نشان علمی دانشگاه تهران رونمایی شد

به گزارش سیلور 7، رئیس دانشگاه تهران از اعطای نشان علمی به چهره های ماندگار علمی کشور و تاسیس خانه چهره های ماندگار در دانشگاه اطلاع داد.

نشان علمی دانشگاه تهران رونمایی شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، سیدمحمد مقیمی در آیین رونمایی از نشان علمی دانشگاه تهران که با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از اساتید و چهره های علمی ماندگار در باغ موزه نگارستان تهران رونمایی شد، اظهار کرد: برای اینکه برگزاری مراسم معرفی چهره های ماندگار از یک جایگاه علمی برخوردار باشد، نشانی را که هم جایگاه رسمی و هم جایگاه علمی داشته باشد، معرفی کردیم. بعلاوه لازم بود که یک تربیون علمی و رسمی مسئولیت این کار را بر عهده بگیرد که برای این منظور پیشنهاد دادیم دانشگاه تهران متولی این کار باشد.

وی در ادامه توضیح داد: پیرو این مکاتبات به نظر رسید که در گام اول نشستی تحت عنوان هم اندیشی با حضور اساتید و چهره های ماندگار داشته باشیم تا از رهنمود های آن ها برای تدوین آیین نامه و ضوابط اجرایی مربوط به انتخاب چهره های ماندگار استفاده کنیم. برای این دوره عنوان نشان نماد آموزش عالی ایران انتخاب شد که مورد استقبال وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نهاده شد.

رییس دانشگاه تهران تاکید نمود: وزیر علوم پیشنهاد داده است که برای برگزاری هر ساله این مراسم ردیف بودجه ای در نظر گرفته گردد؛ بنابراین به رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی پیشنهاد دادیم برای تامین جوایزی که در شأن اساتید و چهره های ماندگار علمی باشد و هم برای ترویج گفتمان علمی نیازمند این هستیم که منابع اقتصادی کافی در اختیار داشته باشیم.

به گفته مقیمی، در گام اول بزرگداشت و تکریم از عالمان و اساتید و چهره های ماندگاری است که منشأ اثرات بسیار ارزشمند بودند و در گام دوم این است که بتوانیم از رهگذر تکریم این اساتید علم و دانش را در جامعه ترویج کنیم، چرا که امروز به شدت نیازمند ترویج این فرهنگ هستیم.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه امروز در فضای مجازی و حتی در رسانه های رسمی به مسائلی پرداخته می گردد و جایگاهشان ارتقا پیدا می نماید که در اولویت نیست و حتی ممکن است خلاف ارزش هایی باشد که در جامعه در دین مبین اسلام روی آن تاکید شده است؛ بنابراین در پی این هستیم که با طرح نشان علمی زمینه ای را برای تکریم اساتید داشته باشیم؛ چرا که معتقدم این تکریم باعث ارتقای بیشتر جایگاه اساتید در محیط دانشگاهی می گردد.

مقیمی تاکید نمود: کوشش ما در دانشگاه تهران این است که جمع بزرگ ارزشمند و ذی قیمتی را که در اختیار داریم، پاس بداریم و بیش از این از این اساتید بزرگوار در محیط علم و دانش برای فرهنگ سازی جامعه استفاده کنیم که البته ما در این زمینه طرح هایی را دنبال می کنیم که یکی از این طرح ها بحث خانه چهره های ماندگار و مفاخر در محیط باغ نگارستان است که محلی برای رفت و آمد و حضور اساتیدی باشد که به عنوان چهره های ماندگار مطرح بودند یا مطرح خواهند شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 تیر 1401 بروزرسانی: 15 تیر 1401 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 2129

به "نشان علمی دانشگاه تهران رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشان علمی دانشگاه تهران رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید