چگونه بازدهی خود را در طول روز حفظ کنیم؟

به گزارش سیلور 7، با به کار بستن این کارها، بازدهی کاری خود را در طی روز تا حد ممکن بالا نگه دارید.

واقعاً چند جنبه از زندگی شما تحت کنترلتان قرار گرفته است؟ مطمئنا، زمان یکی از آن ها نیست. اما ما می توانیم این را که چقدر مفید و همراه با بهره وری از آن استفاده کنیم، کنترل کنیم. بسیاری از ما در شرایطی بوده ایم که آرزو داشتیم ای کاش ساعت های بیشتری در آن روز وجود داشت تا کارها را به اتمام برسانیم.

چگونه بازدهی خود را در طول روز حفظ کنیم؟

مطالعه اخیر در دانشگاه استنفورد پیشنهاد می کند که اختصاص دادن زمان بیشتر برای انجام کارها، آن چنان که به نظر می رسد مفید نیست. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

این مطالعه نشان داده است که بهره وری به طور چشمگیری پس از 50 ساعت کار در هفته کاهش می یابد و کسانی که 70 ساعت کار می کنند، در آن 20 ساعت اضافه بهره وری بسیار پایینی دارند. بنابراین، مسئله اصلی داشتن زمان بیشتر برای انجام کارها نیست. مسئله این است که از زمانی که دارید عاقلانه تر استفاده کنید. شما می توانید این پنج نکته بهره وری را به کار ببندید تا از فشار فعالیت روزانه تان بکاهید.

1. صبح خود را درست شروع کنید

این که شما صبح خود را چگونه شروع کنید بر تمام روز شما تأثیر خواهد گذاشت.

صبح زودتر از خواب بیدار شدن و با تمام قوا شروع به کار کردن به شما کمک خواهد کرد در یک روز کار بیشتری انجام دهید. شما همچنین باید روز خود را با یک اقدام مثبت شروع کنید. درحالی که بیشتر مردم تمایل به تمرکز بر آنچه در روز قبل قادر به انجام آن نبودند دارند، بازنشانی اولویت های خود و حمله به اهداف روز تازه کلیدی برای بهترین استفاده از زمان است.

تلفن و ایمیل را کنار بگذارید و با برخی از تمرینات تحریک کننده فکر مانند بلند کردن وزنه و انجام یوگا شروع کنید. تمرینات خون شما را به جریان می اندازد و پمپاژ را بالا می برد تا برای کار آماده شوید، درحالی که یوگا به پاک کردن فکرتان کمک می کند.

2. روش بهره وری Ivy Lee را به کار ببندید

این راهبُرد بهره وری قدیمی توصیه می کند که هر روزتان را با نوشتن یک فهرست از شش چیز مهم که می خواهید در روز بعد انجام دهید، به انتها برسانید. هر کار با توجه به سطح اهمیت آن فهرست شده است. آن هایی که اهمیت بیشتری دارند ابتدای فهرست و آن هایی که اهمیت کمتری دارند سرانجامی فهرست می آیند.

هدف این نیست که همه وظایف خود را در اسرع وقت به انتها ببرید بلکه فقط باید بر اتمام کار اول تمرکز کنید. فقط زمانی که کار اول را به سرانجام رساندید به سراغ کار دوم بروید. این فرایند را تا انتها همه کارها انجام دهید.

جیمز کلییر، متخصص بهره وری و نویسنده، در یک پست وبلاگی توضیح می دهد که چگونه در سال 1918 ایوی لی، یک مشاور بهره وری، به چارلز شواب، مدیر عامل کارخانه فولاد بیت لحم مشاوره داد و سپس او این طرح را برای کارمندان خود اتخاذ کرد. شواب فقط همین کار را انجام داد و ملاحظه کرد که بهره وری بسیار افزایش دارد و یک هدیه 25 هزار دلاری تقدیم مشاور کرد که در آن روزها مبلغ زیادی بود.

3. خواب چند مرحله ای را امتحان کنید

بر اساس تحقیقات منتشرشده در مجله نیویورک تایمز، محرومیت از خواب برای کسب وکار ها در امریکا بیش از 63 میلیارد دلار در سال هزینه برمی دارد. درحالی که طبیعت ما این است که تنها در شب به خواب برویم - که برای بیشتر مردم کافی نیست - چرت زدن های کوتاه یا خواب قیلوله در طول روز ممکن است تنها چیزهایی باشند که برای بالا بردن بهره وری به آن نیاز دارید.

خواب چندمرحله ای نوعی دست کاری کوچک خواب است که با هدف افزایش بهره وری با برهم زدن حالت عادی خواب هفت ساعته متوالی (خواب تک مرحله ای) انجام می شود. با خواب چندمرحله ای، شما هر شش ساعت تنها 30 دقیقه می خوابید. این رویکرد به شما تقریباً پنج ساعت خواب اضافی در یک روز می دهد؛ درحالی که بدن شما هنوز هم می تواند پاداش یک خواب طبیعی شش تا هفت ساعت را داشته باشد.

4. همیشه شاد و بشاش به نظر برسید

به نظر می رسد بهره وری ما به حالتمان متصل است. این عبارت بدیهی به نظر می رسد ولی اثباتش هم وجود دارد: یک تحقیق در دانشگاه وارویک نشان داد که کارمندان شاد بهتر و بیشتر کار می­کنند. این مطالعه اثبات کرد که کارکنان مورد مطالعه با کار در کنار افراد شاد، 12 درصد بهره ور تر بودند.

اگر هدف شما این است که پیشرفت خود را در کسب وکار ببینید، به کارمندان شاد و خوشحال نزدیک تر شوید و از آن هایی که انرژی منفی می پراکنند، اجتناب کنید. شما همچنین می توانید به سطح بهره وری دیگران با خوشحال ماندن خودتان کمک کنید - که برای همه فوق العاده است.

5. قهوه بنوشید

مطالعات متعدد نشان می دهند که نوشیدن قهوه می تواند سطح بهره وری شما را افزایش دهد. جف بیکلی بنیان گذار gayo kopi یکی از بهترین برند های قهوه هم در یک گفتگو این مورد را تأیید کرد.

او می گوید قهوه می تواند نقش قدرتمندی در افزایش بهره وری ما بازی کند. در طول روز با فعالیت عصب های مغزی، ترکیب شناخته شده ای با نام آدنوزین تولید می شود که با استمرار تولید آن ما احساس خستگی و کسالت خواهیم کرد. قهوه با جعل هویت گیرنده A1 (گیرنده آدنوزین نوع 1)، با آدنوزین مبارزه و آن را مسدود می کند.

منبع: الی گشت
انتشار: 15 اسفند 1400 بروزرسانی: 15 اسفند 1400 گردآورنده: silverseven.ir شناسه مطلب: 2025

به "چگونه بازدهی خود را در طول روز حفظ کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بازدهی خود را در طول روز حفظ کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید