نرخ بیکاری ژاپن به سطح هشدار رسید

به گزارش سیلور 7، نرخ بیکاری سومین اقتصاد عظیم دنیا در طول 15 ماه اخیر بی سابقه بوده است.

نرخ بیکاری ژاپن به سطح هشدار رسید

با ما همراه باشید و درباره خرید متعادل بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از تریدینگ اکونومیکس، برای نخستین بار در سه ماه اخیر نرخ بیکاری در سومین اقتصاد عظیم دنیا افزایشی شده است؛ به گونه ای که طبق اعلام وزارت ارتباطات و امور داخلی، نرخ بیکاری در ژاپن تا انتها ماه می با 0.2 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 3.0 درصد رسیده است. این بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور در 15 ماهه اخیر بوده است.

با در نظر گرفتن فاکتورهای فصلی تعداد بیکاران ژاپنی در حال حاضر حدود دو میلیون و 40 هزار نفر برآورد می گردد که 20 هزار نفر بیشتر از تعداد بیکاران ثبت شده در مدت مشابه سال 2019 بوده است. طبق اعلام مرکز آمار ژاپن، در این ماه 52 هزار نفر از شاغلین کار قبلی خود را ترک نموده اند و 11 هزار نفر هم اخراج شده اند. تعداد کسانی که برای نخستین بار در جست و جوی کار بوده اند هم با 13 هزار نفر افزایش نسبت به ماه قبل به 463 هزار نفر رسیده است.

هم چنین طبق اعلام این وزارتخانه ژاپنی، تعداد شاغلین تا انتها این ماه با 130 هزار نفر کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به 68 میلیون و 560 هزار نفر رسیده است. طبق آمار جداگانه منتشر شده به وسیله وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن، نرخ موجودیت شغلی به 1.09 رسیده است که نشان می دهد به ازای 100 فرد جویای شغل، 109 فرصت شغلی وجود دارد.

مبه وسیله نرخ بیکاری ژاپن در بازه زمانی 1953 تا 2020 معادل 2.76 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئن 2002 با 5.5 درصد و کمترین رقم ثبت شده هم مربوط به نوامبر 1968 با یک درصد بوده است.

با وجود آنکه اقتصاد ژاپن یکی از کمترین مقدار های درگیری را با ویروس کرونا در مقایسه با دیگر کشورهای عضو گروه هفت دارد، کاهش فرصت های شغلی به ویژه در بخش فراوری و تجارت بازار کار آن را تحت تاثیر قرار داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 1761

به "نرخ بیکاری ژاپن به سطح هشدار رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ بیکاری ژاپن به سطح هشدار رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید