مشکل خرید واکسن کرونا نداشتن فریزرهای فوق سرد نیست

به گزارش سیلور 7، نایب رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: بر اساس دستورالعمل شرکت فایزر، توزیع واکسن هایی که به فریزرهای منفی هفتاد برای انبارش احتیاج دارند، تا یک ماه با کیسه یخ خشک قابل انتقال و نگهداری هستند.

مشکل خرید واکسن کرونا نداشتن فریزرهای فوق سرد نیست

به گزارش خبرنگاران، علی فاطمی، نایب رئیس انجمن داروسازان ایران در مصاحبه با فارس گفت: بر اساس دستورالعمل شرکت فایزر، توزیع واکسن هایی که به فریزرهای منفی هفتاد برای انبارش احتیاج دارند، تا یک ماه با کیسه یخ خشک قابل انتقال و نگهداری هستند.

وی گفت: این واکسن ها در بسته های 5000 عددی با یخ خشک بسته بندی می شوند و با بسته بندی اصلی، تا 10 روز قابلیت نگهداری در شرایط معمولی را دارند. نگهداری این واکسن ها به همراه کیسه های یخ خشک (تجدید هر 5 روز یکبار) تا یک ماه امکان پذیر است که ما امکانات آن را در داخل کشور داریم. حتی می توان این واکسن ها را به مدت 5 روز قبل از تزریق، در یخچال معمولی هم نگه داشت.

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران ادامه داد: چنانچه کشوری بخواهد این واکسن ها را به مدت طولانی نگه دارد (تا 6 ماه)، در این صورت به فریزرهای فوق سرد (منهای هفتاد) احتیاج خواهد بود که به دلیل سرعت مصرف، عملا این احتیاج وجود ندارد.

فاطمی تاکید نمود: با توجه به ضرورت تزریق فوری این واکسن ها به گروه های آسیب پذیر به ویژه کادر درمان، با یک برنامه ریزی صحیح حداکثر یک ماهه می توان این واکسن ها را به افراد احتیاجمند رساند و روزانه جان ده ها نفر را نجات داد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1439

به "مشکل خرید واکسن کرونا نداشتن فریزرهای فوق سرد نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل خرید واکسن کرونا نداشتن فریزرهای فوق سرد نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید