیرساختی کشور، زمینه بهبود کیفیت و سرعت در شبکه ملی اطلاعات را فراهم آورد.

ماموریت شش ماهه به وزارت ارتباطات درمورد شبکه ملی اطلاعات

به گزارش ایسنا، شورای عالی فضای مجازی در جلسه عصر چهارشنبه (27 بهمن) به ریاست سید ابراهیم رئیسی، کلیات طرح توسعه زیرساخت های خدمات الکترونیک کشور را تصویب کرد.

اعضای شورای عالی فضای مجازی در این جلسه ضمن آنالیز پیشنهادات مقدماتی و تصویب کلیات طرح، مقرر کردند که جزئیات آن در جلسه آینده شورا مطرح و مورد رسیدگی قرار گیرد.

بر این اساس، زیرساخت های خدمات الکترونیک کشور با هدف رفع احتیاج داخلی از خدمات الکترونیکی توسعه و ارتقا خواهند یافت به شکلی که سکوهای داخلی بتوانند احتیاجمندی های ارائه خدمات عمومی و دولتی را رفع نمایند.

این طرح در راستای ایجاد زمینه حمایت و توسعه کسب و کارها و خدمات الکترونیک داخلی اجرا خواهد شد.

بعلاوه شورای عالی فضای مجازی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ماموریت داد با افزایش خدمات داخلی بر روی پلتفرم های زیرساختی کشور، زمینه بهبود کیفیت و سرعت در شبکه ملی اطلاعات را فراهم آورد.

بر این اساس، وزارت ارتباطات مکلف شد با برنامه ریزی دقیق، ظرف شش ماه تغییرات قابل توجهی را در خدمات پایه شبکه ملی اطلاعات فراهم آورد. این وزارتخانه باید برنامه خود برای ایجاد این تغییرات را به تصویب شورای تعیین در شورای عالی فضای مجازی برساند.

منبع: فرارو
انتشار: 28 خرداد 1401 بروزرسانی: 28 خرداد 1401 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 2114

به "ماموریت شش ماهه به وزارت ارتباطات درمورد شبکه ملی اطلاعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماموریت شش ماهه به وزارت ارتباطات درمورد شبکه ملی اطلاعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید