پیامدهای تعطیلی دولت آمریکا بر اقتصاد این کشور

به گزارش سیلور 7، پس از آن که اعضای کنگره آمریکا نتوانستند بر سر تامین مالی ساخت دیوار مرزی با مکزیک به توافق برسند، دونالد ترامپ- رئیس جمهور آمریکا دستور تعطیلی محدود دولت را صادر کرد.

پیامدهای تعطیلی دولت آمریکا بر اقتصاد این کشور

به گزارش سیلور 7 به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ با انتشار یک فایل ویدیوئی در شبکه اجتماعی توئیتر ابراز امیدواری کرد که تعطیلی دولت فدرال مدت زیادی به طول نکشد. هم چنین مقامات دولت گفته اند که نهادهای حساس نظیر ارتش آمریکا به کار خود ادامه خواهند داد و حقوق بازنشستگان و بودجه نهادهای خدماتی ضروری نظیر کنترل ترافیک هوایی به مانند گذشته پرداخت خواهد شد.

با این حال به گفته بیزینس اینسایدر، تعطیلی محدود دولت آمریکا دارای تبعات گسترده ای بر بازار کار و اقتصاد این کشور خواهد بود به گونه ای که از 12 ردیف بودجه ای آمریکا، تنها بودجه برای 5 ردیف دفاعی، سلامت و خدمات انسانی، آموزش، امور کهنه سربازان و انرژی پرداخت شد و بودجه سایر نهادها از جمله نهادهای مرتبط با کشاورزی، بازرگانی، حمل و نقل و توسعه شهری تا زمان بازگشایی دولت به حال تعلیق در خواهد آمد.

در زمان تعطیلی دولت فدرال، 420 هزار کارمند دولتی باید بدون پرداخت حقوق به کار خود ادامه دهند و یا به مرخصی بدون حقوق بروند که در این میان، پرداخت حقوق و مزایا به 95 درصد کارکنان ناسا، 86 درصد کارمندان اتاق بازرگانی و 83 درصد کارکنان وزارت خزانه داری آمریکا به حالت تعلیق در خواهد آمد.

تنها در طی امسال میلادی، دولت فدرال آمریکا 2 بار تعطیل شده بود که در ماه ژانویه 3 روز و در ماه فوریه یک روز به طول انجامید. این برای نخستین بار از سال 1979 میلادی است که دولت آمریکا در نیمه شب تعطیل می گردد. طولانی ترین مدت تعطیلی دولت آمریکا مربوط به تعطیلی 21 روزه در دسامبر 1995 و تعطیلی 18 روزه سپتامبر 2013 بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 118

به "پیامدهای تعطیلی دولت آمریکا بر اقتصاد این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیامدهای تعطیلی دولت آمریکا بر اقتصاد این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید